Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

2 On Hangi Arabasın 2 On Hangi Arabasınız

Merhaba arkadaşlar, 2 on hangi arabasın ve 2 on hangi arabasınız ile ilgili bu yazıda 2 On Hangi Arabasın 2 On Hangi Arabasınız Hangi Arabasınız hakkında kısa güzel bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Bebek Dünyası paylaşım uzmanı heyleydi.com'dan...

Astroloji forumu içindeki Doğum Tarihinize Göre Hangi Hayvansınız? konusu özeti; 2 on hangi sanatçısınız, 2on hangi mesleksiniz, hangi bebeksiniz, hangi hayvansınız, 2 on hangi arabasınız, hangi arabasınız, 2 on hangi bebeksiniz...Nisan 2012

hangi arabasınız 2on araba araba koltuğu nasıl bağlanır 2on hangi bebek bugaboo fiyat vs..

2 On Hangi Arabasın 2 On Hangi Arabasınız Hangi Arabasınız

Bebeğim Ve Arabası

Bahar ve yaz ayların en keyifli yanlarından biri bebeğinizle beraber gezmek değil mi? İşte bu noktada pusetler ailelerin en büyük yardımcısı. Elbette bebek arabası seçimi büyük önem taşıyor. Kangaroos Mağazası Genel Müdürü Meriç Tuncer bilinmesi gerekenleri anne ve babalarla paylaşıyor.

Bebek Arabaları (Pusetler)

Bebekler için düşünülmüş en eski ürünlerden biri olsa gerek bebek arabaları. Bebeklerimizi en rahat şekilde dolaştırdığımız, hatta uyuttuğumuz en kullanışlı ve en gerekli ürünlerden biri. Bebek arabaları , puset olarak da anılmaktadır.

Günümüzde çok çeşitli araba şekilleri görmekteyiz. Gruplarsak;

    • Hafif grup arabaları
    • Fonksiyonel
    • Komple araba sistemleri
    • Çoklu (ikiz ve üçüz modelleri )bebek arabaları
    • 3 tekerlekli
    • Çerçeve

İsterseniz bunları tek tek inceleyelim;

Hafif Grup Bebek Arabaları

Hafif olması ve çok kolay katlanması nedeniyle bu ismi almıştır. Güneş için tenteli olması, tekerleklerinin mümkün olduğunca büyük ve yüksek kaliteli olması, sırt kısmının sert olması (bebeğin bel ve sırt kısmını desteklemek açısından önemlidir) kolay katlanabilmesi bakılması gereken özelliklerdir. Bazı ürünler yağmurlukları ile birlikte gelmektedir.

Bu gruptaki ürünlerin arkaya tam yatması beklenmemektedir çünkü bu grup, kısa süreli gezilerde kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve aileler tarafından fonksiyonel grup ile birlikte hafif ve portatif olması nedeniyle 2. bebek arabası olarak tercih edilir. Bu nedenle sürekli kullanım için böyle bir ürünü düşünmemenizi, özellikle yatma süreleri uzun olan yeni doğan bebeklerde bu ürünü kullanmamanızı öneririz.

Chicco Yeni Caddy

Yeni Caddy, Chicco pusetlerinin en hafif modeli. (4,5 kg.) Kolay açılabilir ve kapanabilir. Sırt eğimi 2 pozisyona ayarlanabilir. 5 nokta güvenlik sistemi ile donatılmıştır. Çocuğu en iyi şekilde korumak için ön kısımda ayarlanabilir ve su geçirmez güneş tentesi mevcuttur. Bundan başka pratik itme kollarına ve tentenin üzerine oturan şeffaf entegre bir yağmurluğa sahiptir. Manevra kabiliyeti yüksek ön tekerlekler kolay bir sürüş için idealdir. Arka tekerlekler ise birleştirilmiş fren çubuğu ile donatılmışlardır.

Maxi-Taxi Tico + Tente&Yağmurluk

Maxi-Taxi Tico,üzerine oto koltuğunu monte ederek de kullanabileceğiniz oldukça pratik ve son derece konforlu bir bebek pusetidir. Maxi-Taxi Tico da çok kolay bir fren sistemi bulunmaktadır. Maxi-Citi ile birlikte 3 işlevi olan çok kullanışlı bir sistem oluşturmaktadır : çocuk oto güvenlik koltuğu, bebek arabasına monteli şekli ve çocuk puseti. Çocuk oto koltuklarındaki rahatlık ve kullanım kolaylığı Maxi-Taxi Tico’da da mevcuttur, yumuşak döşemeli sırt kısmı 5 farklı pozisyona ayarlanabilir ve geniş alışveriş sepeti size bolca yeter.

Kolay ve hızlı Dışarıya çıkmak istediğinizde çok kolaylık sağlar, bebeğiniz uyumaya devam ederken siz Maxi-Cosi Citi’yi kolayca Maxi-Taxi Tico’ya yerleştirebilirsiniz.Tekrar çıkarmak için ise Maxi-Cosi Citi deki mavi düğmelere basmanız kafidir.

Fonksiyonel Bebek Arabaları

Fonksiyonel bebek arabaları , hafif gruba göre daha ağır ama katlanabilir, arka oturması sert ve 90 derece yatabilir, kumaşı daha sağlam tekerlekleri daha büyük (Türkiye koşulları için en ideal ve dayanıklı tekerlek tipidir) arabalardır. Alt kısmında eşya filesi olması, güneş tentesi, kolay açılabilir olması bakılması gereken özelliklerindendir. Bu gruptaki ürünler , genelde aynı markanın anne kucakları ile ikili bir sistem olarak birleşebilmekte ve özellikle yenidoğan bebeklerin yüzü anneye bakar şekilde oturmasına izin vermektedir.

Bebek arabalarında bebeğin oturma pozisyonu açısından yüz anneye dönük, yüz dışarıya dönük, portatif kol sayesinde her iki türde taşınabilir şeklinde 3 çeşittir.

Türkiye’de en çok tercih edilen yüz dışarıya dönük modellerdir çünkü çocuğun dış dünya ile iletişimi ve anne kucağı ile birlikte kullanılması açısından tercih edilmektedirler.

Neonato Dakar Puset

Neonato Dakar Sport, sağlam ve hafif iskelet yapısı, şemsiye gibi kolaylıkla katlanabilmesi,ergonomik saplı,aluminyum şasili, sağlam koltuklu,ayarlanabilir ayak ve sırt destekli, ön ve arka tekerlekleri frenli olması, ekstra ped sayesinde bebeğinizin oturma alanını daha yumuşak tutması ve diğer aksesuarlarının fiyat içerisinde bulunması ile bir adım önde!


Pierre Cardin Fox Aluminyum Baston Puset

Rengi, kumaşı ve kalitesiyle ideal bir bebek arabası.

Komple Araba Sistemleri

Bazı markalar birbiri ile uyumlu ve özel birleşme sistemleri ile birbirine bağlanabilir bebek arabası sistemleri geliştirmişlerdir.

Bu sistemler genelde en az bebek arabası ve ana kucağı olmak üzere, portbebe (bebek yatağı gibi özellikle yenidoğan bebeklerin korumalı taşımalarını sağlayan yatak şeklinde taşıma sistemidir), çanta, yağmurluk, kışlık tente ve kışlık örtü gibi seçenekler ile genişleyebilir.

Portbebe 6 aya kadar annenin yanında yatırmak üzere rahatlıkla kullanılabilir.

Çoklu Bebek Arabaları ikiz veya üçüz çocukların yanyana veya arka arkaya bir kişi tarafından taşınabilmesine imkan veren arabalardır.

Yanyana modellerinin Türkiye için en büyük dezavantajı, ağır olmaları nedeniyle yüksek kaldırımlarda taşınamamaları ve enlemesine çok yer kaplaması sebebiyle dar sokaklarda sürme güçlüğüdür.

İkiz anneleri, bebeklerin yanyana gitmeleri ve birbirlerinin yanında hissetmeleri için bu tür modelleri istemekte ama sonra fonksiyonları nedeniyle 2 ayrı araba almayı tercih etmekteler. Bazı markaların 2 tek arabayı birbirine bağlayan apartaları bulunmaktadır. Bunların ayrılma riskleri olduğu gibi mutlaka orjinal birleştirme apartaı kullanılmalıdır.

Arkaya arkaya giden modeller , daha kolay sürülmekle birlikte, kaldırımdan çıkarılırken yine yan yana modellerinde olduğu gibi ağırlık problemi yaşatmaktadır.

Neonato Combinato Tris Puset-Ana Kucağı ve Aksesuarları Seti

Bebeğinizin gerek duyacağı her türlü araç gereç bir arada sadece Neonato’da! Bu set içerisinde yer alanlar; Dakar Puset,Boogie Ana Kucağı, Portbebe,Çanta, Yazlık Tente ve Kışlık Örtü.

 Storchenmühle Trimax (Füme / Gri)

Üç tekerli sınıfının için de en iddialı modellerden birisidir. Kolay katlanır, sınıfındaki modellerine göre az yer kaplar. Adaptör takılarak ana kucağı ile birlikte doğumdan itibaren kullanılabilir. Sürüş bölgesindeki fren sistemi sayesinde her koşulda güvenli kullanım sağlar.

Çerçeve

Bazı markalarda bebek arabasının çerçevesini ayrı içine gelecek olan parçaya almanızı sağlayan sistemler mevcuttur. Bu size alternatif sunmakla birlikte pahalı olmaları nedeniyle tercih edilmezler.

Bebek arabasında hangi tipi seçerseniz seçin lütfen şu kurallara dikkat edin ;

    • Mutlaka arabada 3 noktalı veya 5 noktalı emniyet kemeri olduğundan emin olun ve her zaman (kısa mesafe diye düşünmeksizin) çocuğunuzu bağlı tutun. Unutmayın, çocuğunuz kendi düşmese bile devrilen bir arabadan fırladığında da bu kemerler çocuğunuzu koruyacaktır.

    • Bebek arabasını katlı durumdan açık konuma getirirken arabanın mekanizmasının tamamen açık olduğundan emin olun. Ayrıca arabanın fren mekanizması olduğuna dikkat edin ve arabayı kısa süreli de olsa durdurduğunuzda frenleri kullanın.

    • Bebek arabasına eşya koyarken fazla yüklemeyin. Ayrıca bebek arabalarının da çocuk kilosu konusunda limitleri olduğunu unutmayın, kullandığınız markanın çocuğunuzu kaç kiloya kadar taşıyacağını bilin ve bu kiloyu kesinlikle geçmeyin.

    • Arka tutamaç kısmına bir şey asmayın; arkaya devrilme riski vardır.

    • Arabayı katlar veya açarken çocuğunuzu uzak tutun. Elleri sıkışabilir veya tam açılmayan araba üzerine düşebilir.

    • Bebeğinizi yatırmak istediğinizde arabanın içine çocuğun altını yumuşak tutmak amacıyla yastık, katlanmış battaniye gibi ürünler kesinlikle kullanmayın. Özellikle yeni doğanların boğulmasına yol açabilir.

    • Bebek arabanızın garantisi olduğundan emin olun ve saklayın.

    • Bebek arabalarında tekerlek , metal çerçevesi gibi aksamların sağlam olması çok önemlidir. Yolda giderken fırlayıp giden bir teker, çocuğunuz içindeyken katlanan bir araba çocuğunuzun hayatına mal olabilir. Bu nedenle kaliteli ürün almaktan kaçınmayın. Kaliteli bir bebek arabası 4-5 yaşına kadar kullanılan uzun ömürlü ürünlerdir.

Hafif grup bebek arabalarını çocuğunuzun esas arabası olarak kesinlikle düşünmeyin. Normal bir bebek arabası mutlaka olmalıdır, ayrıca daha portatif ve hafif bir seçenek için hafif grubu tercih edin.

2 On Hangi Arabasın 2 On Hangi Arabasınız Hakkında Bilgiler

Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.

2 On Hangi Arabasın 2 On Hangi Arabasınız Etiketleri

2 on hangi arabasın, 2 on hangi arabasınız, hangi arabasınız, 2on araba, araba koltuğu nasıl bağlanır, 2on hangi bebek, bugaboo fiyat, puset arabaya nasıl takılır, bugaboo türkiye, 2on hangi arabasınız

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


üç × = 12