Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Bursada Pedagog Bursa Pedegog

Merhaba leydiler... Bu yazıda Bursada Pedagog Bursa Pedegog Bursada Pedagog Olan Hastaneler hakkında güzel bilgiler paylaşıyorum. bursada pedagog ve bursa pedegog hakkında leydilerin öğrenmesi gereken çok şey var. Bebek Dünyası yazılarımızın devamı gelecektir. Bizi takip etmeyi unutmayın... :)

...bile ağlamaya başlıyor gezmeyi çok sevmesine rağmen... ne yapmam lazım? burada pedagog yok ama yarın 2 aylığına yazlığa gideceğiz. orada pedagogla.

bursada pedagog olan hastaneler acıbadem bursa pedagog hangi hastanede pedagog var pedegog bursa pedagog olan hastaneler vs..

Bursada Pedagog Bursa Pedegog Bursada Pedagog Olan Hastaneler

Pedagog; Çocuğunuzun Zihinsel, Sosyal, Duygusal Gelişim Ve Ruh Sağlığı Uzmanıdır! ( 2 )

Sizin çocuğunuz “ayrı bir dünya” ve bu dünyaya özel bir çocuk yetiştirme reçetesi yok: “Her yaramazlık yaptıktan sonra sabah akşam tok karna şu ilacı verin” gibi.
 
Çocuğunuz hasta olunca doktora gidersiniz, doktor reçete yazar ve o ilaçları alarak tedavisini yaparsınız. Çocuğunuzun sağlıklı büyümesi için vitaminli yiyecekleri bilir, onlarla beslersiniz; kaliteli, sağlıklı oyuncakları ve kıyafetleri tercih edersiniz; tüm sevgi ve ilginizi verirsiniz. Tüm bunları tek başınıza yapabilirsiniz. Fakat tek başınıza çocuğunuzun zihinsel, sosyal, duygusal gelişimini destekleyebileceğiniz, “sizin çocuğunuza özel yazılmış” ne bir kitap ne de bir ilaç yok. Mutlaka ki çocuk psikolojisi ve sağlığıyla ilgili kitaplar okumak size destek olacaktır. Fakat bunlar tek başına yeterli olamayacaktır. Hatta siz Pedagog bir anne olsanız bile objektif bir şekilde değerlendirilmeye ihtiyaç duyacaksınız. 
 
Unutmayın sizin çocuğunuz ayrı bir dünya. Farklı karakterlere sahip anne, baba, çocuğun biyolojik özellikleri, yaşadığınız küçük çevrenin özellikleri, sizin inandıklarınız, yaşadıklarınız, tüm bunlar çocuğunuzun dünyasını oluşturuyor ve bu dünyaya özel bir çocuk yetiştirme reçetesi yok: her yaramazlık yaptıktık tan sonra şu ilacı verin diye bir şey de yok.
 
Çocuğunuzun içinde bulunduğu şartlara ve duruma göre çocuğa yaklaşım farklılık gösterecektir. Bu nedenle Pedagog size hangi durumda ne yapmanız gerektiğini,  o şartlara göre, çocuğunuzun gelişimsel ve bireysel özelliğini dikkate alarak değerlendirecektir. 
 
Çocuğunuzun ilgi ve ihtiyaçları her yaşta farklılık gösterir.
 
Çocuklar bebeklik döneminde çok hızlı büyür ve haftalar bile önemlidir. Daha sonra gelişimleri yavaşlar ve her yaşta farklı bir psikolojik, biyolojik dönemin içindedir. Bu dönemin özelliklerini bilerek, çocuğunuzun ilgi ve ihtiyaçlarını dikkate alarak Pedagog sizin çocuğunuza özel size  “çocuğunuzu yetiştirme kılavuzluğu” yapar.  Böylece çocuğunuza karşı tutum ve davranışlarınız doğru mu, değil mi bunu bilirsiniz ve bunun bilincinde kendine güvenen anne babalar olursunuz.
 
 
Pedagoga gitme sıklığı çocuğun yaşına ve yaşadığı problemlerinin türüne göre değişir.
 
0-15 yaşa kadar uzman bir Pedagogla senede bir kaç defa görüşmeniz çocuğunuzun en kritik dönemleri en az zararla atlatmasına yardımcı olur.  Pedagoga gitme sıklığı çocuğunuzun yaşına, yaşadığı döneme göre değişir. 3-6 yaşta en az üç ayda bir gidebilirsiniz. Eğer çocuk kritik bir dönemdeyse ya da siz kritik bir dönemdeyseniz, o durumun özelliğine göre, o dönemi atlatana kadar daha sık gitmeniz gerekebilir.
 
Anaokulu tek başına yeterli değil!
 
Çocuğunuzun zihinsel, sosyal-duygusal gelişimi için sadece anaokuluna göndermeniz de yeterli değil. Çünkü anaokulunda neler yaşanıyor, evde neler yaşanıyor ve bu ikisi arasında kalan çocuğun psikolojisi nasıl, her şey evde de okulda da yolunda mı, yoksa size mi her şey yolunda gözüküyor? Yine tüm bu soruların cevabını ancak bir Pedagogdan alabilirsiniz.  Pedagog çocuğunuzun bireysel özelliklerini dikkate alarak ne yapmanız hakkında sizi yönlendirir ve  bir program uygular.
 
 
Pedagoga sorunu çözmek için değil, öncelikle sorunun ortaya çıkmasını önlemek için düzenli gidilmeli.
 
Pedagoga gitmek için çocuğunuzun sizin gözünüzde bir “sorun” yaşamasını, “psikolojisinin” bozulmasını beklemeyin. Çocuğunuzun sağlıklı gelişimi ve eğitimi için, çocuğunuzun gelişimsel ve bireysel özelliklerine uygun en sağlıklı tavsiyeleri alabileceğiniz uzman Pedagogdur. Nasıl ki her alanın bir danışmanı varsa, Pedagog da aile ve çocuk danışmanıdır. Çocuğunuzla ilgili her kararda, bu kararın çocuğunuz üzerinde duygusal, sosyal, ruhsal yönden nasıl bir etki yaratacağını Pedagoga danışmalısınız.
 
Her ne kadar çocuklarınız için en iyisini yaptığınızı düşüncenizde, bazen onların adına aldığınız kararlar onların geleceğinde ciddi problemler yaratabiliyor. Örneğin çocuğunuzun yerine meslek seçmeniz: eğer bu çocuğunuzun sevmediği ve yeteneği olmadığı alansa başarısızlığa ve bu başarısızlık hayatının diğer alanlarını da olumuz etkilemesine neden oluyor. Oysa çocuğun kendi istediği, yetenekli olduğu mesleği seçmesine izin verilse; çocuk çok başarılı ve sağlıklı birey olarak toplumda yer alacaktır. Maalesef bu örnekleri günümüzde sık yaşıyoruz. Çocuklarınız adına aldığınız bu kararlar çocuğunuzun ruh sağlığı için tehlikeli boyutlara gelince “eyvah şimdi ne yapacağız” diye Psikiyatrı, Psikologu gezmek yerine, Pedagoga sorunu çözmek için değil,  öncelikle sorunun ortaya çıkmasını önlemek için düzenli gitmelisiniz
 
Pedagog; çocuğunuzun zihinsel, duygusal, sosyal gelişim ve ruhsal sağlığı doktorudur.
 
Şunu aklınızdan çıkarmayın nasıl ki çocuğunuzun ateşi çıkınca çocuk doktoruna götürüyorsanız, çocuğunuzun zihinsel, duygusal, sosyal gelişimi ve sağlığı için de Pedagoga gitmelisiniz. Pedagog çocuğun dünyasında her şeyin yolunda olup olmadığını değerlendirip, bir sorun varsa bunu aşmak için neler yapılabileceğinizi anlatır. Kısaca Pedagog çocuğunuzun sosyal, duygusal, zihinsel gelişim ve ruh sağlığı uzmanıdır ve çocuğunuzun gelişimi desteklemeniz için size yardımcı olur.
 
 
Anne baba olmaya karar verdiğinizde ya da anne baba olacağını öğrendiğinizden itibaren düzenli olarak Pedagogla görüşmeye başlamalısınız.
 
 
Çocuğunuzu yetiştirirken Pedagoga danışmanız dileğiyle…

Bursada Pedagog Bursa Pedegog Hakkında Bilgiler

Bursa'daki meydanlar listesi: Bursa'nın birçok meydanı ve meydan projeleri mevcuttur. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarıyla yapılan birçok meydan vardır.
Bursa'da 2011 Türkiye genel seçimleri: 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri Bursa İli sonuçları;
Bursa'da 1983 Türkiye genel seçimleri: 6 Kasım 1983 genel seçimleri Bursa İli sonuçları;
Bursa'daki ilk ve orta dereceli okullar listesi: * Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa'da 1923 Türkiye genel seçimleri: 28 Haziran 1923 Türkiye Genel Seçimleri Bursa İli sonuçları;
Bursa (il): Bursa, Türkiye Cumhuriyetinin Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alan bir ildir.
Bursaspor: Bursaspor 1963 yılında Bursa'da kurulan futbol kulübüdür. Renklerini Bursa Ovası'nın yeşilinden ve Uludağ'ın kar beyazından aldı.
Bursa Atatürk Stadyumu: Bursa Atatürk Stadyumu, 1950 yılında Bursa'da açılan futbol stadyumudur.
Bursaspor Profesyonel Futbol Takımı: Bursaspor, Bursa'yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor'nün Spor Toto Süper Lig'de mücadele eden futbol takımıdır.
Bursa'daki meydanlar listesi: Bursa'nın birçok meydanı ve meydan projeleri mevcuttur. Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin imkanlarıyla yapılan birçok meydan vardır.
Bursa'da 2011 Türkiye genel seçimleri: 12 Haziran 2011 Genel Seçimleri Bursa İli sonuçları;
Bursa'da 1983 Türkiye genel seçimleri: 6 Kasım 1983 genel seçimleri Bursa İli sonuçları;
Bursa'daki ilk ve orta dereceli okullar listesi: * Bursa Hürriyet Anadolu Lisesi
Bursa'da 1923 Türkiye genel seçimleri: 28 Haziran 1923 Türkiye Genel Seçimleri Bursa İli sonuçları;

Bursada Pedagog Bursa Pedegog Etiketleri

bursada pedagog, bursa pedegog, bursada pedagog olan hastaneler, acıbadem bursa pedagog, hangi hastanede pedagog var, pedegog bursa, pedagog olan hastaneler, bursa da bulunan pedogog doktorlar, pedagog yorumları, bursada pedegog

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


− bir = 5