Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Dijital Masal Kitapları Yepyeni Sesli Masallar

Merhaba arkadaşlar, dijital masal kitapları ve yepyeni sesli masallar ile ilgili bu yazıda Dijital Masal Kitapları Yepyeni Sesli Masallar Hayal Ürünü Masallar hakkında kısa güzel bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Bebek Dünyası paylaşım uzmanı heyleydi.com'dan...

Peki çocuklara ne zaman itibaren masal kitapları alınmalıdır? Prof. ... Masal Seven Çocuklar İçin Dijital Masal Kitabı. E-Bebek.com ve Türkiye’de sesli...

hayal ürünü masallar eğlendirirken eğiten çocuk siteleri pamuk prenses ve yedi cüceler gelecekte pamuk prenses masalı ve türkçe-dil etkinliği aşamaları cüceler ile ilgili en güzel masallar vs..

Dijital Masal Kitapları Yepyeni Sesli Masallar Hayal Ürünü Masallar

Masalcı İle Dijital Masallar


Çocukların dünyasında böylesine bir öneme sahip masallar “Masalcı” ile dijital olarak çocuklarla buluşuyor. 1 yaştan sonra anne-baba gözetiminde, 3 yaştan sonra çocukların kendi kendilerine dinleyebileceği Masalcı ile rengârenk resimlerden kahramanları izleyerek, seslerini dinleyerek masalların gerçek tadına varabilecekler. Çocuklar doğru ve akıcı bir masal diliyle anlatılmış efektlerle zenginleştirilmiş masalları dinlerken kendilerini masalların içinde bulacaklar.

Masalcı ürün seti; bir adet masal makinesi, bir adet masal kitabı ve bir adet ses kartından oluşuyor. Ses seviyesi ayar düğmesi ile ayarlanabiliyor, kulaklık ile dinleme, mikrofon girişi ile kullanım gibi çeşitli imkânlar sunuyor. Masal kitabını ve ses kartını yerlerine yerleştirdikten sonra makine, kitabı manyetik algılayıcısı sayesinde otomatik algılıyor ve hangi sayfayı açtıysanız, o sayfadan itibaren okumaya başlıyor. Uzun süre unutulan ve açık konumda kalan Masalcı hareketsizlik sonucunda belli bir süre sonra otomatik olarak kendiliğinden kapanıyor.

Nasıl kullanılıyor?

Masalcı’da 4 ayrı masal çeşidi bulunuyor. Kül Kedisi, Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve Bremen Mızıkaları’ndan oluşan “Masalcı” çok kolay bir şekilde çalışıyor. 3 adet AAA pili pil yuvasına yerleştirdikten sonra ses kartını yuvaya takıyorsunuz, kitabı spirallerden yerine oturttuktan sonra yaprakları çevirerek seçtiğiniz masalı çocuğunuzla beraber dinlemenin keyfine varıyorsunuz.

Sesli Masal Kitabı: Masalcı


Masallar, eğlendirirken düşündüren, gelecekteki hayatımıza etki eden çocukluğumuzun vazgeçilmez bir parçası… Geçmişten bugüne bir çocuğun hayatında özel bir yeri olan masallar, “Masalcı” sayesinde dijital ortamda çocuklarla buluşuyor.

Masal dinlemeyi ya da kendisine masal okunmasını hangi çocuk sevmez ki! Her çocuğun hayatında çok sevdiği bir masal mutlaka vardır. Defalarca bunları dinlemekten de bu masalların okunmasından hiç usanmazlar. O halde çocuklarınıza diledikleri zaman kendi kendilerine masal okuma fırsatı vermeye ne dersiniz?
E-Bebek.com ve Türkiye’de sesli eğitim gereçleri konusunda birçok ilke imza atan Pati Eğitim Gereçleri, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sesli Masal kitabı MASALCI’yı çocukların beğenisine sunuyor. 1 yaştan sonra anne-baba gözetiminde, 3 yaştan sonra çocukların kendi kendilerine dinleyebileceği Masalcı ile rengârenk resimlerden kahramanları izleyerek, seslerini dinleyerek masalların gerçek tadına varabilecekler. Çocuklar doğru ve akıcı bir masal diliyle anlatılmış efektlerle zenginleştirilmiş masalları dinlerken kendilerini masalların içinde bulacaklar.

Masalların önemi

Masalların faydaları saymak bitmiyor. Uzmanlar masalların çocuk gelişiminde sağladığı yararları şöyle sıralıyor:

  • Masallar, zor durumlarla başa çıkabilme, dinleme ve akıl yürütme becerilerini artırıyor.

  • Dil gelişimine katkıda bulunuyor.

  • Düşünce gücünün gelişmesini destekliyor.

  • Çocuğun hayal dünyasını zenginleştiriyor.

  • Dinleme ve akıl yürütme yetileri ile entelektüel birikimlerini geliştiriyor.

Masalcı ile dijital masallar

Çocukların dünyasında böylesine bir öneme sahip masallar “Masalcı” ile dijital olarak çocuklarla buluşuyor. Masalcı ürün seti; bir adet masal makinesi, bir adet masal kitabı ve bir adet ses kartından oluşuyor. Ses seviyesi ayar düğmesi ile ayarlanabiliyor, kulaklık ile dinleme, mikrofon girişi ile kullanım gibi çeşitli imkânlar sunuyor. Masal kitabını ve ses kartını yerlerine yerleştirdikten sonra makine, kitabı manyetik algılayıcısı sayesinde otomatik algılıyor ve hangi sayfayı açtıysanız, o sayfadan itibaren okumaya başlıyor. Uzun süre unutulan ve açık konumda kalan Masalcı hareketsizlik sonucunda belli bir süre sonra otomatik olarak kendiliğinden kapanıyor.

Nasıl kullanılıyor?

Masalcı’da 4 ayrı masal çeşidi bulunuyor. Kül Kedisi, Uyuyan Güzel, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ve Bremen Mızıkaları’ndan oluşan “Masalcı” çok kolay bir şekilde çalışıyor. 3 adet AAA pili pil yuvasına yerleştirdikten sonra ses kartını yuvaya takıyorsunuz, kitabı spirallerden yerine oturttuktan sonra yaprakları çevirerek seçtiğiniz masalı çocuğunuzla beraber dinlemenin keyfine varıyorsunuz.

Çocuğunuz hayatı masallardan öğreniyor


Düşünce gücünün artması ve zor durumlarla başa çıkma becerisi çocukken dinlenen masallarla artıyor.

Evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal, pireler berber iken…” tekerlemesi, defalarca dinlesek de bitmesini asla istemediğimiz dakikaların başlangıcını müjdelerdi geçmişte. Sevdiklerimizin bizim için okuduğu masallar, yaşımız ne kadar ilerlese de asla unutamadığımız büyülü anılar sunar hepimize. Peki, bunca anıya mal olan masalları, şimdi okuduğunuzda çocukluğunuzdan farklı ne düşünür, ne hissedersiniz? Pamuk prensesi koruyan ve yardım eden yedi cüceler ile kötü kraliçe arasındaki çekişme ya da kurdun binbir taklitle kandırdığı kuzular, gerçek hayata dair birçok gerçeği anımsattığına göre, büyüsek de masallar bizden çok uzak değil. Bebeğim ve Ben Dergisi’nin bu ayki sayısında masalların önemi anlatılıyor. Mavi Pedagojik ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nden psikolojik danışman Seçil Akaygün, çocukları masallarla tanıştırmak için ipuçları verdi.

  • Masalların gelişim üzerindeki etkilerinin başında çocuğun hayal dünyasını zenginleştirmek geliyor. Kahramanlar, olaylar, çözüm yolları, mekanlar ve kurgu, çocuğun hayal edebilme becerisini geliştirerek, spor yapmak gibi bir egzersiz görevi görüyor. Böylece çocuk, hayal kurmaya yönelik repertuvarını zenginleştiriyor.

  • Düşünce, hayal gücü ve mantık sistemlerinin çalışmasına fırsat veriyor. Masal kahramanlarının olaylar karşısında gösterdikleri cesaret, sabır ve problem çözme becerileri çocuklara örnek oluyor.

  • Zor durumlarla baş etme konusunda fikir ve umut veriyor. Masallardaki aksilikler, sıkıntılar ve sonunda bulunan çözümler, çocukların kendi hayatlarında karşılarına çıkan zorluklarla mücadele etme konusunda fikir ve umut veriyor.

  • Dil gelişimlerine katkıda bulunuyor. Masallarda kullanılan dil, kelimeler ve farklı anlatım tarzları çocukların dil gelişimlerini destekliyor. Hem yeni kelimeler öğrenmeleri hem de kullanılan vurgulu anlatım ve ses tonu sayesinde dil kullanma yetileri destekleniyor.

  • Dinleme ve akıl yürütme yetileri ile entelektüel birikimlerini geliştiriyor. Masal okunurken dinleme, konsantrasyon ve dikkat, sorulara verilen cevaplar, problem çözme becerisinin zenginleştirilmesi, taklit etme aynı anda bir çok alanda desteklenmiş oluyor. Belki de en önemlisi onları eğlendirip, keyiflendirerek büyüme süreçlerine eşlik ediyor.

Ne Okuduğunuz Önemli


  • Çocuğunuza okuyacağınız masalları seçerken bilişsel ve duygusal gelişim basamaklarını göz önünde bulundurmayı unutmayın. Belli yaşlarda gelişimsel korkular (karanlık, canavar, hayalet gibi) bazen masallardaki soyut kavram ve kahramanlardan olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle masal seçerken çocuğunuzun o dönemdeki gelişim özelliklerini göz önünde bulundurun.

  • Masalı gün içinde keyif alacağınız zamanda ya da yatmadan önce okuyun.

  • Masal okurken kullanacağınız ses tonu, ifade, mimik, jest ve tavırlar, çocuğunuzun alacağı keyfi güçlendirir ve sosyal becerilerini geliştirir.

  • Masalları uykudan önce anlatıyorsanız, çocuğunuzun huzursuzlaşmasına sebep olabilecek saldırgan, korkutucu temalar olmamasına özen gösterin.

  • Masal anlatırken “Sence bir sonraki sayfada ne olacak?”, “Bu masalın sonu nasıl olabilirdi?” gibi sorularla çocuğunuzun bilişsel becerilerinin ve problem çözme yetisinin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.

  • Masalı okuduktan sonra, çocuğunuzun masalın bir resmini yapmasını isteyerek masalı onun gözünden görebilirsiniz.

  • Sadece resimlerine bakarak masalı onun anlatmasını istemek de gelişimini destekleyecek bir etkinlik olabilir.

Dijital Masal Kitapları Yepyeni Sesli Masallar Hakkında Bilgiler

Dijital indirme: Dijital indirme şu anlamlara gelebilir:
Dijital sinyal: Sayısal veri, dijital veri veya dijital sinyal, sayısallaştırılmış sinyal. Bir analog sinyalden belirli örnekler alınır ve analog sinyalin tam karşılığı olmayan dijital sinyal oluşturulur.
Dijital uydu: Dijital uydu veya uydu televizyonu, yapay uydular vasıtasıyla verilen televizyon hizmetidir.
Dijital imza: Sayısal imza İngilizce digital signature kelimesinin Türkçe karşılığı olup, günümüzün yüksek güvenlik gereksinimini karşılamada kullanılan tekniklerden bir tanesidir.
Masallı: Masallı (Azerice: Masallı ), Azerbaycan'da şehir. Masallı Rayonunun idarî merkezidir.
Masal şehristanı: Masal şehristanı (Farsça: شهرستان ماسال), İran'ın Gilan Eyaleti'ne bağlı olan 16 şehristandan birisidir.
Masal, İran: Masal (Farsça: ماسال, Māsāl), İran'ın kuzeyinde Gilan Eyaleti'ne bağlı şehir.
Masallı Rayonu: Masallı , Azerbaycan'da rayon. İdarî merkezi Masallı şehridir.
Ünlü (dil bilimi): Ünlü, sesli veya vokal; ses yolu görece açık durumda iken, ses tellerinin titreşmesi ile (duyulabilecek şekilde) bir engele takılmadan oluşan; hecenin en küçük birimini oluşturan konuşma sesi.
Seslikaya, Ardeşen: Seslikaya, Rize ilinin Ardeşen ilçesine bağlı bir köydür.
Seslisozluk: Seslisozluk İnternet üzerinden hizmet veren çok dilli bir sözlük. Ancak esas tanınırlığını İngilizceden Türkçeye ve Türkçeden İngilizceye yaptığı sözcük çevirileriyle sağlamıştır.
Seslidoğan, Hamur: Seslidoğan, Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köydür.
Seslikaya, Bor: Seslikaya, Niğde ilinin Bor ilçesinin bir köyüdür. Kemerhisar bucağına bağlıdır. 2008 kayıtlarına göre köyde 143 kişi yaşamaktadır.
Masalların Masalı (çizgi film): Masalların Masalı (Rusça: Сказка сказок), Yuri Norşteyn'in 1979 yılında çektiği, adını Nazım Hikmet'in aynı adlı şiirinden alan canlandırma.
Masalların Masalı: * Masalların Masalı (şiir), Nazım Hikmet'in bir şiiri.
Hayalet: Hayalet, ölü bir kişinin duyu organlarından en az biriyle algılanabilir şekilde belirmesi. Ölü bir kişiye benzer görüntü, ses gibi algıların genellikle ölen kişiyle ilgili bir yerde ortaya çıkması söz konusu olur.
Hayalet Avcıları: Hayalet Avcıları (Özgün adı: Ghostbusters), 1984'te, o zamana dek yapılmış en pahalı komedi filmi olarak vizyona girdiğinde çılgınlık derecesinde sevilmiş olan Hayalet Avcıları; Dan Aykroyd ve Harold Ramis'in birlikte yazdıkları çok iyi senaryo kadar, Bill Murray ve Rick Moranis gibi komedyenlerin usta oyunuyla da unutulmazlar arasına girmiş bir yapım.
Hayalet Süvari: Sleepy Hollow 1999 yılında gösterime giren film fantastik macera tarzında sayılabilecek bir Tim Burton filmidir.
Hayallerin Peşinde: Hayallerin Peşinde (İngilizce özgün adı: Revolutionary Road), Richard Yates'in 1961 tarihli aynı adlı romanından Justin Haythe tarafından uyarlanan 2008 yapımı film.
Masalların Masalı (çizgi film): Masalların Masalı (Rusça: Сказка сказок), Yuri Norşteyn'in 1979 yılında çektiği, adını Nazım Hikmet'in aynı adlı şiirinden alan canlandırma.
Masalların Masalı: * Masalların Masalı (şiir), Nazım Hikmet'in bir şiiri.

Dijital Masal Kitapları Yepyeni Sesli Masallar Etiketleri

dijital masal kitapları, yepyeni sesli masallar, hayal ürünü masallar, eğlendirirken eğiten çocuk siteleri, pamuk prenses ve yedi cüceler gelecekte, pamuk prenses masalı ve türkçe-dil etkinliği aşamaları, cüceler ile ilgili en güzel masallar, örnek masallar ve gelişim alanlarına katkısı, canavarla ilgili türkçe dil etkinliği, kitap halinde masallar oku cevirerek

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


4 − = bir