Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Gazahan Ayçiçek Ayçiçeği Hikayesi

Bu yazıda gazahan ayçiçek ve ayçiçeği hikayesi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Bebek Dünyası paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Gazahan Ayçiçek Ayçiçeği Hikayesi Ayçiçeğinin Hikayesi ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

Mekanın dizaynı ünlü mimar Tarkan Önal tarafından iki aylık çalışma sonrasında tamamlandı. İzmir'in deneyimli işletmecileri Gazahan Ayçiçek ve Süleyman...

ayçiçeğinin hikayesi kurdeleden ayçiçegi yapımı suat ayçiçek ayçiçek hikayesi ayçiçeği öyküsü vs..

Gazahan Ayçiçek Ayçiçeği Hikayesi Ayçiçeğinin Hikayesi

Mine Ayçiçek’in Doğum Hikayesi

Merhaba Bebek.com üyeleri,

Ben siteye yeni üye oldum, çok yeni bir anneyim, bebeğim henüz bir aylık… Sizlerle oğlum Furkan’ın doğum hikayesini paylaşmak istedim:

Oğlum hamileliğin en başından beri sorunsuz bir bebek oldu. Hamileliğimde hiç mide bulantısı, aşerme vb. sıkıntıları yaşamadım. Günlük yaşamıma gayet normal bir şekilde devam ettim. Doğuma iki ay kalana kadar çalıştım. Tabii hamileliğin gerektirdiği şartlara dikkat edip, yerine getirerek…

Furkan’ın doğumu Ramazan ayının son günlerinden birine (14 Ekim 2006) denk geldi. O gün evde tek başıma idim, temizlik yaptım, bütün evi sildim süpürdüm, herşey gayet normaldi. Genelde akşam iftardan sonra eşim ve babamla gece saat 2-3’e kadar oturuyorduk. Sahur edip öyle yatıyorduk. O gece yine saat 3 te yemek yiyip yattık.

Saat sabah 04:30 da kasıklara ve karnıma bir sancı girdi. Önemsemedim. 3-4 dk sonra tekrar, sonra tekrar, ve sancı belimi ikiye bölercesine girmeye başladı. 3-4 dk da bir giriyordu. Benim bildiğim doğum sancısının önce yarım saatte bir, sonra 15dk.bir, sonra 10dk., 5dk. şeklinde küçülerek girmesi gerekirdi. Ama benimki çok sık ve şiddetliydi, anlayamadım, ve saat 05:00 civarı kesilmeyeceğini düşünerek hastaneye gitmeye karar verdik. Doğuma birkaç gün daha vardı, ve erkek bebek olduğu için gününden önce gelmez diyordum. O yüzden doğum değil de aklıma başka bir terslik olabileceği geliyor ve korkuyordum.

Sabah saati olduğu için yollar boştu, normal şartlarda o kadar çabuk varamazdık hastaneye… Gerçi bana o sancılarla çok uzun gelmişti, bitmek bilmedi yol sanki…

Hastanede nöbetçi doktorlar ve ebeler vardı. Doğumhaneye girer girmez ne kadar zamandır sancı çektiğimi sordular. 1 saattir deyince, daha doğuma vardır diye önemsemediler. Ama muayene ettiklerinde şoka girdiler, rahim tümüyle açılmış, bebeğin başı çıkmak üzere… Hemen doktoruma haber verdiler ve o gelene kadar ıkınmamaya özen göstererek sancılara dayandım. Ikındığım anda doğum başlayacaktı. Nitekim doktorun gelmesiyle (Doktor bana asır gibi gelmesine rağmen yarım saatte geldi) ıkınma ve dolayısıyla doğum başladı. Doğumhanedeki ekip ve doktorum o kadar motive edip yardımcı oldular ki, 3-4 kuvvetli ıkınmadan sonra oğlum tam 06:40 da dünyaya geldi. O anı kelimelere dökemiyorum, çünkü anlatması çok zor, mükemmel bir duygu… Bana o anı yaşamayı nasip eden Güzel Mevlam, tüm kadınlara, anne olmayı arzulayanlara da o anı yaşamayı nasip etsin…

Gazahan Ayçiçek Ayçiçeği Hikayesi Hakkında Bilgiler

Ayçiçeği: Ayçiçeği (Helianthus annuus), papatyagiller (Asteraceae) familyasından çekirdekleri ve yağı için yetiştirilen sarı çiçekli bir tarım bitkisidir.
Ayçiçek sarısı: Ayçiçek sarısı, sarı renginin ana tonudur. Papatya rengi, ayçiçek rengi, sarı, taksi sarısı gibi birçok adı vardır.
Ayçiçekleri (Van Gogh): Ayçiçekleri (Sunflowers), Hollandalı ressam Vincent van Gogh'un natürmort serisidir. Gogh'un 1887'de Fransa'da yaptığı ilk seride çiçekler yerde yatmış şeklindeyken Arles'de bir sene sonra yaptığı ikinci seride ayçiçekleri bir buket halinde vazodadır.
Ayçiçeği Gökadası: Ayçiçeği Gökadası (ayrıca Messier 63, M63, veya NGC 5055 olarak da bilinir) Av Köpekleri takımyıldızı bölgesinde bulunan çubuksuz sarmal gökada.
Ayçiçeği Projesi: Ayçiçeği projesi, bölgede hava, sıcaklık olaylarını incelemek ve sanatsal alanda yaratıcı "Ayçiçeği cihazı"nı gerçekleştirmeyi amaçlayan projedir.
Kedi Gözü bulutsusu: Kedi Gözü bulutsusu (NGC 6543), Ejderha takımyıldızı yönünde bulunan bir gezegenimsi bulutsu. Yapısal açıdan, bilinen en karmaşık bulutsulardandır; Hubble Uzay teleskobu ile düğümler, püskürtmeler ve yaysal yapılar gözlemlenmiştir.

Gazahan Ayçiçek Ayçiçeği Hikayesi Etiketleri

gazahan ayçiçek, ayçiçeği hikayesi, ayçiçeğinin hikayesi, kurdeleden ayçiçegi yapımı, suat ayçiçek, ayçiçek hikayesi, ayçiçeği öyküsü, 5dk da kasıklara sancı, gazahan, sargınoğlu

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


yedi + = 13