Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Hamileler Yolculuk Yapabilirmi Hamileliğin 2-3 Ayında Uçak Yolculuğu

Yine bir Bebek Dünyası konusuyla karşınızdayım. Hamileler Yolculuk Yapabilirmi Hamileliğin 2-3 Ayında Uçak Yolculuğu Dogum İznine Nezaman Çıkılmalı ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bebek Dünyası kategorisinde, hamileler yolculuk yapabilirmi ve hamileliğin 2-3 ayında uçak yolculuğu hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Tüm leydilere armağanım olsun :)

Hamileler yolculuk yapabilir mi? Hamileler doktorları tarafından bildirilen riskli özel bir durum yoksa arab yolculuğu yapabilirler.

dogum iznine nezaman çıkılmalı hamileyken tatil hamilelikte kacıncı haftaya kadar yolculuk yapılabilir hamilelikte tatil 3 aylık hamileyim tatilde neler yapabilirim vs..

Hamileler Yolculuk Yapabilirmi Hamileliğin 2-3 Ayında Uçak Yolculuğu Dogum İznine Nezaman Çıkılmalı

Hamilelikte Tatil

Yaz tatili yaklaşıyor. Anne adayları şimdiden tatile gidip gitmeme konusunda kararsızar. Biz de konuyla ilgili akıllara takılanları International Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Tevfik Ertürk’e sorduk.

bebek.com: Anne adaylarının hamileliklerinin kaçıncı aylarında tatile çıkması uygundur?

Op. Tevfik Ertürk: Anne adayları erken gebelikte düşük riski ve kanaması yoksa, ilerleyen aylarda erken doğum riski yok ise tatile çıkabilirler. 32.haftadan sonra uçak ile seyahat edemezler. 37.haftadan sonra ise tatile çıkmamaları önerilir.

bebek.com: Son aylarda tatile çıkılmasının sakıncaları nelerdir?

Op. Tevfik Ertürk: Doğum başlayabilir. Ağrıların başlaması, sularının gelmesi riski artar.

bebek.com: Gidilecek tatil yerinde hangi özelliklere dikkat edilmelidir?

Op. Tevfik Ertürk: Uzun seyahat yapılmaması, 4 saatten uzak mesafede 2 saatte bir mola verilmeli ve yürüyüş yapılmalıdır.

bebek.com: Yurt dışında tatil yapmak istenirse koşullar bakımından nereler tercih edilebilir?

Op. Tevfik Ertürk: Yurtdışı seyahatleri 32.haftaya kadar uçakla yapılabilir. Ancak ağrıların başlaması göz önünde bulundurularak çok uzak mesafelere gidilmemelidir.

bebek.com: Tatil döneminde anne adaylarının beslenmesinde nelere dikkat edilmelidir?

Op. Tevfik Ertürk: Tatilde; açık satılan yiyecekler tercih edilmemelidir. Aşırı karışık beslenilmemeli, süt ve süt ürünlerinin günlük taze olmasına dikkat edilmelidir. Et ve tavuk gibi besinlerin taze olduğundan emin olunmalıdır. Herhangi bir besin zehirlenmesi durumunda
hastaneye başvurulmalıdır. Kusma işlemi provoke edilip bol sıvı alınmalıdır.

bebek.com: Tatil beldesinde içilen sular anne adaylarını olumsuz yönde etkileyebilir mi? Bunun için ne gibi önlemler alınmalıdır?

Op. Tevfik Ertürk: İçilen sulara dikkat edilmelidir. Açık su tercih edilmemelidir. Açık su olursa sterilizasyon yapılmalıdır. Tatilde sıcak günlerde 2-3 lt (sıvı) su tüketilmelidir.

bebek.com: Tatilde anne adayları egzersiz yapabilir mi?

Op. Tevfik Ertürk: Uzun sürmeyen 20dk.’ yı geçmeyen egzersiz yapılabilir. Yürüyüş, yüzme. Yorgunluk hissedilirse dinlenilmelidir.

bebek.com: Anne adayları yüzerken nelere dikkat etmelidir? Hangi dönemde yüzme sakıncalıdır?

Op. Tevfik Ertürk: Uzun süre değil, dinlenerek yüzülmeli, yorulmamalı ve hep aynı pozisyonda yüzmemeye dikkat edilmelidir.

bebek.com: Yolculukta dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Op. Tevfik Ertürk: Uzun yolculuklarda 2-3 saatte bir mola vermek bu aralarda yürümek, sarsıntısız seyahat etmek, uzun süre aç-susuz kalmamak gerekir.

bebek.com: Anne adayları tatile çıkarken yanına mutlaka neleri almalıdır?

Op. Tevfik Ertürk: Doktorunun telefon numarası, hastanenin acil bilgi telefonları.

bebek.com: Hangi anne adayları için tatil risk taşır?

Op. Tevfik Ertürk: Düşük riskleri, Erken doğum riskleri (ağrılı gebelik), kusmalı gebelikler, tansiyon yüksekliği, diabetik gebelikler, kalp hastası gebeler, kanamalı gebeler.

bebek.com: Güneşlenirken nelere dikkat edilmelidir?

Op. Tevfik Ertürk: Uzun süre güneşte kalma güneş çarpması olunmamalı, güneş yağı kullanılmalı, bol sıvı tüketilmeli.
MYCey Hamile Destek Minderi Hamilelik döneminde çok yardımcınız olacaktır.. Almak için Tıklayın

dropdowncontent.init(“link1″, “right-bottom”, 500)

Hamileler Yolculuk Yapabilirmi Hamileliğin 2-3 Ayında Uçak Yolculuğu Hakkında Bilgiler

Hava savunma savaşı: Hava savunma savaşı, saldırgan hava araçlarının etkinliğini azaltmak ya da tamamen yok etmek için alınan tedbirler bütünü olarak tanımlanabilir.
Uçak gemisi: 1900'lü yıllarda Wright kardeşlerin insanlı uçuşu keşfetmelerinden kısa bir süre sonra uçaklar gittikçe önem kazanmışlardır.
Uçak mühendisliği: Uçak mühendisliği, hava ile etkileşimde bulunan araçların ve taşıtların geliştirilmesiyle ilgili mühendislik dalıdır.
Uçaklar, Trenler ve Arabalar: Uçaklar, Trenler ve Arabalar (Planes, Trains & Automobiles) 1987 yapımı, yönetmenliği ve senaristliği John Hughes'e ait olan, Total dergisinde 2000'de tüm zamanların en iyi komedi filmleri listesinde onuncu sırada yer alan, Paramount Pictures tarafından yapılmış, başrollerinde Steve Martin ve John Candy`nin oynadığı, ayrıca Laila Robins, Michael McKean, Kevin Bacon, Lyman Ward, William Windom, Ben Stein, Larry Hankin, Edie McClurg, Dylan Baker, Bill Erwin ve Matthew Lawrence’in diğer rollerde gözüktügü bir film.
Doğum: Doğum (çiftlik hayvanları ve diğer bazı hayvanlarda buzağılama, etçil memelilerde yavrulama), türe özgü normal gebelik süresi sonunda yavrunun dünyaya geliş sürecidir.
Doğum Günü Dört Temmuz: Doğum Günü Dört Temmuz, aynı adlı Ron Kovic romanından uyarlanan 1989 yapımı film. Oliver Stone filmin senaryosuna yardım etmiş, aynı zamanda filmin yönetmenliğini ve yapımcılığını üstlenmiştir.
Doğum kontrolü: Doğum kontrolü, geçici veya kalıcı olarak hamileliği engellemek ya da hamile kalma olasılığını azaltmak amacıyla çeşitli yöntemlerin, araç-gereçlerin ya da ilaçların kullanılmasıdır.
Doğum Günü Partisi: Doğum Günü Partisi (Orijinal adı: The Birthday Party), Nobel ödüllü yazar, Harold Pinter'ın 1957'de yazdığı tiyatro oyunu.
Doğum günü: Doğum günü (ya da Yaş günü), miladi veya herhangi bir başka takvime göre, bir insanın doğduğu gün ve ayda, her yıl tekrarlanan güne verilen addır.

Hamileler Yolculuk Yapabilirmi Hamileliğin 2-3 Ayında Uçak Yolculuğu Etiketleri

hamileler yolculuk yapabilirmi, hamileliğin 2-3 ayında uçak yolculuğu, dogum iznine nezaman çıkılmalı, hamileyken tatil, hamilelikte kacıncı haftaya kadar yolculuk yapılabilir, hamilelikte tatil, 3 aylık hamileyim tatilde neler yapabilirim, hamilelıkte kacıncı aya kadar seyhat edilebilir, hamileliğin kaçıncı ayında tatile gidilir, gebeliğin kaçıncı haftasında yolculuk yapılabilir 7

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


iki + 2 =