Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Kayık Yaka Kesimi Nako Erkek Çocuk Kazak Örnekleri

Bu yazıda kayık yaka kesimi ve nako erkek çocuk kazak örnekleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Orgu Modelleri paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Kayık Yaka Kesimi Nako Erkek Çocuk Kazak Örnekleri Nako Süper Angora Erkek Kazağı ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

yakadan başlama bebek yeleği anlatımlı için başak. lizöz örneği için gül.

nako süper angora erkek kazağı erkek kazak örnekleri ve yapılışı yeşil erkek kazağı erkek kazağı örneği erkek örgü kazak örnekleri iki renkli vs..

Kayık Yaka Kesimi Nako Erkek Çocuk Kazak Örnekleri Nako Süper Angora Erkek Kazağı

Erkek Kazağı Örneği

Malzemeler

ANCHOR “Mira” El Örgü İpliği.

(%75 Akrilik, %25 Yün) Yaklaşık 700 gr.# 1109 Beyaz 4 numara 1 çift örgü şişi.

Kullanılan Örgüler: Çift lastik – Düz örgü – Ters örgü

Beden: 48

Ölçü: 24 ilmek – 30 sıra = 10×10 cm.

Arka: Örgü şişine 126 ilmek atarak, 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arttırn. 19. sıra başında 1 ilmeği ters örgü örün. 2. ilmeklen itibaren, verilen motif şemasını takip ederek, şemanın 14-20 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak, uygulayın. Devamında şemanın 1-64 ilmeklerini bir kez uygulayın. 65. ilmekten itibaren şemanın 45-51 ilmeklerini 5 kez tekrarlayarak uygulayın. Kalan 1 ilmeği ters örgü örün. Sonraki sıralar motif şemasını aynı şekilde uygulayarak, 107 sıra örün. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek). 108. sırada reglan kol kesimi için iki kenardan 1 kere 7′şer ilmek keserek 2 sıra örün. 110. sıra başında ilk 5 ilmeği olduğu gibi (Motife devam ederek) örün. Sıradaki 2 ilmeği 1 ilmek ters örgü örün. Sırayı örmeye devam edin. Sıra sonunda 7 ilmek kaldığı zaman, ilk 2 ilmeği 1 ilmek ters örgü örün. Kalan 5 ilmeği olduğu gibi (Motife devam ederek) örün. Böylece sıra sonunda 2 adet ilmek eksilmiş olacaktır. İki kenardan, aynı şekilde, sonraki her sırada 1o kere 1 ilmek ve her 2. sırada 27 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 25 cm. 76 sıra olduğu zaman, kalan 36 ilmeği arka yaka için bir kerede kesin.
Ön: Ön yaka kesimine kadar, reglan kol kesimi dahil arkada uygulanan işlemleri aynen tekrarlayarak, örgüye devam edin.  Arkada reglan kol kesimi için, iki kenardan, her 2. sırada 27 kere 1 ilmek olan kesme işlemi, önde 22 kere 1 ilmek olarak uygulanacak. Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 20 cm. 60 sıra olduğunda ön yaka için örgü ortasından 32 ilmeği bir kerede kesin. Sağ tarafı beklemeye alın. Sol taraf ön yaka ipin sonraki her 2. sırada, sırasıyla 4 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin. Aynı işlemleri ters uygulayarak, beklemede olan sağ tarafı örün. Sol kol: (Giyildiği zaman). Örgü şişine 56 ilmek atarak. 17 sıra çift lastik örün. 18. sırada çift lastik örün, aynı zamanda eşit aralıklarla 10 adet ilmek arıtırın. 19. sıra başında verilen motif şemasını takip ederek, 14-20 ilmeklerini 4 kez uygulayın. Devamında 1-10 ilmeklerini 1 kez uygulayın. 11. ilmekten itibaren, motif şemasını 45-51 ilmeklerini 4 kez uygulayın. Sonraki sıralar motif şemasını aynı şekilde takip ederek, ve kol şeklini verebilmek için iki kenardan her 5. sırada 24 kere 1 ilmek arttırarak, 125 sıra örün. Bu arada iki kenardan artan ilmekler, kenarlardaki motif aynı düzende devam ederek örülecek. (Motif aynı şekilde örgü sonuna kadar devam edecek). 126. sırada reglan kol kesimi için, iki kenardan 1 kere 7″ şer ilmek keserek, 2 sıra örün. 128. sıradan itibaren iki kenardan her sırada 16 kere 1 ilmek ve her 2. sırada sol arka kol kenarından 27 kere 1 ilmek, sol ön kol kenarından 22 kere 1 ilmek keserek örgüye devam edin. Örgü boyu reglan kol kesiminden itibaren 22 cm. 66 sıra olduğu zaman, kol kesimi için sol ön kol kenarından her 2. sırada sırasıyla 5-4-3 ve 3 ilmek keserek örgüyü bitirin.
Sağ kol: Sol kolda uygulanan işlemleri ters uygulayarak örün.
Bitirme : Reglan kol dikişlerini birleştiriri. Kol alt ve yan dikişleri birleştirin. Yaka bantı için örgü şişine 112 ilmek atarak, 55 sıra çift lastik örün. İlmekleri açık olarak şişten çıkarın. Banlı arka ortadan başlayarak, yaka kenarına yerleştirin. Son sırayı sökerek açık ilmekleri ilmek dikişi ile dikin. Arka yaka ortasını gizli dikiş ile birleştirin.

Erkek Kazağı Örneği Açıklama

AtatÜrk dİyorkİ; zafer, zafer benimdir diyebilenindir. başarı ise, başaracağım diye başlayarak sonunda başardım diyebilenindir. 3 ara 2007. Örgü erkek kazak. yorum: 0, örgü erkek kazak örnekleri (nükhet) Örgü erkek kazak . yorum: 0, çok renkli boğazlı yün örgü erkek çocuk kazak örneği (nükhet). erkek kazak örnekleri. en yeni dantel örnekleri. yeni dantel örnekleri. el becerileri – hobi. ahşap boyama · takı tasarımı · ebru sanatı · cam süsleme. erkek kazak Örneklerİ,. erkek kazak Örneklerİ,. filizden. etiketler: erkek, filizceden, kazak, moda, model, örnekler, örnekleri. karma (0) Çalıntı .

4/3/2007 – erkek kazak modelİ. erkek kazak modelİ. ÖrgÜ, elİŞİ, ÖrgÜ Örmek, ahŞap boyama, Şİİrler, kazak Örneklerİ, atki bere modellerİ, bebek yeleklerİ, . erkek kazak Örneği | Örgü kazak ve hırka Örnekleri forum acil erkek kazak Örneği | Örgü kazak ve hırka Örnekleri frmacil.com erkek kazak. el sanatları elişi örgü,dantel,danteller,dantel örnekleri,oya örnekleri,oya. desenli çok hoş bir erkek kazağı modeli.resmin üzerine tıklayarak büyük. 6 eki 2009. geniş açık yaka erkek kazağı örneği ile ilgili yazımız geniş açık yaka erkek kazağı örneği okuyorsunuz geniş açık yaka erkek kazağı örneği. erkek kazağı örneği deryalı günler – erkek kazak ve hırka modelleri. erkek kazak Örneği Örgü kazak süveter hırka modelleri.

Kayık Yaka Kesimi Nako Erkek Çocuk Kazak Örnekleri Hakkında Bilgiler

Tekne: Tekne, su üzerinde kalmak ve hareket etmek amacıyla inşaa edilen araçlara verilen genel ad. Genelde polyester veya ahşap malzemeden imâl edilir.
Kayıkçı Kul Mustafa: Kayıkçı Kul Mustafa, Türk halk edebiyatı'nın Bektaşî koluna bağlı halk ozanı. Şairin doğum ve ölümüyle ilgili net bilgiler bulunmamakla beraber; 17. yüzyıl ozanı olduğu belirlenebilmiştir.
Kayık gagalı balıkçıl: Kayık gagalı balıkçıl ya da koca gagalı balıkçıl (Cochlearius cochlearius) balıkçılgiller (Ardeidae) familyasının atipik bir üyesidir.
Kayıkiraz, Gerede: Kayıkiraz köyü, Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köydür.
Kayıkçı, Susurluk: Kayıkçı, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesine bağlı bir köydür.
Erkek organ (çiçek): Erkek organ, stamen ya da anter olarak da bilinir, çiçeğin erkek üreme organı.
Erkekler Ağlamaz (film, 1999): Erkekler Ağlamaz 1999 ABD yapımı dramatik filmdir. Özgün adı Boys Don't Cry dır.
Erkek millî futbol takımları listesi: Millî Futbol Takımlar Dünya üzerindeki tüm millî futbol takımları listesi.
Erkek sünneti: Sünnet, erkeklerde penis başını örten ve koruyan üstderinin (prepus) bir kısmının veya tamamının kesilip atılması.
Çocuklar Duymasın: Çocuklar Duymasın, Türk aile komedi televizyon dizisi. Mint Prodüksiyon tarafından hazırlanan dizinin yönetmen koltuğunda Raşit Çelikezer oturmaktadır. Dizide birbirine katlanamayan, ayrılığın eşinde yaşayan karı-koca ve onların evli kalmalarını zorunlu hale getiren iki çocuğundan oluşan bir ailenin birbirleri ve dostlarıyla olan ilişkileri anlatılır.
Çocuk felci: Çocuk felci, (Poliomyelit) özellikle omurilikteki kasların kasılmasını başlatan sinir hücrelerine zarar veren bir virüsün (Polia virus) yolaçtığı bulaşıcı enfeksiyondur.
Çocuk edebiyatı: Çocuk Edebiyatı, 15 yaş altı çocuklar için konuları, karakterleri ve kullanılan dil özelleştirilerek hazırlanan edebi eserlerin oluşturduğu edebiyat koludur.
T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu: Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHÇEK), Türkiye'de yoksul ve korunmaya muhtaç çocuklara ve ailelere bakım, eğitim, sağlık, kültür hizmetlerini sistemli bir biçimde sunmak için oluşturulmuş bir kurumdur.
Kazakistan: Kazakistan, (Kazakça: Қазақстан, Qazaqstan, ) resmî adıyla Kazakistan Cumhuriyeti, Orta Asya ve Doğu Avrupa’daki bağımsız devlettir. Kazakistan, (Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kırgızistan, Özbekistan, Türkiye, ve Türkmenistan ile birlikte) günümüzdeki yedi bağımsız Türk devletinden biri olup Türk Konseyi ve TÜRKSOY'un üyesidir. 2.727.300 km2 yüzölçümü ile (Batı Avrupa'nın yüzölçümü kadar) dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesidir. Müslüman ülkelerin ve Türk devletlerinin yüzölçümü bakımından en büyüğü, doğal kaynaklar bakımından da en zenginidir. Kazakistan Türk tarihinin önemli devletlerinden olan Saka, Hun, Göktürk, Kıpçak, Karahanlı, Altın Ordu gibi devletlerin merkezüssü, Kıpçak, Oğuz, Karluk gibi Türk boylarının beşiği olmuştur.
Kazakça: Kazakça veya Kazak Türkçesi, Kıpçak öbeğine ait, Kazakistan'da konuşulan çağdaş Türk yazı dillerinden biridir.
Kazaklar: Kazaklar, (Kazakça: Қазақтар, UFA: []), Kazakistan'da yaşayan Türk ırkına mensup Türk halkı. XVI. yy'da Türkistan'daki bazı Türkî boyların ve Moğol kabilelerinin karışımı ile oluşmuş bir halktır.
Kazaklar (Slav): Kazaklar, (farklı dillere göre Kozak, Kosak, Cossack, Kossak, Kazak, Rus Kazakları olarak da adlandırılırlar Ukrayna ve Güney Rusya yerli halklarının karışımı ile 15. yüzyıl dolaylarında Don ve Dinyeper nehirleri civarında ortaya çıkan etnik topluluk.
Süper Lig: Süper Lig veya sponsorluk anlaşması gereğince Spor Toto Süper Lig, 1959 yılında Millî Lig adıyla kurulan, şu an Türkiye'nin en üst düzeydeki futbol ligi.
Süpernova: Süpernova, enerjisi biten Büyük Yıldızların şiddetle patlaması durumuna verilen addır. Bir süpernovanın parlaklığı Güneş'in parlaklığının yüz milyon katına varabilir.
Süper FM: Süper FM, merkezi İstanbul'da olan, ulusal çapta yayın yapan radyo istasyonu. Türkiye'nin ilk özel radyosu Kent FM ve Genç Radyo'nun ardından peş peşe yayına geçen özel radyolardan biri olan Süper FM, 28 Ağustos 1992 Fatih Erkoç'un "Oynatmaya Az Kaldı" şarkısıyla yayına başladı.
2010-11 Süper Lig: 2010-11 Süper Lig, Süper Lig'in 53. sezonudur. Geçen sezon, 1. Lig'i şampiyon tamamlayan KDÇ Karabükspor, ikinci Bucaspor ve play-off şampiyonu Konyaspor, bu sezon Süper Lig'de oynamaya hak kazanmıştır.
Supercoppa Italiana: Supercoppa Italiana (İtalya Süper Kupası), İtalya'da futbol liglerinin başlamasından bir hafta önce, Ağustos ayında düzenlenen turnuvadır.
Ankara tavşanı: Ankara tavşanı, diğer adıyla Angora tavşanı uzun ve yumuşak tüyleriyle tanınır. Ankara keçisi ve kedisi gibi safkan tavşanlar, Ankara ilinden tüm Dünya'ya yayılmışlardır.
Ankara kedisi: Ankara kedisi, dünyaca tanınan bir kedi ırkı. Anavatanı Anadolu olan Ankara kedisi, en eski uzun tüylü kedi soylarından birisidir.
Erkek organ (çiçek): Erkek organ, stamen ya da anter olarak da bilinir, çiçeğin erkek üreme organı.
Erkekler Ağlamaz (film, 1999): Erkekler Ağlamaz 1999 ABD yapımı dramatik filmdir. Özgün adı Boys Don't Cry dır.
Erkek millî futbol takımları listesi: Millî Futbol Takımlar Dünya üzerindeki tüm millî futbol takımları listesi.
Erkek sünneti: Sünnet, erkeklerde penis başını örten ve koruyan üstderinin (prepus) bir kısmının veya tamamının kesilip atılması.

Kayık Yaka Kesimi Nako Erkek Çocuk Kazak Örnekleri Etiketleri

kayık yaka kesimi, nako erkek çocuk kazak örnekleri, nako süper angora erkek kazağı, erkek kazak örnekleri ve yapılışı, yeşil erkek kazağı, erkek kazağı örneği, erkek örgü kazak örnekleri iki renkli, filizceden örnekler

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


+ 2 = dokuz