Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Kayık Yaka Örgü Yapılışını Göster Hasır Örgükazaklar

Merhaba leydiler... Bu yazıda Kayık Yaka Örgü Yapılışını Göster Hasır Örgükazaklar hakkında güzel bilgiler paylaşıyorum. kayık yaka örgü yapılışını göster ve hasır örgükazaklar hakkında leydilerin öğrenmesi gereken çok şey var. Orgu Modelleri yazılarımızın devamı gelecektir. Bizi takip etmeyi unutmayın... :)

Mesajlarını Göster. Özel Mesaj. Sponsorlu Bağlantılar. ... Kazağımızın Yapılışı. Gerekli Malzemeler. 2744 (4 Yumak), Şiş No: 4.0 Beden: 36 Örgü Şekli: Düz örgü, ters örgü, 1+1 lastik örgü, torba lastik.

vs..

Kayık Yaka Örgü Yapılışını Göster Hasır Örgükazaklar

Kayık Yaka Çok Şık Bir Kazak…

Beden 36/38

Malzeme: Orta kalınlıkta parlak el örgü ipliği (yak. 1 50 m/50 gr): yak. 300 gr gümüş grisi, ince metalik lüreks iplik (yak. 1300 m/1 5 gr): yak. 30 gr gümüş rengi ve saçaklı lame el örgü ipliği (yak. 76 m/50 gr): yak. 50 gr gümüş rengi: 4,5 numara örgü şişleri, 60 cm uzunlukta 4,5 numara 1 yuvarlak örgü şişi; lastik iplik.

Haraşo: Gidiş- ve dönüş sıralarını yüz örün. Yuvarlak sıralar halinde örerken 1 yuvarlak sıralar ters, 1 yuvarlak sıralar yüz değiştirerek örün.

Düz yüz: Gidiş sıralarını yüz, dönüş sıralarını ters örün. Hasır desen: Örnek şemasına göre örün. Sağ dış kenardaki sayılar gidiş sıralarını göstermektedir. Dönüş sıralarında ilmekleri göründükleri şekilde örün ya da şemaya göre, bak: izleyen işaret açıklamaları. Enine sıraya 1. oktan önceki 5 ilmek ile başlayın, oklara arasındaki motifi = MS = 10 ilmek sürekli olarak tekrarlayın, 2. oktan sonra 5 ilmek ile bitirin. Yukarı doğru 1 defa 1. -16. sıraları örün, sonra 1. – 16. sıraları sürekli tekrarlayın. = 1 Uzatılmış-ilmek: Gidiş sırasında 1 ilmek ters örer gibi örmeden alın, bu arada ipi ilmeğin arkasından yürütün, izleyen dönüş sırasında 1 ilmek ters örer gibi örmeden alın, bu arada ipi ilmeğin önünde yürütün. Örnek denemesi: 18 ilmek ve 36 sıra hasır desen 1 kat parlak el örgü ipliği ve 2 kat metalik iplikle örülmüş olarak = 10 x 10 cm.

Arka parça: 1 kat parlak el örgü ipliği ve 2 kat metalik iplikle 70 ilmek atarak başlayın. Kıvrılan kenar için 3 cm = 7 sıra düz yüz örün, buna 1 dönüş sırası ters başlayın. Sonra hasır desende işe devam edin. Eğimler için her iki yanda kıvrılan kenardan 29. sıra sonra 1 ilmek artırın, sonra 20. sırada 1 defa 1 ilmek, her 1 4. sırada 2 defa her defasında 1 ilmek ve her 10. sırada 2 defa her defasında 1 ilmek artırın = 82 ilmek. Artırmalarda her iki yanda hasır desene uyum sağlayın. Kıvrılan kenardan 30 cm = 108 sıra sonra her iki yanda kol evleri için 2 ilmek kapatın, sonra reglan eğimleri için her iki yanda her 4. sırada 4 defa her defasında 1 ilmek kapatın, sonra * 4. ve izleyen 2. sırada her defasında 1 ilmek kapatın, * Yıldızlar arasını 4 defa tekrarlayın. Reglan boyu 13 cm = 48 sıra olunca kalan 50 ilmeği düz yaka açıklığı için kapatın.

Ön parça: Aynen arka parça gibi örün, ancak yuvarlak yaka açıklığı ile. Bunun için reglan boyu 9,5 cm = 36 sıra olunca ortadaki 28 ilmeği kapatın ve iki tarafı ayrı olarak örün. iç kenarda daha fazla yuvarlaklık için her 2. sırada 2 kez daha her defasında 3 ilmek,

2 defa her defasında 2 ilmek ve

1 defa 1 ilmek kapatın. Son reglan kapamasıyla birlikte dış kenarda bir tarafın tüm ilmekleri kullanılmış olacaktır. Diğer tarafı da karşıt olarak aynı şekilde tamamlayın.

Kollar: 1 kat parlak el örgü ipliği ve 2 kat metalik iplikle 78 ilmek atarak başlayın. Küçük volan için

2 sıra haraşo, sonra 1 dönüş sırası ters örün, bu arada kenar ilmekler arasında her 2 ilmeği ters birlikte örün. = 40 ilmek Sonra hasır desende işe devam edin, buna desenin 9. sırasından başlayın. Eğimler için her iki yanda volandan sonra 35. sırada 1 ilmek artırın, sonra her 20. sırada 2 defa her defasında 1 ilmek, her 1 2. sırada 2 defa her defasında 1 ilmek, her 8. sırada 3 defa her defasında 1 ilmek ve her 6. sırada 3 defa her defasında 1 ilmek artırın = 62 ilmek. Artırmalarda her iki yanda hasır desene uyum sağlayın. Volandan 43,5 cm = 1 56 sıra sonra her iki yanda reglan kesimini arka parça gibi çalışın. Reglan boyu 1 3 cm = 48 sıra olunca kalan 30 ilmeği kapatın.
(İşaret açıklamaları için menüde işaret açıklamaları kısmını tıklayın)
Bitirilmesi: Parçaları gerin, nemlendirin ve kurutun. Dikişleri kapatın, kıvrılan kenarları dışa döndürün. Kolları takın. Yuvarlak şiş ve saçaklı iplikle yaka açıklığı kenarından 150 ilmek alın. Pervaz için haraşo yuvarlak sıralar örün. Pervaz boyu 5 cm = 17 yuvarlak sıra olunca ilmekleri yüz kapatın. Pervaz kenarına lastik iplik geçirin.


Kayık Yaka Çok Şık Bir Kazak… Açıklama

Kayık yaka Çok Şık bir kazak… beden 36/38. malzeme: orta kalınlıkta parlak el örgü ipliği (yak. 1 50 m/50 gr): yak. 300 gr gümüş grisi, ince metalik lüreks . geri git baybul bilgi merkezi » kadına dair » kadın diğer » kayık yaka Çok Şık bir kazak Örgü modeli resmi. birilerini Üzmüş İsen mesajını yaz hemen. 17 eki 2009. kayık yaka Çok Şık bir kazak açıklama. kayık yaka Çok Şık bir kazak ile alakalı. bayan kazak modeli; elbise tarzı şık bir kazak modeli…. kayık yaka örgü lacivert kazak. kayık yaka örgü lacivert kazak. herİse yemek tarifi (1); herkesin yapabileceği Örgü cüzdn ve Şık bayan Çantaları (2) .

26 eki 2009. kayık yaka örgü kışlık kazak modeli ile ilgili yazımız kayık yaka. 100 tl nin altında şık takılar · renk renk desen desen kışlık bayan. kayık yaka örgü kazak kayık yaka örgü kazak kayık yaka örgü kazak. odalarınız İçin dantel Örneği ve yapılışı · takımlarınız İçin Şık bir örnek. 23 may 2009. kayık yaka kolsuz gucci bayan yazlık elbisesi. motifli örgü bayan kazak modeli ve şeması · yeni papatya Şal modeli ve açıklaması · yazlık elbise modelleri. baharlık şık bluz modeli · Çok güzel bir yelek ve şeması. **moda international**. kayik yaka(boatneck). yÜn buklet kazak. small(36/38). formal bİr gÖrÜntÜye sahİp olun. İstersenİz jeanlerİnİzİn Üzerİnde. farkli tarzi ve harİka duruŞuyla Çok Şik,. Çok trendy ve Çok sexydİr. 6 kas 2009. kazak & süveter · hoş bir body, kayık yaka, s, diğer, krem. kazak & süveter · krem şık bir tunik tarzı kazak, boğazlı (balıkçı yaka). baharlık Şık bir bayan kazak modeli. 9/5/2008 · kategori: baharlik bayan kazak modeli-1. kayık yaka bayan bluz modeli · kısa kollu tığ İşi kazak modeli .

Kayık Yaka Örgü Yapılışını Göster Hasır Örgükazaklar Hakkında Bilgiler

Tekne: Tekne, su üzerinde kalmak ve hareket etmek amacıyla inşaa edilen araçlara verilen genel ad. Genelde polyester veya ahşap malzemeden imâl edilir.
Kayıkçı Kul Mustafa: Kayıkçı Kul Mustafa, Türk halk edebiyatı'nın Bektaşî koluna bağlı halk ozanı. Şairin doğum ve ölümüyle ilgili net bilgiler bulunmamakla beraber; 17. yüzyıl ozanı olduğu belirlenebilmiştir.
Kayık gagalı balıkçıl: Kayık gagalı balıkçıl ya da koca gagalı balıkçıl (Cochlearius cochlearius) balıkçılgiller (Ardeidae) familyasının atipik bir üyesidir.
Kayıkiraz, Gerede: Kayıkiraz köyü, Bolu ilinin Gerede ilçesine bağlı bir köydür.
Kayıkçı, Susurluk: Kayıkçı, Balıkesir ilinin Susurluk ilçesine bağlı bir köydür.
Organizasyon: Organizasyon, örgüt, teşkilat, kuruluş; ortak bir amaç çerçevesinde kurulmuş, ortak bir çalışma düzenine sahip, kendi verimini yönetebilen toplumsal bir düzen. Organizasyonlar sosyoloji, iktîsat, işletme, siyaset bilimi ve psikoloji gibi birçok sosyal bilim dalının araştırma konusudur.
Örgü Topolojisi: Örgü topolojisi, her bir düğümün diğerinin yerini alabildiği bir ağ topolojisi.
Örgütlü, Suruç: Örgütlü, Şanlıurfa ilinin Suruç ilçesine bağlı bir köydür.
Örgülü, Bozova: Örgülü, Şanlıurfa ili Bozova ilçesine bağlı bir köydür.
Gösterge bilimi: Gösterge bilimi veya semiyotik; göstergelerin yorumlanmasını, üretilmesini veya işaretleri anlama süreçlerini içeren bütün faktörlerin sistematik bir şekilde incelenmesine dayanan bir bilim dalıdır. Fransızlar semiyoloji terimini kullanmışlardır. Semiyotik disiplinlerarası bir sahadır. Anlam bilimi, dil bilimi, fonetik, mimarlık, sosyoloji, psikanaliz ve daha birçok bilim dalı ve disiplinin oluşturduğu disiplinler arası bir disiplindir. Kültürel kodlar, gelenekler ve metni anlam süreçlerine göre düzenlenmiş işaret sistemleri diye nitelenen her şey semiyotiğin inceleme alanına girmektedir.
Gösteri merkezi: Gösteri merkezi veya kongre merkezi veya konferans merkezi veya sergi salonu belli uzmanlık alanında toplantılar ve kongrelerin düzenlenmesine olanak sağlayacak büyük binalara verilen isimdir.
Gösterge: Gösterge, aşağıdaki anlamlara gelebilir.
Göster Gününü: Göster Gününü veya İngilizce adıyla Kick-Ass, Mark Millar ve John Romita, Jr'ın yazdığı aynı adı taşıyan çizgi romanın uyarlaması olan 2010 yapımı süperkahraman filmidir.
Gösteri Sanatları Merkezi: Gösteri Sanatları Merkezi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği, Kültür A.Ş.'ye bağlı tiyatro kursu.
Hasır otu: Hasır otu (Typha), , otsu bitki cinsidir. Typhaceae familyasının iki cinsinden biridir. Durgun su ve bataklıklarda yetişir.
Hasırağacı, Karataş: Hasırağacı, Adana ilinin Karataş ilçesine bağlı bir köydür.
Hasırlı, Devrekani: Hasırlı, Kastamonu ilinin Devrekani ilçesine bağlı bir köydür.
Hasırcıarnavutköy, Meriç: Hasırcıarnavutköy, Edirne ilinin Meriç ilçesine bağlı bir köydür.

Kayık Yaka Örgü Yapılışını Göster Hasır Örgükazaklar Etiketleri

kayık yaka örgü yapılışını göster, hasır örgükazaklar

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


dört × 7 =