Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Nestle Mama Milupa Hangi Ülkenin Ürünü

Bu yazıda nestle mama ve milupa hangi ülkenin ürünü hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Bebek Dünyası paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Nestle Mama Milupa Hangi Ülkenin Ürünü Kurşun Çıkan Mamalar ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

Ülke / Dil Değiştir. www.nestle.com. İletişim. ... Bebek Mamaları. Çikolata ve Şekerleme. Dondurma.

kurşun çıkan mamalar mama kurşun kurşun çıkan bebek mamaları milupa kurşun hangi mamalarda kurşun var vs..

Nestle Mama Milupa Hangi Ülkenin Ürünü Kurşun Çıkan Mamalar

Nestle Çocuk Büyüme Sütleri Ve Milupa Mama’dan Yazılı Açıklama

Türkiye’deki Nestle sütlerde sorun yok

Nestle Türkiye, İtalya’da ambalajlanmış süt ürünlerinde tedbiren alınan geri çekme kararının Türkiye için geçerli olmadığını, Türkiye’de tamamen farklı bir ambalaj baskı tekniğinin kullanıldığını açıkladı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

Son günlerde bazı basın-yayın organlarında Nestle İtalya’nın süt ürünleri ile ilgili çıkan haberler üzerine bir açıklama yapma gereği duyduk.

İtalya kaynaklı haberlerde sözü edilen süt paketlerinin ambalaj baskısı, ITX (Isopropylthioxanthone) adı verilen bir mürekkep bileşenini içermektedir.

Söz konusu baskı tekniği, bu alanda üretim yapan tüm gıda firmaları tarafından da halen kullanılmaktadır. Nestle, tedbiren, bu yöntemle ambalajlanmış tüm süt ürünlerini geri çekme kararı almış ve çok hızlı bir şekilde uygulamaya koymuştur. Nestle İtalya, tüketici sağlığına verdiği önem gereği ITX maddesinden kaynaklanan sorun nedeniyle sektördeki firmalara örnek olmak üzere ürününü piyasadan çeken ilk firma olmuştur. Hemen ardından da, benzer sorunların tekrarlanmasına mahal vermemek amacıyla baskıda yöntem değişikliğine gidilmiştir.

Yukarıda sözünü ettiğimiz baskı tekniği ve ITX maddesi, Türkiye’deki hiçbir üründe kullanılmamaktadır. Bu nedenle Türkiye’deki süt ürünlerimizle ilgili tüketicilerimizin herhangi bir kaygı duymasına neden yoktur.

Nestlé, pek çok gıda kategorisinde dünya lideri olan, en hijyenik ve en sağlıklı koşullarda üretim yapan ve tartışmasız bir kalite güvence sistemine sahip olan bir gıda firmasıdır. Ürünlerimiz defalarca pek çok farklı kalite kontrollünden geçirilmekte ve dünyada 120’den fazla ülkede güvenle tercih edilmektedir.

Bu arada Anadolu Ajansı’nın Brüksel mahreçli 23/11/2005 tarihli haberi da aşağıdaki gibidir. Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, AB Gıda Güvenliği Kurumu, sütlerin sağlık tehtidi içermediğini bildirmiştir. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından açıklamaya olduğu gibi yer vermeyi gerekli gördük.

Saygılarımızla,

Serhat Oran

Nestlé Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi

ve Kurumsal İlişkiler Direktörü

AB GIDA GÜVENLİĞİ KURUMUNA GÖRE NESTLE’NİN BEBEK SÜTLERİ SAĞLIK TEHDİDİ İÇERMİYOR

BRÜKSEL (A.A) – 23.11.2005 – Avrupa Birliği Gıda Güvenliği Kurumu, Nestle’nin bebek sütlerinde saptanan mürekkep bileşenlerinin insan sağlığı için tehdit oluşturmadığını belirtti.

AB’nin sağlık yetkilisi Philip Tod, gazetecilere açıklamasında, Parma’daki Gıda Güvenliği Kurumu’nun ön raporuna dayanarak, Nestle’nin bebek sütlerinin sağlığa tehdit oluşturmasının muhtemel olmadığını söyledi.

Sütlerde, kutularının ambalaj baskılarından kaynaklanan mürekkep bileşenlerinin bulunduğunun belirtilmesi üzerine, Nestle bebek sütü ürünlerini Avrupa pazarlarından çekeceğini açıklamıştı.

(AP-ATK-ŞP)

MILUPA MARKALI BEBEK MAMASI URETICISI NUMIL TÜRKİYE GENEL MÜDÜRÜ ÖZER BENER BASIN AÇIKLAMASI:

“Anneler Milupa ürünlerini güvenle kullanabilirler”

1. ITX maddesi sıvı gıda ürünleri tetra ambalajlarının üzerinde kullanılan bir tür mürekkep maddesi olarak tanımlanıyor. Medya haberlerinde yer alan, “ITX maddesi” tetra ambalajlarının üzerinde bulunmuştur. Haberlerde de adı geçen Milupa Bebek Mamaları’nın Türkiye’de satılan tetra ambalajlı hiçbir ürünü yoktur.

2. Kalite ve güvenlik, Milupa ürünlerinin birinci ve vazgeçilmez önceliğidir. Şirketimiz, 1984 yılından bu yana Milupa Bebek Mamaları’nın Türkiye dağıtımını yapmaktadır. Avrupa ve Türkiye’de bebek beslenmesi pazarının lideri Milupa ürünlerini, anneler güvenle kullanabilirler.

Nestle Mama Milupa Hangi Ülkenin Ürünü Hakkında Bilgiler

Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Kurşunlu, Çankırı: Kurşunlu, Çankırı iline bağlı bir ilçedir. İl merkezine uzaklığı 83 kilometredir. 1944 yılında ilçe olmuştur.
Kurşun Yarası: Kurşun Yarası, 2003 yapımı TV dizisi.
Kurşuna dizerek infaz: Kurşuna dizerek infaz, özellikle savaş zamanlarında kullanılan bir idam cezası yöntemidir. İdam mangası çoğunlukla askerlerden oluşur.
Kurşun Geçirmez (film): Kurşun Geçirmez Hem oyuncuları, hem de öyküsü ve kaynaştırdığı türleri ile dikkat çeken yapım, John Woo'nun desteğiyle yaratılmış bilim kurgu ve bir dövüş sanatları filmidir.

Nestle Mama Milupa Hangi Ülkenin Ürünü Etiketleri

nestle mama, milupa hangi ülkenin ürünü, kurşun çıkan mamalar, mama kurşun, kurşun çıkan bebek mamaları, milupa kurşun, hangi mamalarda kurşun var, rüyada homoseksüel görmek, milupa hangi ülkenin, nestle çocuk maması

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


dört × 7 =