Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Nişasta Peltesi Yapımı Pelte Yapımı

Bu yazıda nişasta peltesi yapımı ve pelte yapımı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Yemek Tarifleri paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Nişasta Peltesi Yapımı Pelte Yapımı Su Peltesi ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

Hemen her evde nişasta, su, şeker bulunur; çocuklar "anne, tatlı" dediklerinde anneler çabucak bir pelte yaparlardı. Annem evde ne varsa o meyvenin suyunu...

su peltesi nişastalı pelte portakallı bisküvili tatlı kırılmıs bisküvili pasta petibörlü tatlılar vs..

Nişasta Peltesi Yapımı Pelte Yapımı Su Peltesi

Bisküvili Pelte

Bisküvili Peltebiskuvilipelte_resim
(Limonlu-Portakallı)
Malzemeler:
- 250 gr. hazır bisküvi

- 3/4 su bardağı limon suyu (1 bardaktan az)

- 1 su bardağı şeker

- 2 çorba kaşığı nişasta

- 2 bardak su

- 2 yumurta

- 125 gr. margarin 
Hazırlanışı:
Rendelenmiş limon kabuğu ile şeker kaşıkla ezilir, limon suyu ve 2 bardak su konup karıştırılır, süzülür.2 yumurta ile nişasta biraz limonata ile ezilir. Sonra limonatanın hepsi katılıp karıştırarak pişirilir. Koyulaşınca 125 gr. yağ katılır. 25 cm çapında bir tepsi veya kalıp ıslatılır. Bu pelteden 3- 4 kaşık konup yayılır.Kalan sıcak pelteye küçük küçük kırılmış bisküvi katılıp karıştırılır. Kalıba boşaltılıp kaşıkla bastırarak düzeltilir.Buzdolabında 5- 6 saat veya bir gece bekletilip tabağa ters çevrilir.
Not:
Arzu ederseniz pelte yerine kakaolu krema da yapabilirsiniz. 2 yumurta, 2 kaşık kakao, 1 bardak şeker, 2 kaşık nişastayı karıştırıp yarım litre süt katarak pişirin. Ateşten alınca 125gr.margarin katıp karıştırın. Sıcak olarak kullanın.

Bisküvili Pelte Açıklama

Bisküvili pelte (limonlu-portakallı) malzemeler: – 250 gr. hazır bisküvi – 3/4 su bardağı limon suyu (1 bardaktan az) – 1 su bardağı. (limonlu-portakallı) malzemeler: -250 gr. hazır bisküvi -3/4 su bardağı limon suyu (1 bardaktan az) -1 su bardağı şeker -2 çorba kaşığı. bİskÜvİlİ pelte, sütlü tatlılar, pelteler, cep telefonu ve pda için lezzetler. com mobil tarif sayfası. 6 eyl 2008. limonlu bisküvili pelte yapımı. damak tadı katagorisinde ve kek ve pastalar, forumunda bulunan limonlu bisküvili pelte yapımı. .

not: İsterseniz pelte yerine kakaolu krema da yapabilirsiniz. 2 yumurta, 2 kaşık kakao, 1 bardak şeker, 2 kaşık nişastayı karıştırıp yarım litre süt katarak. bİskÜvİlİ pelte. postdateicon eylül 30th, 2007 | postauthoricon admin. (limonlu- portakallı). malzemeler: -250 gr. hazır bisküvi. bİskÜvİlİ pelte. posted on 30 eylül 2007, pazar. filed under: eski arşiv | tags: kategorilenmemiş |. (limonlu-portakallı). malzemeler:. bİskÜvİlİ pelte, sütlü tatlılar, pelteler 35696 adet yemek tarifi ile dünya'nın en büyük türkçe yemek tarifleri ve mutfak bilgileri kaynağı. bİskÜvİlİ pelte. ekleyen by admin | yorum yok yorum eklenme: eylül 30th, 2007. ( limonlu-portakallı). malzemeler: -250 gr. hazır bisküvi. bisküvili pelte türk mutfağı. tags: biskuvili pelte, sanalkorsan, yemek tarifleri. konu bilgileri. konu başlığı. bisküvili pelte. konudaki cevap sayısı .

Nişasta Peltesi Yapımı Pelte Yapımı Etiketleri

nişasta peltesi yapımı, pelte yapımı, su peltesi, nişastalı pelte, portakallı bisküvili tatlı, kırılmıs bisküvili pasta, petibörlü tatlılar, peltenin bisküviliyapılışı, limonlu nişastalı pelte, portakallı bisküvili tatlı

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


sekiz × = 56