Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Pırasalı Börek Tarifi Yapılışı Praşnak Tarifi

Bu yazıda pırasalı börek tarifi yapılışı ve praşnak tarifi hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Kadın Genel paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Pırasalı Börek Tarifi Yapılışı Praşnak Tarifi Basma Pırasalı Pide ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

26 Ekim 2009 Yapılışı: Öncelikle pırasalarımızı ince ince soğan gibi doğruyoruz ve yıkıyoruz. Suyunu süzdükten sonra 1 yemek kaşığı sıvıyağ ile pişmeye bırakıyoruz.

basma pırasalı pide karışık malzemeli pırasa böreği yeni patatesli pırasalı börek tarifleri vs..

Pırasalı Börek Tarifi Yapılışı Praşnak Tarifi Basma Pırasalı Pide

Pırasalı Börek Tarifi, Yapılışı

Malzemeler:

1/2 kg pırasa

2 adet yumurta

1 su bardağı yoğurt

2 su bardağı sıvı yağ

un, tuz, su
Hazırlanışı

Pırasanın beyaz tarafı ince ince kıyılıp yıkanır. 2 çorba kaşığı sıvıyağ ile kavrulur. Ilık hale gelince 2 yumurta kırılır. Tuz, yoğurt ilave edilerek karış­tırılır. Bir kabta un, tuz, su ile kıvamlı yumuşak bir hamur yoğrulur. Yumurta bü­yüklüğünde 16 adet beze yapılır. Fırın tepsisi yağlanır, ilk 8 teze çok irice açılarak ve herbirini yağlayarak üst üste fırın tepsisine konur. Hazırlanan harç her tarafa yayılır. Üzerine tekrar 8 bezeyi çok ince açarak ve yağlayarak konur ve tepsinin kenarındaki hamurlar kıvırtılır. Üzeri yağlanır, fırına verilir.
borek1

Pırasalı Börek Tarifi, yapılışı Açıklama

1 tem 2009. pırasalı sosisli pide malzemeler :* 4 su b.un* yarım p.yaşmaya* 1 tatlı k.tuz* alabildiği kadar ılık suİç harcı için:* 500 gr.pırasa* 3. a h m e t b ü k e. haftaya. pırasalı börek. b en içeri düştüğümde seyit buradaydı. antepli seyit. yüzünün yarısıyla gülerdi. geri- si tetikte. 6 kas 2009. pırasalı mekik malzemeler : * yarım su b. yoğurt * 125 gr. margarin ve tereyağı karışımı * 1 tatlı k. kabartma tozu * tuz, alabildiği kadar un * 5 pırasanın. malzemeler : 3 yumurta 2 çorba k.yoğurt 1 p.kabartma tozu 100 gr.dil peyniri 2 su b.un 3 pırasa tuz,karabiber sıvıyağ hazırlanışı :

malzemeler : pırasalı Üçgen arnavut böreği 5 su b. un 1 tatlı k. tuz ılık su İç harcı için: 1 kg. pırasa 50 gr. kıyma 1 çorba k. domates. 1 su b. mısır unu; 1 su b. mısırözü yağı; 1 su b. yoğurt; 1 yumurta; alabildiği kadar buğday unu; 1 p. kabartma tozu; yarım kg pırasa; 1 tutam dereotu. pırasalı börek,malzemeler : * 3 su b. un * 1 tatlı k. tuz * 2 çorba k. sıvıyağ * alabildiği kadar su İç malzemesi için: * 750 gr,pırasalı börek. malzemeler : * 2 pırasa * 1 havuç * 1 çay b. haşlanmış pirinç * 1 tutam maydanoz * 1 tutam dere otu * 1 demet semiz otu * 1 kase çeri domates * limon. [resim: pirasali-mucver_yemek_tarifi.jpg] malzemeler : * yarım kg pırasa * 2 yumurta * 1 çay b.beyaz peynir * 1 tutam maydanoz. pırasalı sufle pırasalı sufle pırasalı sufle tarifi 2 pırasa 1 kase mısır 1 yumurta 1 yumurta akı 1 çay b. süt 4 çorba k. un 1 çay k. maya 2 .

Pırasalı Börek Tarifi Yapılışı Praşnak Tarifi Hakkında Bilgiler

Bořek Dočkal: Bořek Dočkal (d. 30 Eylül 1988, Městec Králové), Çek futbolcu.
Börekli, Erzurum: Börekli, Erzurum ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.
Börekli, Palandöken: Börekli, Erzurum ilinin Palandöken ilçesine bağlı bir köydür.
Başmakçı: Başmakçı, Afyonkarahisar ilinin bir ilçesidir.Dinar'ın il olması için virilen kanun tekliflerinde Dinar'a bağlanması planlanmıştır.
Basmacı Ayaklanması: Basmacı Ayaklanması, (Rusça: Басмачество, Basmaçestvo), Sovyet yönetimine karşı Orta Asya'da 1917'de başlayan ve aralıklı olarak 1931'e değin süren ayaklanma hareketi.
Basmane, Konak: Basmane, İzmir'in Konak ilçesine bağlı semtdir.
Basmane Garı: Basmane Garı, İzmir'in Basmane semtinde bulunan bir tren garıdır.Demiryolu inşasına ilk kez İzmir’de 130 kilometrelik İzmir- Aydın hattı ile 1856 yılında başlanıldı.

Pırasalı Börek Tarifi Yapılışı Praşnak Tarifi Etiketleri

pırasalı börek tarifi yapılışı, praşnak tarifi, basma pırasalı pide, karışık malzemeli pırasa böreği, yeni patatesli pırasalı börek tarifleri

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


dokuz × 4 =