Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Serbest Etkinliklerde Ne Yapılacak Elişi Kağıtlarıyla Yapılan Etkinlikler

Bu yazıda serbest etkinliklerde ne yapılacak ve elişi kağıtlarıyla yapılan etkinlikler hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Bebek Dünyası paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız yorumlarınızı esirgemeyin. Serbest Etkinliklerde Ne Yapılacak Elişi Kağıtlarıyla Yapılan Etkinlikler Saat İle İlgili Etkinlikler ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

Akyiğit ilkokulu 2012-2013 eğitim –öğretim yılı 2. sınıf serbest etkinlikler yıllık faaliyet planı. 20.07.2010 Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının İlköğretim Okulu Haftalık Ders Çizelgesinde yapılan değişikler...

saat ile ilgili etkinlikler kartondan yapılan etkinlikler elişi kağıtlarıyla şekiller kartonla yapılan faaliyetler değişik elişi fikirleri vs..

Serbest Etkinliklerde Ne Yapılacak Elişi Kağıtlarıyla Yapılan Etkinlikler Saat İle İlgili Etkinlikler

Etkinlik Saati…

Çocuklarınızın ev ortamında sıkılmadan vakit geçirmesini sağlayacak, aynı zamanda zihinsel becerilerini geliştirebilecek iki farklı etkinliği bu hafta sizler için belirledik. İşte etkinliklerimiz…

Gemi Mühendisliğine Doğru İlk Adımlar…

Özellikle çocuğunuza, kardeşiyle ya da diğer arkadaşlarıyla beraberken yaptırabileceğiniz bu aktivite çocukların hem beraberce bir şeyler yapmasını yardımcı olacak hem de değişik fikirleri değerlendirmelerine imkan sağlayacaktır.

Malzemeler:

Çeşitli boylarda ve renklerde süngerler

Liste yapmak için bir kağıt ve kalem

Köpük

Tahta parçaları

Karton ve kutu artıkları

Yumurta kutuları

Kağıt pipet

Plastik kaplar

Alüminyum folyo

Makas

Yapıştırıcı

İçinde gemilerin yüzdürülebileceği geniş bir kap

Amaç:

Bilimsel düşünme becerisi geliştirmek

Yaratıcı düşüncenin gelişimini sağlamak

Problem çözme becerilerini geliştirmek

Uygulama:

   • Çocuklarla gemiler hakkında konuşun, modeller gösterin ve batan/yüzen malzemeler hakkında bilgi verin. Bu malzemeleri tanıtın.

   • Elinizdeki malzemeleri çocuklara göstererek, bu malzemelerden kendi gemilerini yapmalarını isteyin.

   • Yapmış oldukları gemileri, içine su doldurduğunuz geniş bir kabın içinde yüzdürmelerini isteyin.

   • Çocukların hangi geminin yüzüp hangisinin yüzmediğini gözlemlemelerini isteyin.

   • Neden bazı gemiler yüzereken, bazılarının yüzmediğini sorunve bu konuda tartışmalarını sağlayın.

   • Yüzmeyen gemilerin özelliklerini açıklayarak, çocuklara konu ile ilgili bilgi verin.

   • Gemileri yüzmeyen çocukların, edindikleri bilgilere göre yeni gemiler yapmasını sağlayın.

Kitaplar Arasında Keşif Gezisi…

Malzemeler:

Resimli bir öykü kitabı

Renkli elişi kağıtlarından kesilmiş şekilller

Kağıtlara zarar vermeyen bant

Amaç:

Zihinsel gelişimlerini desteklemek

Konu-resim ilişkisini anlamalarını sağlamak

Uygulama:

   • Çocuklara okumak için bir kitap seçin. Sonra bu kitabınm farklı sayfalarına elişi kağıtlarından kestiğiniz şekilleri bantla yapıştırın.

   • Öyküyü okumaya başlamadan önce çocuklara kitapta değişik bir şeylerle karşılaştığınızı söyleyin ve bu farklılıkları siz kitabı onlara okurken bulmalarını isteyin.

   • Öykünün tamamını okuduktan sonra, onlara bunları görüp görmediklerini sorarak, göstermelerini isteyin.

   • Çocukların göstermedikleri şekillerde, onlara yardımcı olun.

   • Daha sonra bu şekiller hakkında konuşun.

Kaynak:
Çoluk Çocuk Dergisi, Temmuz 2002, sayı 16.

Çocuk Gelişim Uzmanı

İDİL SEDA AK

Serbest Etkinliklerde Ne Yapılacak Elişi Kağıtlarıyla Yapılan Etkinlikler Hakkında Bilgiler

Serbest piyasa ekonomisi: Serbest piyasa ekonomisi, ekonomik faaliyetlerin tam rekabet şartları içinde serbestçe yapılabildiği, ekonomik sorunların çözümünün devletin ekonomiye müdahalesiyle değil fiyat mekanizması aracılığı ile gerçekleştirildiği ekonomi.
Serbest kuyruklu yarasagiller: Serbest kuyruklu yarasagiller (Emballonuridae), küçük yarasalar alt takımında yer alan bir memeli familyasıdır.
Serbest güreş: Serbest güreş, dünya çapında yapılan bir amatör güreş stili. Grekoromen ile birlikte, Olimpiyat Oyunları'nda yer alan iki güreş stilinden biridir.
Serbest Cumhuriyet Fırkası: Serbest Cumhuriyet Fırkası, cumhuriyet döneminde kurulan ve çok partili siyasal yaşama geçiş yolunda ikinci deneme olan siyasi partidir.
Yapılandırmacılık: Yapılandırmacılık'ın (Konstrüktivizm'in) farklı kullanımları mevcuttur:
Yapılandırma kuramı: Anthony Giddens tarafından Toplumun Oluşumu (1984) kitabında ortaya konan Yapılandırma Kuramı (aynı zamanda 1977'de Toplum Kuramının Esas Sorunları kitabında vurgulanmıştı) toplumsal sistemlerin ajan (fail)/yapı, özne/nesne ve mikro/makro perspektifler gibi kuramsal dikotomileri bağdaştırmak için bir denemedir.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.

Serbest Etkinliklerde Ne Yapılacak Elişi Kağıtlarıyla Yapılan Etkinlikler Etiketleri

serbest etkinliklerde ne yapılacak, elişi kağıtlarıyla yapılan etkinlikler, saat ile ilgili etkinlikler, kartondan yapılan etkinlikler, elişi kağıtlarıyla şekiller, kartonla yapılan faaliyetler, değişik elişi fikirleri, elişi kağıdı ile yapılan etkinlikler, saat yapımı kartondan, saatler ile ilgili etkinlik

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


1 × = iki