Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Sevgi Nasıl Ölçülür Evlat Sevgisi İle İlgili Sözler

Merhaba arkadaşlar, sevgi nasıl ölçülür ve evlat sevgisi ile ilgili sözler ile ilgili bu yazıda Sevgi Nasıl Ölçülür Evlat Sevgisi İle İlgili Sözler Aşk Nasıl Ölçülür hakkında kısa güzel bilgiler bulabilirsiniz. İnşallah işinize yarayacağını düşünüyorum...Bebek Dünyası paylaşım uzmanı heyleydi.com'dan...

Sıvıların Kütlesi Nasıl Ölçülür Günlük hayatta, özellikle sıvıların hacminin ölçümünde, hacim birimi olarak litre kullanılır. ... Varmı Böyle Sevgi.

aşk nasıl ölçülür evlat sevgisi ile ilgili yazılar sevgi neyle ölçülür sevgi ne ile ölçülür eşinin sevğisini nasıl ölcülür vs..

Sevgi Nasıl Ölçülür Evlat Sevgisi İle İlgili Sözler Aşk Nasıl Ölçülür

Sevgi Ölçülür Mü?

Son günlerde yaşanan bir tartışma var. Ebru Şallı’nın “Kocamı, oğlumdan daha çok seviyorum” demesinden beri ünlü, ünsüz herkes bu konuyu tartışır oldu. Haklı diyenler, haksız diyenler… Herkes fikrini söylüyor. Şahsen kendi adıma ben bu tartışmayı çok yersiz buluyorum. O sebeple aklıma gelip de köşemde bu konuya yer vereyim diye hiç düşünmemiştim. Zaten birinin anneliğini tartışmak hiç kimseye düşmez inancındayım. Ancak Cuma günkü Hürriyet’in Kelebek ekinde Nilüfer Kas’ın yazısı hoşuma gidince sizinle de paylaşayım dedim. Birçok noktada kendisiyle hem fikirim. Diyor ki:“Anneliği ölçmenin bir yolu varsa, bana da öğretin. Anneliğin bir ölçü birimi var mı? Uzunluğu ölçülüp, ağırlığı tartılabiliyor mu?”

Sahiden sizce de anne sevgisi ölçülüp tartılabilir mi? Ya da şöyle sorayım: Sevgi ölçülüp tartılabilir mi? Birbirinden çok farklı olması gereken sevgi türlerini nasıl karşılaştırabilirsiniz ki? Bir insanın eşine duyduğu sevgi başkadır, annesine başka, arkadaşına başka, çocuğuna başka… İpek’e duyduğum sevgi benim bugüne kadar yaşadığım sevgilerden hiçbirine benzemiyor. Onun kategorisi bambaşka ;) Ama bir gün olsun onu; eşime duyduğum sevgiyle kıyaslamak aklıma bile gelmez. Eşim, benim hayat arkadaşım, onu elbette çok seviyorum. Evlenmek demek iki kişinin kaderini ortak etmek demek. Artık o, üzüntülüyken ben sevinçli olabilir miyim? Hayatı paylaşıyoruz beraber. Eşe duyulan sevgi aşkla başlayan paylaşımlarla güçlenen saygıya dayanan bir sevgi türü. Evlat sevgisini bu sevgiyle – elinize terazi almışçasına – ölçebilir misiniz? Bence insanın beş tane çocuğu olsa onları bile birbiriyle kıyaslayamaz. Ama biz millet olarak kıyaslama yapmaya bayılırız. Daha üç yaşındaki çocuklara “Anneni mi yoksa babanı mı daha çok seviyorsun?” diye sormaz mıyız? 3 yaşındaki çocuk bu soruya nasıl yanıt verebilir! Bir insan, annesinin nasıl bir anne olduğunu, babasının nasıl bir baba olduğunu ancak yetişkin olduğunda ve hatta anneliği / babalığı tattığında anlayabiliyor. Nilüfer Kas’ın yazısında belirttiği gibi “Ne zaman, çocuğunuz, iki elinizi avucunun içine alıp, gözlerinizin içine bakarak ‘Canım annem, sen benim her şeyimsin. Sen iyi bir annesin’ der, işte o zaman anneliğiniz tavan yapmış demektir.” Bu cümleye bir de ben bir ilave yapayım: Ne zamanki çocuğunuz “ben de senin gibi bir anne / baba olacağım. Çocuğumu aynen senin gibi yetiştireceğim.” derse anneliğiniz / babalığınız o zaman tavan yapmış demektir. Çocukları için her fedakarlığı yapmaya hazır, onları çok seven tüm anne ve babaların bu cümleyi duymalarını diliyorum. Ondan sonra sizin anne ve babalığınızı ölçmek kime düşebilir ki?

Küçük bir not:

Kindyroo iletişim bilgileri hakkında çok fazla e – posta aldım. Bir kez daha sizlerle paylaşıyorum.
Adres: Ali Nihat Tarlan Cad. Ertaş Sok Ardil İş Merkezi 4/1 34752 İçerenköy – İstanbul

Tel: 216 577 18 13

E–Posta: info@kindyroo.net

Web: www.kindyroo.net

Herkese iyi haftalar

Sevgi Nasıl Ölçülür Evlat Sevgisi İle İlgili Sözler Hakkında Bilgiler

Sevgi Sözcükleri: Terms of Endearment 1983 yapımı Larry McMurtry'nin kitabından James L. Brooks tarafından sinemaya uyarlanan Amerikan filmi.
Sevginin Gücü: Léon (orijinal adı: Leén the Professional), Luc Besson tarafından yazılan ve yönetilen 1994 yılı Fransa yapımı bir filmdir.
Sevgi Soysal: Sevgi Soysal (d. 30 Eylül 1936, İstanbul - ö. 22 Kasım 1976, İstanbul) Türk yazar.
Sevgili Doktor: Sevgili Doktor (Orjinal adı: The Good Doctor), ABD'li oyun yazarı Neil Simon'un Anton Çehov'un kısa oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazdığı iki perdelik tiyatro oyunu.
Nasıl Delirdim?: Nasıl Delirdim?, Türk şarkıcı Hande Yener'in beşinci stüdyo albümü. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Production etiketiyle piyasaya sürülmüştür.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.
Evlatlık: Evlatlık, bir kişinin hukuki olarak bir kişiye evlat olma hakkı tanıma durumudur. Ayrıca şu anlamlara gelebilir,
Evlatlık (film, 1959): Evlatlık, Kemal Kan'ın yönettiği 1959 yapımı Türk filmidir. Filmin senaryosu Ahmet Mekin ve Kemal Kan'a aittir.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.
Sözler ve Müzik (oyun): Sözler ve Müzik, Samuel Beckett'in bir radyo oyunu.
Sözlerim Silahım: Sagopa Kajmer'in Silahsız Kuvvet mahlasını kullandığı sıralarda çıkardığı ilk albüm. Sanatçının Silahsız Kuvvet serüveninde 2. ve son albümü ise İhtiyar Heyetidir.
Sözlerimi Geri Alamam: Bulutsuzluk Özlemi'nin 2004 yılında verdiği bir konserin kaydı olan konser albümü Bulutsuzluk Senfoni'nin en çok ses getiren aynı zamanda grubun en bilinen parçalarındandır.Grubun bazı konserlerinde şarkıya Şebnem Ferah da eşlik etmiştir.Şarkının söz ve müziği Nejat Yavaşoğulları'na aittir.
Nasıl Delirdim?: Nasıl Delirdim?, Türk şarkıcı Hande Yener'in beşinci stüdyo albümü. 15 Mayıs 2007'de Erol Köse Production etiketiyle piyasaya sürülmüştür.
Nasıl İsyan Etmem: Nasıl İsyan Etmem, yönetmenliğini Temel Gürsu'nun, senaryosunu Arda Uskan'ın yazdığı, 1982 tarihli Türk filmi.

Sevgi Nasıl Ölçülür Evlat Sevgisi İle İlgili Sözler Etiketleri

sevgi nasıl ölçülür, evlat sevgisi ile ilgili sözler, aşk nasıl ölçülür, evlat sevgisi ile ilgili yazılar, sevgi neyle ölçülür, sevgi ne ile ölçülür, eşinin sevğisini nasıl ölcülür, sis neyle ölçülür, evlat sevgisi ile ilgili yazı, tekne boyu nasıl ölçülür

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


4 + sekiz =