Hoşgeldiniz!
Hey Leydi!

Hey Leydi!

Tel Kırma Duvak Modelleri Gümüş Örme Teknikleri

Yine bir Kadın Genel konusuyla karşınızdayım. Tel Kırma Duvak Modelleri Gümüş Örme Teknikleri Elbecerileri Nakış Şemalı Nakış Desenleri ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Kadın Genel kategorisinde, tel kırma duvak modelleri ve gümüş örme teknikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Tüm leydilere armağanım olsun :)

Aylarca uğraşmıştı. Bunlar onun yaptığı modlin yanında basit kalır. Kardeşimin yaptığı modelin her tarafı dolgulu. Kınamda başıma onun yaptığı tel kırma örtüldü...

elbecerileri nakış şemalı nakış desenleri tel kırma duvak örnekleri tel kırma nasıl yapılır tel sarma desenleri tel kırma yapımı vs..

Tel Kırma Duvak Modelleri Gümüş Örme Teknikleri Elbecerileri Nakış Şemalı Nakış Desenleri

Tel Kırma Tekniği

Tel kırma işleme tekniği; bildiğimiz nakış tekniklerinden farklıdır ve görünüş olarak da göz alıcı bir işleme çeşididir. Kumaş veya tül kullanacağınız malzeme kasnağa yerleştirirlir ve gerilir, özel iğnesi ile işlenir. İİşleme ipliği yerine gümüş tel kullanılır ve  işleme sonunda el ile bükülerek kırılır. Bu nedenle tel kırma  sanatı denilmiştir. Yüz yıllık geçmişe sahip olan Tel Kırma Sanatı Bartın yöresine ait olduğundan Bartın işi olarak anılmaktadır

Başlangıçta çeyiz amacıyla; yatak yorgan takımlarına, yastık ve kırlentlere, gelin bohçasına, sünnet çarşaflarına yapılmakta idi. Günümüzde ise fantezi kıyafetlerde, küçük ve büyük çantalarda, kına örtüleri, mevlit örtüleri, şal, fular, küçük keseler, aksesuarlarda hatta ayakkabı ve terlikte uygulanmakta. Her tür nakış deseni istediğiniz her yerde başarı ile uygulanabilir, daha çok siyah tül tercih ediliyor olsa da değişik renkte kumaş ve tül üzerine gümüş, altın ve bakır tel makaralarla işleme yapılabilir.
Geçmişte desenler işleyene göre isimlendirildiği gibi günümüzde de aynıdır: Kaymaktabağı , bağda gül, asma yaprağı, sarhoş sokağı,mihrap,değirmentaşı,lalezar,çarkıfelek,süpürgeli ve kemerköprü gibi.
telkirma1
telkirma21
telkirma3

Tel Kırma Tekniği Açıklama

Tel kırmanın iki tekniği vardır. bunlardna ilki tel kırma; el yardımıyla kırılarak yapılır. kanaviçe tekniği bunlardan biridir. tel kırma bartın işi olarak da bilinen bir işleme tekniği olup. 17 tane yorum yazilmis to “tel kırma tekniği, elişi blogları, el sanatları teknikleri”. tel kırma bartın işi olarak da bilinen bir işleme tekniği olup kullanılan tellerin parlaklığı sayesinde göz alıcı ve ışıltılı bir örgü işidir. 8 nis 2009. tel kırma işleme tekniği; bildiğimiz nakış tekniklerinden farklıdır ve görünüş olarak da göz alıcı bir işleme çeşididir. .

20 Şub 2007. hobi kanallarını gezerken tel kırma öğrenmek isteyen bir arkadaşımız. vardı. ben de biraz faydam olsun diye tel kırma tekniğini biraz. Ürünlerimizde 3 tür tel kullanılmaktadır. altın, bakır ve gümüş tel. tel kırmanın çeşitli işleme teknikleri mevcuttur: tel kırma tel sarma. hiristo teyeri. 10 ara 2007. kad�n forum sitesine eklenen �rneklerin otomatik olarak e-posta adresinize gelmesini istiyorsan�z hemen kay�t olun, tel kırma tekniği ile şal. sevgili arkadaşlarım ben blogları bir kurs olarak gördügümü daha öncede yazmıstım.her bir arkadasımdan yaşamımda kullanabilecegim faydalı birşeyler. 'tel kırma tekniği' etiketi ile etiklenmiş yazılar. annemin kızkardeşim için yaptığı kına örtüsü. tel kırma tekniğini kullandı. ben nerdeyse 9 yıllık evliyim ama "bende isterim" diye tutturdum. .

Tel Kırma Duvak Modelleri Gümüş Örme Teknikleri Hakkında Bilgiler

Kırmançça: Kırmançça veya Kırmancca veya Kırmanca (Kırmançça: Kırmancki / Kirmanckî, Kırmanci) veya Kuzey Zazaca, Zazacanın bir lehçesidir.
Kırmataş, Hazro: Kırmataş, Diyarbakır ilinin Hazro ilçesine bağlı bir köydür.
Kırmançlar: Kırmançlar ya da Kuzey Zazaları (kendilerince Kırmanc), Türkiye'nin iç doğusunda daha çok Tunceli, Erzincan ve çevresinde Kırmanciye olarak da adlandırılan bölgede yaşayan ve çoğu Alevi (Kızılbaş) olan Zazanın kendilerine verdikleri isimdir.
Kurmanci: Kurmançça (Kurmançça: Kurmancî / Kurmanci / کورمانجی / Курманджи) veya Kuzey Kürtçe, Kürtçenin lehçelerinden olup dilbilimciler tarafından İranî Diller'in kuzeybatı gurubu içinden de tanımlanmaktadır.
Duvak (film): Duvak (İngilizce: The Painted Veil), 2006 yapımı, 1925'te W. Somerset Maugham'in çıkardığı aynı isimli romandan uyarlanmış Amerikan dram filmi.
Duvaklı Göl: Duvaklı Göl, senaryosunu Hamdi Değirmencioğlu'nun yazdığı, yönetmenliğini Şadan Kamil'in üstlendiği 1958 yapımı Türk filmidir.
Gümüşhane (il): Gümüşhane, Doğu Karadeniz Bölgesi'nde yer alan, Türkiye'nin bir ilidir. Doğuda Bayburt, batıda Giresun, kuzeyde Trabzon ve güneyde Erzincan ile komşudur.
Gümüşhane: Gümüşhane, Gümüşhane ilinin aynı isimli merkez ilçesi olan yönetsel birimdir.
Gümüşhacıköy: Gümüşhacıköy Amasya ilinin en batıdaki ilçesidir. Daha önceki adı Hacıköy iken Gümüş Nahiyesi ile adı birleştirilerek Gümüşhacıköy denmiştir.
Gümüşhanespor: Gümüşhane Spor Kulübü, Gümüşhane şehrinde faaliyet gösteren spor kulübü.
Örme zincir: Örme zincir (diğer kullanım şekliyle zincir zırh veya örme zırh) küçük metal halkaların birbirine bağlanarak örgü şekli verilmesiyle oluşmuş bir çeşit zırhtır.
Örme Dikilitaş: Örme Dikilitaş (ayrıca Konstantin Dikilitaşı olarak da bilinir) Yılanlı Sütun'un yanında Sultanahmet Meydanı'nın güney tarafında bulunur.
Örmeli, Gürpınar: Örmeli, Van ilinin Gürpınar ilçesine bağlı bir köydür.
Örmeli, Doğubayazıt: Örmeli, Ağrı ilinin Doğubayazıt ilçesine bağlı bir köydür.
Nakışlı, Gerger: Nakışlı, Adıyaman ilinin Gerger ilçesine bağlı bir köydür.
Nakış kasnağı: Nakış kasnağı ve çerçeveler nakış ve aynı formda olan iğneişi çalışmalarında kumaşı gergin tutmak için kullanılırlar.
Nakışlı, Gerger: Nakışlı, Adıyaman ilinin Gerger ilçesine bağlı bir köydür.
Nakış kasnağı: Nakış kasnağı ve çerçeveler nakış ve aynı formda olan iğneişi çalışmalarında kumaşı gergin tutmak için kullanılırlar.

Tel Kırma Duvak Modelleri Gümüş Örme Teknikleri Etiketleri

tel kırma duvak modelleri, gümüş örme teknikleri, elbecerileri nakış şemalı nakış desenleri, tel kırma duvak örnekleri, tel kırma nasıl yapılır, tel sarma desenleri, tel kırma yapımı, bartın tel sarma, bartın işi tel sarma nasıl yapılır, bartın işi tel sarma

Henüz yorum yok.

Yorum Ekleyin


9 − dokuz =