Aldatılan Kadının Yapması Gerekenler

aldatılan kadın ne yapmalıdır

Aldatılan kadının yapması gerekenler

Aldatılan kadının yapması gerekenler nelerdir? Aldatılmak günümüzde bir çok kadının yaşadığı kötü bir olaydır. Erkekler evlenmeden öncede aldatma eğiliminde bulunabilir. Ancak genel olarak yapılan araştırmalara göre evlilik sonrası aldatmanın daha çok olduğu tespit edilmiştir. Günümüzde özellikle son yıllarda da boşanma nedeninin başında erkeğin aldatması gelmektedir. Kadınlar aldatıldıklarını öğrendikten sonra büyük bir güven sorunu yaşarlar. Bazı ilişkilerde aldatma sonrası kadın affetse de bazı ilişkiler aldatma sonucunda ayrılma ile sonuçlanabilir. Aldatıldığını öğrenen kadının en büyük korkularından biri de ayrıldıktan sonraki süreçte hayatını nasıl kuracağı yönündedir.

Yasal Haklarınızı Bilin

Aldatıldığını öğrenen kadınlar genel olarak kendilerini çok zayıf ve yalnız hissederler. Bu da istemese de bu aldatma eğilimi sonrasında eşini affetmek zorunda kalmasına neden olur. Aldatıldığını öğrenen kadının öncelikle kendini güçlü hissetmesi ve hayatı tek başına da yaşayabileceğini bilmesi gerekir. Bunun içinde boşanma sonrası yasal haklarının bilincinde olması gerekir. Aldatıldığını öğrenen kadın yasal haklarını bilirse bu süreçte ilişkiyi bitirme ya da devam ettirme konusunda daha sağlıklı karar verebilir. Aldatma nedeni ile eşinden boşanan kadınların tazminat alma hakkı vardır. Eğer eşlerin çocukları da varsa nafaka alabilme hakkı vardır.

Tekrar Aldatmayacağının Garantisi Yok

Aldatılan kadının yapması gerekenler

Aldatılan kadının yapması gerekenler nelerdir? Aldatılan kadınların en büyük sorunu sonraki hayatında güvensizlik yaşamasıdır. Aldatılan kadının eşini affetmesi de olağan bir durumdur. Ancak hiçbir zaman eşinin tekrar aldatmayacağının garantisi yoktur. Bu düşünce de kadının hafızasından kolay kolay silinmez. Buna bağlı olarak da evlilik bağı zayıflar ve eninde sonunda ayrılık ile sonuçlanır. Farklı nedenlerden dolayı tartışmalar yaşansa bile sonuç yine aldatma konusuna gelmektedir. Evlilik aldatma ile temelinden sarsılır ve bu dengeyi tekrar kurmak zordur. Aldatılan kadının vereceği kararı iyi düşünmesi ve ileriye dönük bir adım atması gerekir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Demir Eksikliği Nasıl Hissedilir? Nasıl Giderilir?

Read Next

Ramazan Ayının Vazgeçilmez Lezzeti Güllaç

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?