Evliliklerin Bitmesine Sebep Olan 4 Faktör

Evliliklerin bitmesine sebep olan faktörler

Evliliklerin bitmesine sebep olan faktörler

Evliliklerin bitmesine sebep olan faktörler nelerdir? Evlilik insanların büyük bir heyecan ve mutluluk ile adı attıkları bir süreç olmasına rağmen bazen bir takım nedenlerden dolayı ayrılık ile sonuçlanarak büyük üzüntü yaşatabilir. Her evlilik uzun ömürlü olmayabilir. Özellikle günümüzde boşanma sayısının oldukça fazla olduğu bilinmektedir. Son yıllarda boşanma oranının artmasında bir çok etken vardır. Bunun en çok görülen nedenlerinden biri aldatmadır.

Aldatma

Evlilik çiftlerin birbirine büyük güven duyarak adım attıkları bir eylemdir. Ancak eşlerden birinin sadakatsizliği evliliği temelinden sarsar. Çiftler duygusal ya da fiziksel olarak aldatma eylemi sonucu evliliklerini bitirme noktasına getirir. Evliliğin uzun ömürlü olması için sadakat önemlidir.

Anlayışsızlık

Evlilik büyük sabır ve anlayış gerektiren bir süreçtir. Normal hayatın her alanında anlayış gerekirken evlilikte bunun daha da fazla olması gerekir. Sürekli aynı evde yaşadığınız birine anlayış seviyenizin daha yüksek olması gerekir. Anlayışsızlık sürekli hale gelirse evlilik süreci ayrılığa doğru ilerlemeye başlar.

Ekonomik Sıkıntılar

Evlilik sürecinde aldatmadan sonra ayrılığa neden olan en önemli ikinci faktör ekonomik sıkıntılardır. Ekonomik sıkıntıların birlikte atlatılması gereken durumlarda eşlerin birbirlerine destek olmaması kavgaların ve anlayışsızlığın artmasına neden olur. Evlilik temelinin sarsılmaması için ekonomik sıkıntıların kontrol altına alınması ve eşlerin karşılıklı konuşarak çözüm üretmeleri gerekir.

İlgisizlik

Evliliklerin bitmesine sebep olan faktörler, ilgi her evlilikte olması gereken bir olgudur. Evlilik sürecinde ya da ikili ilişkilerde hem kadın hem de erkek karşı taraftan önemsendiğini hissetmek adına ilgi bekler. Ancak bazen evlilik sürecinde hayatın hızlı akışına bağlı ya da bir takım sorunlara bağlı olarak eşler birbirlerine zaman ayıramayabilir. Bu sürekli hale geldiğinde de eşlerin birbirlerine ilgi göstermesi pek mümkün olmaz. Zamanla da eşler birbirinden uzaklaşmaya başlar. Bu da evliliğin bitmesine neden olabilir. Eşler birbirlerine ilgi göstermeyi ve zaman ayırmayı ihmal etmemelidir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Eski İlişkinin İzlerinden Kurtulma Yöntemleri

Read Next

Pürüzsüz Bacaklar İçin Tavsiyeler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?