İlişkileri Güçlendirmek İçin Yapılacak Günlük Rutinler

İlişkileri Güçlendirmek İçin Yapılacak Günlük Rutinler 

Günlük hayatın getirmiş olduğu stres içerisinde bazen etrafımızda olup bitenleri göremeyebiliriz. Günlük rutinlerimiz düzenli olarak aynı şekilde devam ettikçe görürüz ki ilişkilerimiz güçsüzleşmiş ve önemini kaybetmiş. Aslında biraz düşünüldüğünde günlük rutinde yapılan birkaç değişiklik ilişkileri güçlendirerek hem etrafınıza pozitiflik vermenizi sağlayacaktır 

Güzel Sabahlara Uyanın 

Evlilik ilk yıllarında sabahları günaydın diyerek uyanmak ve eşlerin birbirine iyi dileklerde bulunarak işlerine gitmeleri ne kadar da güzeldi değil mi? Bu durum neden devam etmesin ve neden sabahları güler yüzle tebessüm edilmesin ki? Birbirine veda etme şekli naif olan çiftlerin bununla beraber ilişkilerinde ki saygı iki katı artacak ve sevgileri güçlenecektir. 

Günün Ortasında Keyifli Saatler  

Günün ortasında gelindiğinde ilişkinizin hatırlanması ve paylaşımın artması adına küçük planlar yapılabilir. Bir öğle yemeği ya da kırk yılın hatırından söz edilen bir kahve hiç fena fikir değil öyle değil mi? Günlük yaşantınıza bu tür planlar kurarak devam etmek hem partnerinizin hoşuna gidecek hem de ilişkinizi güçlendirecektir. Monoton giden ilişkinizi daha tempolu hale getirmek sizin elinizde bu şekilde ilişkiniz de iletişim kopukluğu yaşamaz ve her an mutlu hissedersiniz. Ona sevdiğinizi söylemekten çekinmeyin ve her fırsatta dile getirin. Karşılıklı teşekkür etmeyi öğrenin göreceksiniz ki ilişkiniz eskisinden daha taze ve güçlü. 

Akşamları Samimi Saatler 

Sabahları hoş bir şekilde veda ettiğiniz eşinizi akşamları aynı şekilde karşılamak oldukça mantıklı olacaktır. İlişkinizi güçlendirmek için mutlaka eşinizle kurduğunuz iletişime büyük önem vermelisiniz. Akşam yorgun gelen eşinizi güler yüz ile karşılamalısınız. Göreceksiniz ki tebessüm içerisinde bakan gözleriniz karşısında aynı sıcaklığı size gösteren iki çift göz belirecek. 

Akşamları güzel bir yemek ardından eşinize sarılın fiziksel temas tüm mutluluk verdiğine inanılan yöntemleri silip atacaktır. Duygusal bağınızı kaybetmeyin ve mutlaka gece beraber uyuyun. Bunu yaptığınızda her an yanındayım hissi vereceksiniz eşinize. Uyumadan önce ilişkinizi güçlendirmek adına küçük gelecek planlarınızdan bahsedebilirsiniz.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Yeni Trend Kaş Kontürü Microblading

Read Next

Cinsellik Bedeni ve Beyni Nasıl Etkiliyor?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?