İlk Randevu İçin 5 Değerli Tavsiye

İlk randevu için 5 değerli tavsiye, İlk görüşme tedirgin edici ve heyecan duyulan bir randevudur. Ne konuşacağını ve nasıl davranacağını bilemediğinde oluşan sessizlik can sıkıcı ve rahatsız edicidir. İlk izlenim oldukça önemlidir ve karşı tarafı etkilemek için iyi bir fırsattır. Görsel olarak hazır hissediyorsanız mutlaka konuşmanıza ve duruşunuza da bunu yansıtmalısınız.

Yolculuğa Çıkın

Evet ufak bir yolculuğa çıkın. Gitmek istediğiniz merak ettiğiniz ülkelerden bahsedin. Seyahat etmek ve yeni yerler keşfetme isteği her zaman heyecan veren bir durumdur. Bu sizi keşfetmeyi seven ve merak duygusu gelişmiş bir birey olarak gösterecektir ve mutlaka ortak bir alanda konuşma fırsatı doğmasını sağlayacaktır. Sadece gitmek istediğiniz yerleri değil gittiğiniz ve anı biriktirdiğiniz yerlerden de bahsedebilirsiniz. Karşılıklı olarak paylaşılan bu hikayeler aranızda ki iletişimi kuvvetlendirecektir.

Dengeli İletişim Kurun

İletişimi dengede tutmak sosyal hayatın vazgeçilmez ilkesidir. İlk randevu sırasında konuşacak konu ve paylaşılacak anıların mutlaka karşı tarafı sıkmamasına dikkat etmelisiniz. Anlattığınız anılarınızın ve hikayelerinizin partneriniz tarafından anlaşılır olması onunda diyaloğa dahil olmasını sağlar. Bu yüzden sadece anlatmak yerine karşılıklı sohbet edebilmeyi sağlayın.

Kişisel Duygulara Erişin

Sadece konuşmak adına geçmesin sohbetinizin anlamaya ve bağ kurmaya çalışın. Bunu yapmanın en iyi yolu karşı tarafın duygularını önemsediğinizi göstermek olacaktır. Partnerinize sorular sorun. Hayatta ki amacının ne olduğunu, bu hayatta onun için en önemli şeyin ne olduğu gibi sorular. Bu soruların cevabı sizin onu tanımanıza ve uzun soluklu bir ilişkinin başlamasına zemin hazırlar. Sorularınızın cevabını aldıkça karşı tarafı daha iyi tanıma fırsatı yakalarsınız.

Fikir Alışverişinde Bulunun

Partnerinizin gündem hakkında neler düşündüğünü merak etmelisiniz. Gündemde bulunan ve tartışılan konulara konuşun. Bu şekilde bilgi dağarcığı hakkında fikriniz oluşur ve sizi geliştirebilecek biri ile birlikte olacak mıyım? Sorusuna cevap bulursunuz. Bu karşınızda ki kişiye olumlu geçer çünkü fikirlerini önemsediği hisseder.

Hayallerinden Bahset

İlk randevu için 5 değerli tavsiye, Hayallerinizden bahsetmek karşı tarafı önemsediğinizi hissettirmenizi sağlar. Kendinizi anlatın ve ilerde neler yapmak istediğinizden bahsedin. Bu karşı tarafın ilgisini çekerek ileriye doğru hayalleri olan biriyle olma düşüncesi ona güven verir.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?