Karşılıksız Sevgiler

Fuzuli’ye sormuşlar ‘sevmek mi daha güzeldir, sevilmek mi? Sevmek demiş çünkü sevildiğinden hiçbir zaman emin olamazsın’

Karşılıksız sevgiler, Seversin sonsuz seversin kanatarak, acıtarak, ağlayarak, kahkaha atarak kalbinden seversin, ruhundan ama beklentidir. Sevmek karşılığında sevilmenin büyük beklentisi vardır.  Evet istatistiklerde denenmiş ispatlanmış ciddi sevmeler vardır karşılığında sevilmeleri olan ancak aynı istatistiklerde maalesef karşılığını alamayan güzel Sevdalar de mevcuttur. Sen giyersin, özenirsin, itina ile hazırlanırsın sebep, istersin ki en güzel halini görsün hep güzel görsün seni. Hayır! Sal gitsin, acısıyla tatlısıyla denmemişmiydi? Bırak; pijamanla görsün, salaş halinle, iş yerinde patrondan azar işitmişsindir saçlarını tepede toplayıp, tişörtünü pijamanın içine sokup, saatlerce telefonda mesai arkadaşlarına ‘hayır ama ben de haklıyım’ denemi dinleyecek kadar rahatlıkla takıl. İzle o zaman, gör bak en doğal halini de sevecek mi senin.  Kolaydır giyinip makyaj yapıp özenmek ve bu kadar şık bir kadının elini tutup sokaklarda dolaşmak sen hayatının tamamını değiştirmeye hazırsın tam merkezine yerleştirmişsin onu.
Karşılıksız sevgiler Bardak alırken bile aynısının ikincisini alırsın, alırsın da bir gün o bardaktan kahve içmek istemediğini de fark edersin.

0 Reviews

Write a Review

çilo

Read Previous

Melankoli Nedir?

Read Next

Çekici Kadın Olmanın Yolları

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?