Kır Düğünü Yapacaklara Önemli Tavsiyeler

Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler

Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler, Yaz mevsimi yaklaştı ve son yılların en gözde düğün şekli olan kır düğünü için hazırlıklar başladı. Açık havada yapılan ve yeşilin tüm tonlarını barındırın kır düğününüz için hazırlıklarınız tüm hızıyla ilerlerken sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz tüyoları bir araya getirdik. Kır düğünü yapmadan önce bilmeniz gerekenler;

Mekân dizaynı

Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler

Kır düğünü açık havada yapılan bir konsepttir. Ancak kır düğününü farklılaştıran mekân seçimi ve içerisinde kullanılan süslemelerin seçimidir. İsterseniz sade bir havuz başı seçebilir isterseniz de ağaçların ve çiçeklerin bolca kullanıldığı bir mekân tercih edebilirsiniz. Ancak buradan sonrası tamamen sizin hayal gücünüze kalıyor. Masa süslemelerinizin rengini seçerken birbirine yakın ve uyumlu renkler seçmeniz de yarar vardır. Bu renk seçimini yaparken de senenin moda renklerini de göz ardı etmemelisiniz.

Gelinlik seçimi

Kır düğününüzün süslemesi ve renk seçiminden daha önemlisi gelinliğinizi nasıl seçtiğinizdir. Kır düğünü için özel tasarlanmış gelinlik modelleri hali hazırda bulunmaktadır. Aslında bu seçimi yaparken zorlanmayacaksınız ancak gelinliğinizi seçerken mutlaka mekânın iç süslemelerine uyumlu olmasına dikkat edin. Eğer çok şık bir süsleme seçiminde bulunduysanız gelinliğinizin de bir o kadar zarif ve şık görünmesi gerekir. Ancak tam tersi çiçeklerle döşenmiş çılgın bir süsleme hakimse gelinliğiniz de de bu rahatlığı yansıtın.

Ayakkabı seçimi

Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler
Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler

Gelinlik altına seçilen ayakkabı aslında çok fazla gözükmeyen bir detaydır. Bu yüzden ayakkabı seçerken zorlanmazsınız ancak mutlaka kır düğününe uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Çok fazla yorulacağınız bugünde rahat ve kalın topukların hâkim olduğu ayakkabı modellerine ağırlık vermelisiniz.

Makyaj ve Saç Modeli seçimi

Gelinliğinizi, ayakkabınızı ve mekanınızı ayarladığınıza göre makyajınıza geçebilirsiniz. Aslında tüm bunların bütün oluşturduğunu düşünün ve her bir parçanın uyumlu olmasına dikkat edin. Kır düğününe en uygun saç ve makyaj stilinizi bütünlük oluşturacak şekilde seçin. Bizim size önereceğimiz en önemli detay çok fazla koyu renklerin hâkim olduğu makyaj tarzından uzak durmanız olacaktır. Bunun yerine daha zarif bir saç modeli seçerek hafif tonlarda makyaj yapmanız olacaktır.

Gelin Çiçeği

Kır düğünü yapacaklara önemli tavsiyeler, Makyajınızın, gelinliğiniz, saçınız ve mekânınız hazır olduğuna göre gelinin en önemli parçası olan gelim çiçeği seçimine geçebiliriz. Gelin çiçeğinizi mutlaka gelinliğinize ve saçınıza uygun seçmelisiniz. Bunun için de doğal bir gelin çiçeği seçimi yapılmalıdır. Doğa ile iç içe olacağınız bir günde çiçeklerinizin yapay olmasını istemezsiniz. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Spor Sonrası Beslenme Nasıl Olmalıdır?

Read Next

Dip Boyası Gelenler için Çözüm Önerileri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?