Aloe Vera nedir? Faydaları Nelerdir?


Aloe Vera Faydaları

Aloe vera faydaları Son yıllarda özellikle kozmetik ürünlerinin içeriğinde ismini sıkça duyduğumuz aloe vera cilde oldukça iyi gelen bir bitkidir. Doğada bulunan ve şifa kaynağı olarak bilinen birçok bitki içerisinde adını duyurmuş olan bu bitki, ülkemizde tıbbi sarısabır olarak geçiyor. İçerisinde 12 çeşit vitamini barındıran aloe vera vücudumuza oldukça faydalıdır.

Aloe Vera Ne İşe Yarar?

Aloe vera içerisinde bulundurduğu vitamin bakımından oldukça zengin bir ağa sahip. Vücudumuza faydaları oldukça geniştir. İşte aloe vera bitkisinin vücudumuza sağladığı faydaları…

  • Cildimiz için bulunmaz nimet olan aloe vera özellikle güneş nedeniyle oluşmuş yanık tedavilerinde kullanılmaktadır.
  • İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller kollajen artırımına destek vererek yaşlanmayı geciktiriyor.
  • Kuru ciltlerin nemlendirici ürünler kullanmasını öneren uzmanlar aloe veranın cildin nem kazanmasında büyük rolü olduğunu söylemektedir.
  • Yapısı jel kıvamında olan aloe vera cilt lekelerinin tedavisinde kullanılmaktadır. Sivilce problemi yaşayanların kullanması önerilmektedir.
  • Aloe vera çay şeklinde de tüketilebildiği için bu şekilde tüketim sağlandığında sizi kalp ve damar rahatsızlıklarından korumaktadır.
  • Cildin tek renk görünmesi adına kullanılan birçok ürün mevcuttur aloe vera cildin tek renk görünmesi açısında kullanım sağlamaya olanak vererek ciltte ki renk farklılıklarını ortadan kaldırmaya yardımcı oluyor.
  • Aloe vera cildin yanı sıra saç bakımında da oldukça faydalı. Saç diplerini masaj yaparak uygulandığında kepek sorununu ortadan kaldırıyor.
  • Aloe vera antioksidan özelliği sağlayarak sinir ve stresin azalmasında da oldukça faydalı.
Aloe Vera

Aloe vera kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Aloe vera faydaları için kullanımı ve faydaları oldukça zengin olan bu bitkinin kullanmadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapılmalı. Ciltte leke ve alerjik reaksiyon göstermesi durumunda mutlaka bir doktora başvurulması gerekmektedir. Ciltte yan etkisinin olup olmayacağını anlamak için eliniz küçük bir köşesinde deneyerek beklemeniz yararlı olacaktır.

Yazar: Joker

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?