Çörek Otu Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Çörek Otu Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir? 

Alternatif tıp denilince ilk akla gelen, şifalı bitkiler arasına girmiş olan çörek otu yağının faydaları saymakla bitmiyor. Aktarlardan temin edilen çörek otu yağı birçok hastalığa şifa olması ile bilinmektedir. Özellikle kalp ve damar hastalıklarında kullanılan çörek otu yağı bunun yanı sıra sinüzit, baş ağrısı ve eklem rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir. İlaç görevi gören çörek otu yağı, sağlık sorunları ile başa çıkmanızı sağlamaktadır 

Çörek Otu Yağının Faydaları 

  • Romatizma ağrılarına iyi gelen çörek otu yağını ağrı çektiğinizi bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz.1 çay bardağı çörek otu yağının ağrılı bölgeye sürülmesi yeterli olacaktır. 
  • Kansere karşı etkili bir yöntem olan çörek otu yağı, içerisinde kanseri önleyen maddeler bulundurmaktadır. 
  • Sinüzit ağrılarına iyi gelen çörek otu yağı özellikle baş ağrılarını kesmesi ile bilinir. Baş bölgesine masaj yaparak uygulanan çörek otu yağı burada oluşan ağrıları hafifletmektedir. 
  • Vitamin ve mineral değerleri yüksek olan çörek otu yağı içerisinde A, B, C ve E vitamini bulunduran faydalı bir besindir. 
  • Sindirim sistemi problemlerine karşı etkili bir çözüm olan çörek otu yağı, gaz problemine son vermektedir. 
  • Öksürük problemi için en etkili ve doğal yöntem olarak çörek otu yağı karşımıza çıkmaktadır. Çörek otu yağı öksürüğü keserek özellikle kış aylarında sık yakalandığınız nezle gibi hastalıkları da önlemeye yardımcı olmaktadır. 
  • Saç bakımı ve yüz bakımında da kullanılan çörek otu yağının fayda sağlamadığı alan çok az. Daha doğal ve parlak saçlar için çörek otu yapı kullanımı önerilmektedir. 
  • Çörek otu yağı hem içilerek hem de ağrılı bölgeye sürülerek uygulanabilen bir yöntemdir. Aktarlardan temin ederek yukarıda bahsettiğimiz rahatsızlıklar için kullanım sağlayabilir ve doğal şifa kaynağı olan çörek otunun faydalarından yararlanabilirsiniz. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Açlık Krizi ile Başa Çıkmanın Yolları

Read Next

Aamir Khan’ın Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?