Defne Yaprağı Faydaları nelerdir?

Defne yaprağı faydaları halk arasında sın yıllarda çayı yapılarak tüketilen bir bitkidir. Sağlık açısından çok faydalı olan defne yaprağı özellikle son zamanlarda zayıflama ve sindirim gibi sorunların giderilmesinde etkilidir. Defne yaprağı yağı da çayı kadar faydalı ve bir çok sağlık sorunun da tedavi edici etkiye sahiptir. Ayrıca defne yaprağı faydaları ile bazı yemeklerde hafif miktarda kullanılabilir. Yemeklere de farklı bir lezzet vermektedir.

Defne yaprağı

Defne Yaprağı Yağı Kasların Rahatlamasını Sağlar

Belirli bir yaştan sonra ya da bazı kişilerde kaslarda damarların gerilmesinden dolayı kasılmalar olur. Defne yaprağı yağı kasların gevşemesinde her zaman olumlu etki yaparak kasılmaların azalmasını sağlar. Gerilen damarlar defne yaprağı sayesinde toparlanmaya başlar. Baş ağrılarında ağrıyan bölgeye defne yaprağı yağı ile masaj yapıldığında ağrıda azalma görülecektir.

Ateş Düşürücü Özelliği Vardır

Defne yaprağı yağı soğuk algınlığı gibi nedenlerden dolayı ortaya çıkan ateş yükselmesi gibi sorunlarda tedavi edici etkiye sahiptir. Banyo yaparken defne yaprağı yağını banyo suyunuzun içerisine damlatabilirsiniz. Nefesin açılmasını ve vücut ısısının dengelenmesini sağlayacaktır.

Yaralar İçin Antibiyotiktir

Defne yaprağı yağı yanık tedavisi için ideal bir üründür. Yanık tedavisinde bölgeye defne yağı yaprağı sürüldüğünde yanma hissini azaltır ve antibiyotik özelliği sayesinde yanıkların kısa sürede iyileşmesini sağlar. Defne yaprağı yağı açık yaralar içinde tedavi edici etkiye sahiptir. Yaralar üzerindeki iltihabın azalmasına ve iyileşmesine yardımcı olur.

Defne Yaprağı Yağı Cilt ve Saç Dostudur

Defne yaprağı yağı saçlar için önemli bir bakım ürünüdür. Saçların beslenmesini sağlayarak hızlı ve sağlıklı uzamasını sağlar. Şampuan içerisine karıştırılarak kullanılabilir ya da banyodan önce saça sürülüp biraz beklendikten sonra durulanabilir. Defne yaprağı yağı cilde sürüldüğünde cildin nemlenmesini ve gözeneklerin genişlemesini sağlar.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?