Kudret Narının Faydaları Nelerdir? Nasıl Hazırlanır?

Kudret Narının faydaları

Kudret Narının faydaları, Sağlığa faydası açısından ismi gibi kudretli bir meyve ile karşınızdayız. Bitki türü olarak karşımıza çıkan kudret narı her türlü iklim koşulunda yetişebilen nadide bir türdür. Kudret narının faydalarını ve kudret narının nasıl hazırlandığı da merak konusudur. Tüm bu detaylar yazımızda saklı. İşte kudret narının faydaları ve kudret narının hazırlanışı;

Kudret Narının Sağlığa Faydaları Nelerdir?

  • Yetiştiği yerde mide hastalıkları için ilaç tedavisi görevi gören kudret narı mide rahatsızlıklarını iyi gelmesi ile bilinmektedir. Kudret narının bu etkisinden yararlanmak için bir kaşık zeytinyağı ile tüketilmesi önerilmektedir.
  • Sindirim sistemi dostu olan kudret narı kabızlık sorununa iyi gelen bir türdür. Özellikle aç karnına zeytinyağı ile tüketilmesi önerilen kudret narı kabızlık sorununu ortadan kaldırmaktadır.
  • Kudret narı hücre yenileyen özelliği ile bilinir. Bu özelliği sayesinde kanser hücrelerinin yayılmasını engeller ve kanser önleyici özelliği taşır.
  • Yanık tedavisi için kullanılan kudret narı yanıklara karşı oldukça etkilidir. Bu gibi tedaviler için kullanmayı düşünüyorsanız mutlaka önceden hazırlamalısınız.
  • Antibiyotik özelliği bulunan kudret narının grip ve gribe bağlı rahatsızlıkları iyi geldiği de bilinmektedir. Bu tür problemlerle savaşmak için kudret narı tüketilmesi önerilir.
Kudret Narının faydaları

Bal ile Hazırlanmış Kudret Narı

  • 1adet kudret narı
  • 3 yemek kaşığı bal

Hazırlanışı

Burada kullanılan balın hakiki olmasına dikkat edelim. Kudret narımızı bir kaşık yardımı ile ezelim ve püre haline gelmesini sağlayalım ardından bir kavanozun içerisine bal ile birlikte koyalım. Yemeklerden önce tüketebileceğiniz kudret narımız hazır. Taze bir şekilde muhafaza edin ve mutlaka düzenli bir şekilde tüketin. Bal ile tüketmek istemezseniz bal yerine zeytinyağı kullanabilirsiniz. Bunun için kudret narımızın sadece çekirdeklerini çıkartın ve bir kavanozun içerisinde zeytinyağı ile bekletin. Zaman geçtikçe kudret narı kendini bırakacak ve eriyecektir. Bu karışımı da yemeklerden önce tüketebilirsiniz.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?