3 Adımda Yağdan Kilo Verme

yağdan kilo vermek

Yağdan nasıl kilo verilir? Kilo verme süresinde birçok diyet programa eşlik eder bize. Bu programlara ek olarak da egzersiz yaparız ve bunun sonucunda başarılı oluruz. Ancak kısa sürede verilen kilolar geri alınır ya da tartıda gördüğümüz sayı ile aynada gördüğümüz görüntü çelişir. İşte burada bir şeylerin yanlış gittiğini anlarız. Kilo verirken önemli olan yağdan kilo vermek olmalıdır. Birçok insan yanlış beslenerek ve bilinçsiz davranarak kastan kilo verir ya da vücudun attığı ödemlerin kilo kaybı olduğunu sanmaktadır. İşte sizler için 3 adımda yağdan kilo vermenin ne kadar kolay olduğunu görmenizi isteyeceğiniz biz yazı hazırladık. Bu adımları izleyerek yağdan kilo verebilir ve hayalinizde ki görüntüye kavuşabilirsiniz.

Bitkisel Yağ Tüketimi

Yağsız bir diyet listesi düşünülemez. Çünkü vücudumuzun yağa da ihtiyacı vardır ve bu ihtiyacı mutlaka karşılamamız gerekir. Bunun için doğal yağlardan yararlanmak gerekir. Ceviz, fındık, Hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve avokado yağı başlıca bitkisel yağlardır. Bu yağların tüketimi daha sağlıklı kilo vermenizi sağlar ve vücudun ihtiyacını karşılamanıza olanak verir. Tüketilmesi gereken miktarı doğru ayarlamalı ve mutlaka aşırı kaçmamalıdır. Bunun için yemeklerde daha çok bu yağlara ağırlık vermeniz yeterli olacaktır.

Kompleks Karbonhidrat Tüketimi

Şeker seviyenizi yükseltmeyen karbonhidrat seçimi sizin daha rahat kilo vermenizi sağlar ve fazla şeker tüketiminde uzak durmuş olursunuz. Pirinç, beyaz şeker ve makarna tarzında besinler insülin değerlerinizin aniden yükselmesine sebep olur. Bu gibi basit karbonhidratlar yerine yulaf, kepekli bulgur ve benzeri besinler ile beslenirseniz insülin dengeli bir şekilde salınmış olur ve uzun süre tokluk hissi gitmez.

Kafein Tüketimi

Yağdan nasıl kilo verilir konusunda son nokta, Kafein tüketmek vücudun yağ yakmasına yardımcı olan bir içecektir. Ortalama 2 fincan şeklinde düzenli tüketilen kafein size büyük oranda destek olur ve sağlıklı şekilde kilo vermenizi sağlar. Ancak mutlaka şekersiz olmasına dikkat etmelisiniz. Kafein tüketirken aynı zamanda mutlaka suyunuzu yanınızdan eksik etmemelisiniz.

Yazar: Derya

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?