Akupunktur ve Diyet

Akupunktur ve Diyet

Akupunktur halk arasında zayıflama yöntemi olarak bilinmektedir. Ancak akupunktur bir tedavi yöntemidir. Akupunktur, vücudun bazı kısımlarına iğneler yerleştirilerek vücut kaslarının uyarılmasını sağlayan bir çok sağlık sorununda kullanılan tedavi yöntemidir. Akupunktur ile zayıflamak da mümkündür. Ancak unutulmamalıdır ki sadece zayıflama için kullanılan bir yöntemdir. Zayıflama üzerinde etkili olmasının nedeni de vücudun metabolizmasını hızlandırmasından kaynaklanmaktadır. Akupunktur yönteminde vücudun belirli bölgelerine yerleştirilen iğneler vücuda uyarıcı etki yaparak sindirim sistemini düzenler. Sindirim sistemini düzenlediği için de zayıflamaya da etkilidir. Ancak zayıflamak için Akupunktur yapılıyorsa mutlaka bu sürecin diyetisyen tarafından verilen diyet ile de desteklenmesi gerekir. Sadece Akupunktur yapılması ile zayıflama olmaz. Mutlaka gerekli spor ve egzersizlerin yapılması uygun diyet programının uygulanması gerekir.

Akupunktur Zayıflatmaz

Akupunktur yapılmadan önce mutlaka konu ile ilgili bütün araştırmaların yapılması gerekir. Akupunktur kesinlikle zayıflatmaz. Akupunktur ile yapılan diyet programı düzenli takip edildiğinde zayıflama olabilir. Eğer Akupunktur tek başına zayıflatsaydı bütün obezite sorunu olan bireyler bu sayede zayıflayabilirdi. Akupunktur yaptıran her bireye mutlaka süreci destekleyecek diyet programı da verilir. Akupunktur şeker hastalarında, kas sorunu olanlarda da uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bunun sebebi de vücuda enerji vermesi vücudun insülin seviyesini dengelemesidir. Ayrıca halsizlik gibi sorunları olanlarda da bu tedavi uygulanır. Yine kanser hastalarında da bu tedavi hastanın hem fizyolojik hem de psikolojik olarak rahatlaması için Akupunktur yöntemi uygulanmaktadır.

Sağlık ile ilgili atılan her adımda mutlaka bir uzman desteği alınmalıdır. Uzman desteği olmadan yapılan işlemlerde daha kalıcı ve önüne geçilemeyecek sağlık sorunları ortaya çıkabilir. Eğer Akupunktur ile zayıflama yöntemini tercih ediyorsanız öncelikle alanında uzman bir hekime başvurulması ve hekimin verdiği talimatlara mutlaka uyulması gerekir

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?