Beyaz Çay Diyeti

Beyaz Çay Diyeti

Yaz geliyor iyiden iyiye havalar, güneş kendini gösteriyor. Yaz gelirken ne yapmak gerekir? Tabi ki fit ve yaza hazır bir şekilde denizi kumu güneşi beklemek ve buna hazır olmak gerekir. Bugün sizlere yaza hazırlık amaçlı güzel bir diyet ile baş başa bırakıyoruz.

Beyaz Çay Diyeti

Dünyanın en çok çay tüketen ülkesi olarak sizlere harika bir diyet sunuyoruz.  Karşınızda beyaz çay diyeti! Siyah ve yeşil çay ile aynı bitki ailesine ait olan bu çay faydaları ile siyah ve yeşil çayı geçmektedir.

Beyaz çay şifalı çaylar arasında önde gelen bir çaydır. Antioksidan özelliği düşük kafein yapısı sayesinde kilo vermek için kullanılan kaliteli bir içecektir. Gün içerisinde siyah çay gibi içebileceğiniz, sindirimi kolay bir çaydır.

Beyaz Çayın Faydaları Nelerdir?

  • Beyaz çay metabolizmanızın hızlanmasına yardımcı olur ve siz de bu sayede zayıflama başlamış olursunuz.
  • İdrar sökme konusunda oldukça etkili olan beyaz çay sayesinde vücudunuzun ödem tutmasını engeller var olan ödemin atılmasını sağlayabilirsiniz.
  • Beyaz çay, mayalanma işleminden geçmediği için aktioksiden içeriği ile hastalıklara karşı vücudu bir koruma kalkanı olarak koruyor.
  • İçeriğinde beslediği doğal vitaminler sayesinde cildi gençleştirir.
  • Kemikleri korumada etkilidir.
  • Düzenli kullanımda ağız kokusunu engeller.
  • Tansiyon ve kolesterolün düzenlenmesini sağlar.

Beyaz Çay Nasıl Hazırlanır?

Bir büyük su bardağını sıcak su ile doldurun. Daha sonra içerisine bir çay kaşığı beyaz çay ekleyin ve yaklaşık 3 dakika kadar iyice demlenmesini bekleyin.  Demlendikten sonra içebilirsiniz. Günde 3 bardak içebilirsiniz.

Beyaz çay renk değiştirmez. O yüzden siyah çay gibi olmasını beklemeyin. Beyaz çayı asla siyah çay demler gibi demlemeyin bütün özelliğini kaybeder bir faydası olmaz.

Beyaz çay ile nasıl kilo verebilirim diye düşünebilirsiniz.

Beyaz çay diyeti ödem atmanızı sağlayarak şişkinliği giderir ve metabolizmanızı hızlandırarak yağ yakmanızı sağlar.

Bu tek başına yeterli midir? Tabi ki her diyette olduğu gibi yeterli değildir. Lütfen bol bol spor yapın. Spor yapamıyorum diyorsanız yürüyüş yapın. Kesinlikle faydasını göreceksiniz. Şimdiden afiyet olsun:)

0 Reviews

Write a Review

ugur

Read Previous

Gluten ve Gluten Hassasiyeti Nedir? Gluten Diyeti Gerekli midir?

Read Next

İlkbahar Gündönümü Doodle!

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?