Detoks etkili 7 kış besini

#detoks #ıspanak #kivi #greyfurt #sarımsak #soğan #feslegen #turp #diyet

Detoks etkili besinlerin önemini anlamak için günlük yaşamımızda birçok etkene bağlı olarak vücudumuza zararlı toksinlerin girmesine sebebiyet veririz. Bu zararlı toksinler vücuttan atılmadığında kendimizi rahatsız hissederiz. Detoks bu zararlı etkenlerden korunmak için yapılan en etkili ve doğal yöntem olarak karşımıza çıkar.

Karaciğerimiz zararlı toksinlerin vücudumuzdan atılması adına oldukça yoruluyor detoks karaciğere yardımcı olarak zararlı toksinlerin vücuttan daha rahat atılmasına destek veriyor. Vücuttan zararlı toksinleri atmak adına detoks etkisi veren besinlerin tüketilmesi önerilir. Özellikle kış aylarında oldukça ihtiyacımız olacak detoks etkili 7 kış besinini sizler için listeledik. İşte detoks etkili 7 kış besini…

Ispanak

Ispanak

Sağlıklı sindirim sistemi denildiğinde akla ilk gelen besin hiç şüphesiz ıspanak olacaktır. Ispanak kabızlığın önüne geçerek sindirim sisteminizin daha iyi çalışmasını sağlayacak bir besindir.

Kivi

Kivi

Kış meyveleri düşünüldüğünde en yararlı ve en çok sevilenler arasına girmiş olan kivi detoks etkisinin yanı sıra cilde de çok iyi gelmektedir. Bunun yanı sıra C vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan kivi içeriğinde potasyum, kalsiyum, demir ve magnezyumu da barındırır.

Greyfurt

Greyfurt

C vitamini açısından oldukça zengin olan greyfurt tam bir şifa kaynağıdır. Vücudun toksinlerden arınması adına çok etkilidir. Detoks etkisi yapan kış besini denilince akla ilk gelen besindir.

Soğan / sarımsak

İçerisinde bulunan vitamin ve mineraller düşünüldüğünde insan vücuduna sayılamayacak kadar çok yararı bulunan soğan ve sarımsak tam anlamıyla şifa kaynağı. Soğan ve sarımsağı sofralardan eksik etmemeli ve mutlaka gücüne inanmalı.

Fesleğen

Hazımsızlığı iyi gelen ve enerjik hissettiren fesleğen aynı zamanda ağız içerisinde oluşan yaralara da iyi gelmesi ile bilinir. Sindirim problemi yaşayanlara sıklıkla önerilen fesleğen tam anlamıyla vücuda dost olan ve mutlaka tüketilmesi gereken besinler arasında yer alır.

Turp

Turp içeriğinde bolca lif bulundurur. Lif sindirimi kolaylaştırır ve daha rahat hissetmenizi sağlar. Aynı zamanda karaciğeri koruyan turp bağışıklık sistemini güçlendirmede oldukça etkilidir.

Bal kabağı

Bağışıklık sisteminin güçlenmesinde çok etkili olan bal kabağı aynı zamanda A,C ve E vitamini açısından oldukça güçlüdür.

Detoks etkili besinler için tavsiyelerimiz bunlardır. Sizlerde tavsiyelerini yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

Yazar: Joker

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?