Detoks Etkisi Yapan 7 Bitki

Detoks Etkisi Yapan 7 Bitki

Detoks vücudumuza yerleşen ve bir türlü dışarıya atamadığımız zararlı toksinlerden bizi kurtaran bir yöntemdir özellikle zayıflamak isteyen bayanların birbirinden ilginç ve farklı şekilde hazırladıkları detoks suları bu yılın yeni trendi diyebiliriz.  detoks sadece zayıflamaya yardımcı olmamakla birlikte baş ağrısı, soğuk algınlığı, sırt ağrısı, uyku hali, bulantı ve eklem rahatsızlıklarına da iyi gelmektedir.

Detoks Önerisi

Detoks uygularken mümkün olduğunca sağlıklı beslenmeye dikkat edilmesi gerekir. Özellikle kırmızı et, sağlıklı yağ, alkolden uzak durmak, bol su tüketmek ve şekeri hayatımızdan çıkarmak dikkat edilmesi gereken unsurların başında gelir.

Bunların yanı sıra mevsim yeşilliklerini bolca tüketmeli ve düşük yağ oranına sahip süt, yoğurt ve taze balık tüketilmelidir. Zararlı toksinlerin dışarı atılmasını sağlayan detoks sularının yanı sıra doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsağında sofralarda bulundurulması uzmanlar tarafından tavsiye edilmektedir.

Biberiye yaprakları

Yapılan birçok araştırmada biberiye yapraklarının karaciğerde ki zararlı yağın emilmesine büyük yardımcı olduğu ve bununla birlikte kilo vermeyi desteklediği bildirilmektedir.

Funda yaprağı

En önemli özeliği sindirimi kolaylaştırması olan funda yaprağının aynı zamanda idrarı arttırmada büyük etkisi vardır.

Kiraz sapı

Tıpkı funda yaprağı gibi kiraz sapının da idrar arttırıcı etkisi bulunmaktadır. Zararlı toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olarak sindirimi kolaylaştırır.

Isırgan yaprakları

Potasyum açısından oldukça zengindir ve iyi bir ödem atıcı olarak bilinir.

Yeşil çay ve Mate

İçerisinde bulunan kafein ile enerji vererek yağ yakıcı özellik taşıyan yeşil çay en etkili detoks bitkisi olarak bilinmektedir. Vücuttan ödemin sökülüp atılmasına büyük oranda yardımcı olur. Mate bitkisi de yeşil çayın verdiği etkiyivererek ödem atıcı ve detoks etkisi yüksek bir bitkidir.

Kekik

Sindirimi kolaylaştırma da büyük etkisi olan kekik detoks etkisi yaratan bir diğer bitkidir. Bu özelliğinin yanı sıra safra artırıcı etkisi de bulunmaktadır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Diyet Sonrası Sarkmalara Doğal Çözümler

Read Next

Anne Babaların Çocuklarla Yapabileceği Etkinlikler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?