Greyfurt Diyeti İle Zayıflama

Greyfurt Diyeti İle Zayıflama

Diyet yaparken en önemli unsur yağ yakıcı besinlerin tüketilmesidir. Diyet programının düzenli uygulanması da en önemli unsurlardan biridir. Kilolu kadınların en çok istediği hızlı kilo vermektir. Ama hızlı kilo verirken sağlığın bozulmaması da önemli bir unsurdur. Hem hızlı hem de sağlıklı kilo verilmesi için greyfurt diyeti tercih edilebilir.

Greyfurt Diyeti Nasıl Yapılır?

Greyfurt diyetinde her öğünde greyfurt tüketilir. Her öğünde yemeğin yanında 1 tane greyfurt sıkılarak öğün birlikte tüketilir. Düzenli uygulandığında hafta da 5 kiloya yakın azalma görülmektedir. Sabah kahvaltısında greyfurt suyu içildikten sonra 1 fincan şekersiz kahve ya da çay içilebilir. Akşam ve öğlen öğünlerinde ise bir kase salata da tüketilmelidir.

Greyfurt Kürü Yapılışı

Öğünlerde greyfurt suyu tüketilmesi dışında greyfurt kürü de hazırlanabilir. Greyfurt kürü tüketilerek de kısa sürede 20 kiloya yakın zayıflama görülebilir. Greyfurt kürünün malzemeleri;

  • 1 limon
  • 1 greyfurt
  • 1 kaşık bal 2 bardak su
  • İsteğe göre birkaç dal nane yaprağı

Greyfurt ve limon kabuklu bir şekilde birkaç parçaya bölünerek tencere içerisine alınır. Üzerine su eklenerek kaynatılır. Yaklaşık 15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülerek bir bardağa alınır. Daha sonra sıcak iken içerisine bal ve nane eklenir. 5 dakika kadar demini alması beklenerek tüketilir.

Greyfurt kürü, öğünlerde greyfurt suyu tüketilmesine oranla zayıflamada daha etkilidir. Ancak zayıflama konusunda kararlı olmanız ve bu diyeti düzenli uygulamanız oldukça önemlidir. Diyet yaparken aynı zamanda spor yapılması da zayıflama sürecini hızlandıracaktır. Greyfurt kürünün günde 3 defa tok karnına tüketilmesi ve düzenli bir şekilde yaklaşık 10 gün uygulanması gerekir. Düzenli uygulandığında 10 günde 15 kilo kadar azalma olduğu görülecektir.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?