Yağ Yakıcı Ispanak Kürünün Zayıflamaya Mucize Etkisi

Yağ Yakıcı Ispanak Kürünün Zayıflamaya Mucize Etkisi

Zayıflama diyetlerinden en önemli bitkilerin başında ıspanak gelir. Ispanak hem sağlık açısından faydalı hem de sağlıklı ve hızlı kilo vermeye yardımcı bir besindir. Yağ yakıcı ıspanak kürü içerisinde bulunun demir minerali sayesinde vücuda enerji verir ve metabolizmanın hızlanmasını sağlar. Buna bağlı olarak da vücudun kalori yakma hızı artar. Ispanak zayıflama ile birlikte insan sağlığına da oldukça faydalıdır. Özellikle çocukların gelişiminde etkili bir besindir. Kabızlık sorunu ya da hazımsızlık sorunlarına iyi gelir. Ispanak bitkisinin zayıflamaya etki etmesinin nedenlerinden biri sık sık idrara çıkarmasıdır. Vücudun kan seviyesini dengeleyerek anemi hastalığına iyi gelir. Ispanak zayıflama için daha çok suyu çıkarılarak kullanılır. Suyu içildiğinde tokluk hissi verir.

Ispanak Kürünün Yapılışı

Ispanak ile yapılan kür çeşitleri çok fazladır. Yapılan kür daha çok kişinin damak zevkine bağlıdır. Meyve sevenler; Ispanak suyunun içerisinde portakal, mandalina gibi meyveleri de sıkarak detoks türü bir karışım yapabilir.

Sebze sevenler; Ispanak suyunun içerisine maydanoz, nane gibi sebzeleri de püre haline getirip suyunu alarak ıspanak suyunun içerisine ekleyebilir.

Yani hazırlanacak olan karışım sizin tercihinize bağlıdır. Tüm meyve ya da sebzeler sıkılarak yağ yakıcı ıspanak kürü suyu ile karıştırılıp damak zevkinize uygun hale getirilebilir. Karılımın içerisine yarım bardak ya da bir bardak kadar ılık su da eklenebilir. Damak zevkinize göre içerisine limon da sıkılabilir. Ancak en önemli unsur besinlerin taze olmasıdır. Karışımın mutlaka günlük hazırlanması gerekir. Önceden hazırlanmış bekletilen karışımlar zayıflamanıza etki etmeyeceği gibi sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Ispanak sayesinde hızlı kilo vermek için mutlaka bu kürlerin düzenli kullanılması ve istikrarlı olunması gerekir. Zayıflamada alın kural kararlı olmaktır.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?