Yağsız Kas Yapabilmek İçin Nasıl Beslenmeli

Yağsız Kas Yapabilmek İçin Nasıl Beslenmeli?

Günümüzde fit görünmek, sağlıklı görünmek hem kas yapıp hem yağ yakmak, vücut kitlesi kazanırken yağ depolamamak birçok insanın hayalidir. Özellikle zayıf insanlar daha sağlıklı ve daha dik bir görüntüye sahip olmak için kilo almak isterler. Kilo alırken de dikkat edilmesi gerekmektedir. kilo almak isterken vücudun yağ üretmesine ve yağ oranının artmasına neden olunabilir. Yağ vücut için gerekli olsa da fazlası oldukça zararlıdır. Birçok hastalığın önünü açmaktadır. Bu nedenle kilo alayım ya da vücut şekillendireyim derken sağlıktan olmamaya özen gösterilmelidir. Bazı insanlar kilo almak için yemeye ağırlık vermektedir. Bu da dengesiz ve düzensiz beslenmeye, çok yemek yemeye neden olduğu için vücutta yağ üretimi artmaktadır. En sağlıklı kilo almak ve vücut şekillendirmek için yapılması gereken dengeli beslenmek ve kas yapımını destekleyen besinler tüketmektir. Yağ yakan ve kas yapımını destekleyen besinler tüketerek daha sağlıklı şekil alınabilir.

Yağ Yakan Besinler Nelerdir?

Vücut şekillendirme de yağ yakmak oldukça önemlidir. Yağ yakma konusunda da beslenmenin yanında spor da oldukça önemlidir. Spor yaparken bunu beslenmeyle de desteklemek gerekir. Beslenme konusunda dikkatli ve programlı olmak gerekmektedir. Gerekirse bir diyetisyenden yardım alınmalı ve yağ yapmayan besinler tüketilmelidir. Kilolu kişilerin de yağ yakan besinler tüketmesi gerekmektedir. Yağ yakan besinler şu şekildedir;

·         Yoğurt; yağ yakan en önemli besinlerdendir. Fakat yoğurt tüketirken yağsız olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Her gün 3 öğün olacak şekilde mutlaka yağsız yoğurt yenmesi gerekmektedir.

·         Greyfurt; ciddi yağ yakma potansiyeline sahip bir besindir. Günde yaklaşık 2 adet greyfurt yemek yağ yakmayı desteklemektedir.

·         Yeşil çay; hem çok güçlü bir antioksidandır hem de çok etkili bir yağ yakıcıdır. Kalori yakmaya yardımcı olur.

·         Sarımsak; çok güçlü bir antioksidan olma özelliğinin yanında yağ yakma özelliği de vardır.

·         Sirke; metabolizma hızlandırıcı özelliği ile yağ yakmaya yardımcı olmaktadır.

·         Acı biber; metabolizmayı ve bağırsakları çalıştırdığı için zayıflama konusunda büyük bir destektir. Fazla tüketmemeye dikkat edilmelidir.

·         Süt; metabolizmayı hızlandıran bir içecek olması özelliği ile yağ yakmaya çalışırken mutlaka tüketilmesi gerekmektedir.

·         Zencefil; metabolizmayı hızlandırmaktadır.

·         Yumurta; metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunmaktadır.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?