Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Yoğurt Kürü İle Zayıflama

Kilo hemen hemen her kadının en büyük sorunlarından biridir. Kadınlar tarafından bir çok diyet uygulanmaktadır. Ancak önemli olan diyet yaparken sağlığımızı ve metabolizmamızı bozmamaktadır. Bu nedenle sağlığa faydalı besinlerle diyet yapılması gerekmektedir. Son yıllarda kadınların en çok uyguladığı diyetlerin başında yoğurt kürü diyeti gelmektedir. Kısa sürede ve sağlıklı kilo vermek için yoğurt kürü ideal bir yöntemdir.

Yoğurt Kürü İle Bölgesel Zayıflama

Diyet sürecinde uygulanan diyetler düzenli uygulandığında aslında kısa sürede olumlu sonuçlar alınabilir. Ancak kadınların en büyük sorunu göbek bölgesindeki yağların zayıflasa bile erimemesidir. Yoğurt kürünün önemi bu aşamada ortaya çıkmaktadır. Çünkü yoğurt kürü bölgesel zayıflamada önemli bir etkendir. Yoğurt şişkinliği alan ve bu nedenle karın bölgesinde bulunan yağları eriten bir diyettir. İçerisine ki kalsiyum oranının yüksek olması sayesinde karın bölgesinde kalan yağları eriterek kısa sürede sağlıklı zayıflamaya yardımcı olur.

Yoğurt Kürü Nasıl Yapılır?

Yoğurt her şekilde gün içerisinde kullanılmalıdır. Sağlığımız açısından da her gün 1 ya da iki kase mutlaka yoğurt tüketmemiz gerekir. Ancak zayıflama için yoğurdun içerisine farklı besinler de eklenerek tüketilir. Yoğurt kürünün farklı çeşitleri vardır. İlk olarak yoğurdun içerisine pul biber eklenerek tüketim yapılabilir. Pul biberin zaten yağ yakıcı özelliği vardır. İçerisine pul biber eklenerek yoğurtla birlikte daha çok yağ yakması sağlanır. Bunun dışında limonlu yoğurt kürü yapılabilir. Limon da sağlık açısından önemli C vitamini yüksek olan bir besindir. Her gün yoğurdun içerisine limon koyularak günde en az 2 kase tüketilmelidir. Bir diğer yöntem de yoğurdun içerisine toz zerdeçal karıştırmaktır. Bu da yine hem sağlıklı hem de kısa sürede zayıflamaya yardımcı olacaktır. Ancak uygulanan diyetlerin mutlaka düzenli yapılması gerekmektedir.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?