Ne İzlesem Derdine Son! En İyi 13 Netflix Dizisi

En iyi Netflix dizileri, Türk dizi ve sinema sektöründeki bu çalkantılar biz seyircileri kendilerinden soğutmakta fakat bu arkadaşlar bunun farkında bile değil. Dizilerimizin gereksiz 3 saat olması içeriğin boş, karakterlerin anlamsızca dakikalar boyunca birbirlerine bakması, içi boş replikler, bitmek tükenmek bilmeyen ama bizim ömrümüzü yiyip bitiren entrikalar, kimin eli kimin cebinde belli olmayan ve herkesin herkesten çocuğunun olduğu dizilerimiz bizi yabancı dizilere yönlendirdi. Neden yabancı diziler diye tepki gösterenlere kısaca açıklayalım. 45 dakikalık süreler, akıcı bir senaryo, merak uyandıran sahneler, görsel şölenler, kaliteli içerik ve daha sayamadığımız onlarca sebep var. Evet, bunları bizim dizi sektörümüze yön veren insanlar başardı. İşte bu sebepten ne izlesem diye düşünen kişilere muhteşem netflix dizilerinin tavsiyeleri ile geldik. İMDB puanları ile birlikte haydi beraber inceleyelim.

Stranger Things – 8,9

En iyi netflix dizileri arasında listeye Stranger Things ile başlıyoruz. Bilim kurgu üzerine yapılmış, sade fakat aynı zamanda gösterişli duruşuyla bizleri derinden etkilemeyi başarıyor. Dizi Will isminde 12 yaşında olan bir çocuğun ansızın ortadan kaybolması ile başladı. Dört bir yandan aramalar başlar fakat Will ile ilgili en ufak bir ipucu bulunamaz. Herkesin umudunu kaybettiği bir anda gizemli bir kız ortaya çıkar ve işlerin rengi değişir. Will ile benzer durumlar bu kız içinde geçerlidir. Will’i bulmak çin umut olan bu durum ilerleyen zamanlarda devletinde işin içine girdiği gizli deneyler ve korkutucu ve gizemli durumlar ortaya çıkar.

Black Mirror – 8,9

Bilimkurgu dizisi Black Mirror, insanlın en ihtişamlı ve muhteşem icatlarının aynı zamanda insan hayatı için ne kadar karanlık ve ürkütücü oluşunu gözler önüne seriyor. Black mirror dizisinde her hafta farklı bir konu işlenir. Her hafta sıfırdan başlar. Şimdiden size iyi seyirler.

Sex Education – 8,5

En iyi Netflix dizileri arasında sırada bir gençlik dizisi var Sex education, liseli Otis Milburn’ün enteresan hikâyesini konu ediniyor. Seks terapisti olan ailesi sayesinde seks konusunda uzman olduğunu fark eder ve okulda bunu popüler hale getirmek için kullanmaya karar verir. Olaylar örgüsü bu şekilde başlar.

Orange Is The New Black – 8,1

Piper Chapman, güzel ve iyi eğitimli, sağlıklı bir ailesi olan buna benzer şekilde hayatı olan bir insandır. Üniversite yıllarında işlediği bir suç sebebiyle bu güzel hayattan uzaklaşarak hapse girer. Oradaki enteresan dostluklar kurar ve oradaki ortama alışmaya çalışır.

Narcos  – 8,8

Pablo escobar’ın hayatının anlatıldığı oyuncusu, kurgusu, sahnesi, kostümü ile bir efsaneye dönüşen dizi Narcos! Pablo’nun hayatındaki yanlışları, davranış şekillerini, dostluklarını ve düşmanlıklarının anlatıldığı dizidir. Göz atmanız gerekir.

The Crown – 8,4

Kraliçe ikinci elizabeth’in gençlik yıllarını konu eden bir yapım. Aşk, entrika ve 20. Yüzyılın ikinci yarısına yön veren olaylar anlatılmaktadır.

House of Cards – 8,8

Amerika’daki başkanlık yarışı ve bu yarış sürecindeki entrikaların anlatıldığı dizi. Oyuncu kadrosu arasında Kevin Spacey ve oscarlı oyuncu Mahershala Ali gibi isimleri ile güçlü bir yapım.

La Casa De Papel – 8,6

Geldik en iyi netflix dizileri arasında favorilerin favorisi la casa de papel! Muhteşem bir kurgu ve harika bir soygun! Dizi de karakter isimlerinden giyilen kostümlere kadar her birinin ayrı bir anlam ve mana taşıdığı diziyi izlemeniz kesinlikle tavsiye edilir. Berlin’e dikkat.

Sherlock – 9,2

Sherlock Holmes ve yakın dotu doktor watson’un hikayesi, şehirdeki cinayetlerin, çözülemeyen sırların peşine düşen zeki bir insan ve bunların yaşadığı sıra dışı olayların konu edildiği dizidir.

Altered Carbon – 8,2

En iyi Netflix dizileri arasında gösterilmesi Netflix açısından da ayrı bir değer taşıyan, bu konuda netflix yönetimininde üzerinde özellikle durduğu bir dizi Altered Carbon! Buzda geçen 250 yıldan sonra yeniden farklı bir bedende doğan özgürlüğü karşısında akıl almaz bir cinayeti çözmek zorunda kalan fakat sadece bununla kalmayıp çağın getirdikleri ile de baş etmesi gereken bir kahramanın başından geçenlerin anlatıldığı dizi, izlerken keyif alacağınız.

Rick and Morty – 9,3

Çatlak bir bilim adamının ufak torununu peşine takarak maceradan maceraya atlamalarının konu edildiği bir çizgi dizidir. Profesör Rick ve torunu Morty’nin esrarengiz hikayelerini  izlemesiniz.

Glow – 8,0

Hollwood’un renkli ve ihtişamlı dünyasında tutunamayan Ruth kendisi gibi olan 12 kadınla TV’de yayınlanacak bir güreş programına dahil olur. İlerleyen yaş durumu sebebiyle çocuk sahibi de olmak isteyen Ruth, hayatın acı gerçekleriyle karşılaşınca oyunculuk serüvenine geri döner. Güreş dünyasının yıldızı olmak isteyen kadınları izlemelisiniz.

Vikings– 8,6

Tarihsel bir drama olan Vikings, adından da anlaşılacağı gibi Vikingleri anlatmaktadır. 8. Yüzyılda geçen dizide kurgu, köstüm ve gerçeklik bir birinden harika işlenmiştir. Keşifleri, savaşları, aşkları ve entrikaları ile Vikingler ve unutulmaz karakter Ragnar Lothbrok’u izlemelisiniz.  Ragnar sizi yeni diyarlara ve doğaüstü olaylara sürükleyecek size farklı duygular yaşatacaktır.

Evet, arkadaşlar sizler için en iyi netflix dizileri derledik. Bunlar içinde izlediğiniz ve ya izlemek istediğiniz diziler muhakkak vardır. Sizlere sunduğumuz bu seçenekler arasında size uygun olanı izlemeye başlayabilirsiniz.

Sizlerinde bu diziler ve ya bunlar dışında ki netflix dizileri için tavsiyelerini yorumlara bekliyoruz.

Şimdiden size iyi seyirler.

Yazar: ugur

1 thought on “Ne İzlesem Derdine Son! En İyi 13 Netflix Dizisi

    Mutpanya

    (5 Mart 2019 - 01:01)

    Güzel bir netflix listesi olmuş elinize sağlık

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?