Aamir Khan’ın Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri

Aamir Khan’ın Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmleri 

Bollywood filmi denince akla gelen Aamir Khan, filmlerinde duyarlı olması ile dikkat çekmektedir. Yakışıklılığı bir yana yetenekleri ile kendini sevdirmeye başarmış olan oyuncu, aynı zamanda yönetmenlikte yapmaktadır. Filmleri milyonlara hitap eden Aamir Khan’ın en sevilen filmlerini sizler için derledik. İşte Aamir Khan’ın mutlaka izlenmesi gereken filmleri. 

Mumbai Günlükleri (2010) 

Hayatları birbirinden tamamen farklı olan 4 insanın bir şekilde kesişmesini anlatan filmin yönetmen koltuğunda Aamir Khan’ın eşi Kiran Rao oturmaktadır. Ayrıca bu film Raon’un ilk yönetmenlik deneyimidir. Ressam Arun ile zengin bir ailenin kızı olan Shai’nin aşkını da konu alan Mumbai Günlükleri seyircisine keyifli dakikalar sunuyor. 

Lagaan( 2001) 

Tam bir dönem filmi olarak karşımıza çıkan Lagaan, Hindistan’ın Champaner köyünde geçmektedir. İngilizlerin sömürüsü altında bulunan bu köy uzun yıllar yağmur yağmadığı için kuraklık çekmektedir. Köylüler yıllık vergilerini ödeyemedikleri için kaygı içerisindedirler. Britanyalı bölge valisi Yüzbaşı Andrew Russel ile Champanerin gençlerinden olan Bhuvan’ın girdiği zorlu iddia tüm köylü kriket oynamaya sürüklüyor. Artık her şey bu oyunu kazanmaktan geçecektir. 

Dhoom 3(2013) 

Aamir Khan’ın aksiyonlu filmleri arasında yer alan Dhoom 3 tam bir göz şöleni sunmaktadır. Babasının ölümünden sonra intikam hırsı ile yanan sirk göstericisinin birbirinden güzel aksiyonlu sahnelerinin yer aldığı filmde Aamir Khan izleyicilerini şaşırtmayı başarıyor. 

Fanaa(2006) 

Gözleri görmeyen ve güzelliği ile göz kamaştıran Zooni ile tur rehberi arasında yaşanan aşkı anlatan Fanaa izleyenleri etkileyen ve Aamir Khan’ın en sevilen filmleri arasında yer alan bir yapımdır. Zooni gözlerinin ameliyat ile açılmasından sonra hayatının aşkı Rehan’ın artık yaşamadığı öğrenecektir. Rehan’ın acısı ile hayatına devam eden Zooni ilerleyen zamanlarda gerçeklerle yüzleşecek ve Rehanın aslında ölmediğini görecektir. 

Ghajini(2008) 

15 saniyede bir hafızası yenilenen Sanjay Singhania’nın hayatını konu alan film, hayatına devam etmekte zorlanan bir adamın hikayesini anlatmaktadır. Hatırladığı her şeyi not alan ve intikam ateşi ile yanan bir adamın adeta sevdiği için verdiği savaşı göreceğiniz bu filmden etkilenmemek mümkün değil. 

Her Çocuk Özeldir (2007) 

Sosyal sorumluluk projeleri ile adından sıkça söz ettiren Aamir Khan, filmlerinde de aynı hassasiyeti gösteren bir oyuncudur. Engelli çocukların yaşadığı zorlukları konu ettiği filminde bir öğretmeni canlandıran yetenekli oyuncu bir öğretmenin hayatımıza nasıl dokunduğunu göstermektedir. Engelli çocuklara dikkat çekmek için çekilen filmi mutlaka izlemelisiniz. 

İdiots(2009) 

Aamir Khan’’ın en sevilen ve dünya çapında popüler kılan filmi olan 3 İdiots, birçok izleyiciyi Bollywood dünyası ile tanıştırmıştır. IMDB puanı ile Hint filmleri arasında en yüksek puanı almıştır. Arkadaşlarınız ve ailenizle rahatlıkla izleyebileceğiniz bu film, Aamir Khan’ın mutlaka izlenmesi gereken filmleri arasında yer almayı hakkediyor. 

P.K(2014) 

Uzaydan dünyaya bilgi almak için gelen P.K, bilgi toplama konusunda zorlanıyor ve soru sormaya başlar. Sorduğu sorular ile dikkat çeken karakterimiz adeta masum bir çocuğu andırır. P.K karakterini gören herkes ilk başta şaşırır ama sonra hayatlarını sorgulamaya başlarlar. Yakın arkadaşlar edinen P.K yardımseverliği ile dikkat çeker ve kalpleri kırık olan insanlara öğütler verir. P.K karakterinin bu özelliği milyonları manevi bir deneyime sürükler. 

Dangal(2016) 

Sosyal sorumluluk projeleri ile adında söz ettirdiğini söylediğimiz Aamir Khan, bu filmi ile de bu yönünü yansıtmayı başarmıştır. İki güreşçi kız çocuğunun babası rolünde olan Aamir Khan filmde 19, 29, ve 55 yaşlarında görüntüsü ile karşımıza çıkmaktadır. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Çörek Otu Yağı Nedir? Faydaları Nelerdir?

Read Next

2019 Dekorasyon Trendi: Ahşap 

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?