Bir Baba Hindu

Bir Baba Hindu

Sermiyan Midyat hem yazdığı hem yönettiği filmde hem de başrol oynamıştır. Filmin konusu aşkı uğruna Hindistan’a giden bir adamın başından geçen komik olaylardır. Fadıl, kendi çapında ve çevresinde ünlü sözü geçen bir mafya babasıdır. Emrinde çalışan onlarca adamı olmasına rağmen babası hala ona kendi sözünü geçirmeye çalışmaktadır. Babası onu kendi istediği bir kız ile evlendirmek ister fakat Fadıl bu durumdan çok rahatsız olmaktadır. Evlenmemek için elinden geleni yapar. Bu arada kader ağlarını örer ve Fadıl Gundhi ile karşılaşır.

Gundhi Hintli bir yoga eğitmenidir. Fakat bir gün Hindistan’a dönmesi gerekir. Fadıl bir kere Gundhi ‘ye aşık olmuştur. Ne yapıp edip onu bulacaktır. Aşkı uğruna yollara düşer ve Hindistan’a gider. Orada Gundhi’nin yaşadığı yeri bulur. Fakat Gundhi başkası ile istemeyerek evlenmek zorundadır. Bunu duyan Fadıl engel olmak için elinden geleni yapar. Bu arada Gundhi’nin annesi de yıllardır sessiz bir şekilde hayatına devam etmektedir. Annesi kesinlikle Fadıl ile evlenmesini istemez.

Bir Baba Hindu Yapım Ekibi ve Oyuncu Kadrosu

Filmin önemli bir yanı bulunmaktadır. Bu önemi ise Sermiyan Midyat’ın hem senaryosunu yazması, hem başrolünde oynaması hem de filmin yönetmen koltuğuna oturmasından gelmektedir. Usta sanatçı bu film için birçok görevi aynı anda üstlenmiştir. Sermiyan Midyat ile birlikte başrolünü dünya güzeli olan Hintli Nicole Faria’dır. Nichole Faria bu filmde Sermiyan Midyat’ın aşkı uğruna Hindistan’a gitmesine sebep olan kişidir. Filmin diğer oyuncuları ise Şafak Sezer, Fadıl’ın yardımcısı rolünde Burak Satıbol, Gundhi’nin annesi rolünde Füsun Demirel, Fadıl’ın annesi rolünde Zeynep Kankonde, Hakan Akın, Muhittin Korkmaz, Osman Alkış, Begüm Öner, Ayhan Taş ve Bülent Kayabaş gibi usta oyuncular filmde yer almıştır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Tunceli/ Pertek

Read Next

Yunanistan/ Selanik

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?