Motivasyonu Arttıran 4 Film Önerisi

Motivasyonu Arttıran 4 Film Önerisi

Hayatımızda zaman zaman başarısızlıklarla karşılaşabiliriz. Karşılaştığımız başarısızlıklar bizi motivasyondan düşürerek hayatımızın her alanında olumsuzlukla karşılaşacağımız fikrine itmektedir. Zaman zaman bizi motive edecek gerçek hayat hikayeleri bakış açımız değiştirerek içinde bulunduğumuz psikolojik durumdan bizi çıkarabilir. Hayat içerisinde bizi bazen bir kitap bazen de bir film kendimize getirebilir. Bu durumda gerçek hayat hikayelerinden esinlenerek sinema sahnesine yansıtılmış filmler mutlaka izlenilmelidir. Motivasyonu arttıran 4 film önerisi sırasıyla;

1. Ölü Ozanlar Derneği

Ölü Ozanlar Derneği

Ölü ozanlar derneği sinema perdesine yansıdığında büyük ödüller almış ve özellikle senaryosu çok beğenilmiş bir yapıttır. 1950 ‘ li yıllarda muhafazakar bir okulda görev yapan bir İngilizce öğretmeninin eğitime sıra dışı bakışı ele alınmıştır. Öğrencilere ders kitaplarına bağlı kalmak yerine hayatı yaşamalarını aşılamaya çalışan, kalıplaşmış fikirler yerine kendi fikirlerinin peşinde koşan bireyler olmayı aşılamaya çalışan bir öğretmenin hikayesi anlatılmaktadır.

2. Can Dostum

Can Dostum

Aslında dahi olabilirsiniz. Ancak dahi olduğunuzun farkına varmayabilirsiniz. İşte ‘Can Dostum’ filmi bu hikayeyi anlatmaktadır. Temizlikçi olarak çalışan bir gencin bir profesör tarafından tahtaya yazılan çözülemeyecek bir matematik sorusunu çözmesi ile hikaye başlamaktadır. Mutlaka izlenilmesi gereken ne kadar değerli olabileceğinizi hissettiren bir film olup size bir yaşam dersi verecektir.

3. 3 Idiots

3 idiots

Hint yapımı bir film olan 3 idiots filmi herkes tarafından büyük ilgi göre filmler arasındadır. Mühendislik okulunu kazanan 3 arkadaşın hikayesini anlatmaktadır. Hikaye içerisinde ezberci eğitim sistemine yönelik eleştirel yaklaşımda hakimdir.

4. Forrest Gump

Forrest Gump

Engellerin nasıl aşılacağına mükemmel bir örnek olan hayat hikayesinin sinema perdesine yansıyan hali… Forrest, öğrenme güdüsünde zayıflık olan ancak her şeye rağmen öğrenimini tamamlayan aslında zihinsel ve sportif olarak büyük yeteneklerine sahip olan bir bireydir. Hayatta başarılı olamayacağı hissine kapılan her bireyin izlemesi gereken bir yapıttır.

Motivasyonu arttıran 4 film önerisi ile başarıya ulaşmanızın zor olmayacağını her zorluğu azimle aşabileceğinizi anlayabilirsiniz.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?