Ev Yapımı Şekersiz Çikolata Tarifi

Ev Yapımı Şekersiz Çikolata Tarifi 

Diyet listelerinin çöpe gitmesine sebep olan ve dayanılması mümkün olmayan lezzet çikolata. Evet birçoğumuz bu lezzete karşı koyamıyoruz ve yeniliyoruz. Şeker oranı oldukça yüksek olan çikolata yapılan sporu ve dayanılması zor olan rejim dönemini belki de en çok zorlayan yiyeceklerin başında geliyor. Ev yapımı şekersiz çikolata tarifi ile daha fit kalmak mümkün. Bu mükemmel tarif sayesinde saatlerce efor sarf ederek yaptığınız egzersizleriniz boşa gitmeyecek ve enerjik hissetmenizi sağlayacak 

Malzemeler 

  • Hindistan cevizi yağı 
  • Kakao (ham kakao olmasına dikkat edilmeli) 
  • Tatlandırması için keçiboynuzu özü 
  • Keçiboynuzu unu 
  • Hindistan cevizi sütü ya da tercih ettiğiniz herhangi bir süt 
  •  Fıstık ezmesi 
  • Damak zevkine göre fındık veya ceviz kullanabilirsiniz. 

Yapılışı  

Ev yapımı şekersiz çikolata tarifini evinizde kolaylıkla yapabilir ve şeker ihtiyacınızı doğal yoldan alabilirsiniz. Çikolata tarifini hem kendinizi severek tüketebilirsiniz hem de çikolatayı oldukça seven çocuklarınıza sağlıklı çikolatalar hazırlayabilirsiniz. Çikolata tarifimizin içerisine ek olarak damak zevkinize göre fıstık ve fındık ekleyebilirsiniz. Ev yapımı çikolata tarifi yapılışına geçebiliriz. 

Öncelikle 3 yemek kaşığı fıstık ezmesi ile 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını bir kaba koyarak kısık ateşte eritiniz. Eridiğinden emin olduğumuz karışımın içerisinde 3 yemek kaşığı kakao ve 1 yemek kaşığı keçi boynuzu ununu ekleyin ve karıştırmaya devam edin. Karışımı tatlandırması için bir miktar keçi boynuzu özü damlatın ve karıştırmaya devam edin. Karışımın içerisine son olarak yavaş yavaş sütü ekleyin ve iyice birbirine karışmasını sağlayın. Karışımın kıvamı puding olacak şekilde ayarlanır ve ocaktan alınarak buz kalıplarına koyulur. Buzlukta 2 saat beklettikten sonra tüketebilirsiniz. Ev yapımı çikolata tarifi hazırlanması oldukça basit ve sonuç veren bir tarif.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Daha Zayıf ve Uzun Görünmenin Yolları

Read Next

Terleme Sorununa Bitkisel Çözüm

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?