2019 Yılı Makyaj Trendleri

Yeni Moda Makyajsız Makyaj Görünümü  

Makyaj trenlerinin değerlendirdiğimizde bu yıl makyajsız görünüm vaat eden makyaj trendlerini göreceğiz. Özellikle kızıl tonlarının hâkim olacağı makyaj trendlerinde bu yıl doğal görünümlü makyajlar ön planda. Dünyaca ünlü isimlerin makyaj stillerinin değerlendirildiği ve yurt dışında şimdiden görmeye başladığımız makyajsız görünüm bu yılın en çok dikkat çeken makyaj trendleri arasında. 

Dumanlı Göz Makyajı Yeniden Trend 

Dumanlı göz makyajı geçtiğimiz yılların gözde makyaj stilini oluşturmuştu. Bu yıl yeniden trend olan dumanlı göz makyajı oldukça ilgi çekiyor. Özellikle farın dağınık bırakılarak dumanlı göz havası yaratan ünlüler dumanlı göz makyajı modasına uyum sağladı. 

Nude Renkler Yerini Parlak Renklere Bırakacak 

Doğal görünümü yansıtması açısından nude renkler oldukça ilgi çekmişti. 2019 yılında nude renklere sahip rujlar geride kalarak parlak renkler ön planda olacak. Kontur ve highlighter uygulamaları da en aza inecek ve makyaj stili adeta doğal güzelliğe dönüşecek. 

2019 Sonbahar-Kış Makyaj Trenleri Uyum Sağlamak İsteyenlere Öneriler 

  • Aydınlatıcı kullanmayı sevenlerin bu rende uymaları için aydınlatıcı kullanımını azaltmaları gerekmektedir. 
  • Parlak ten rengi sevenlerin daha mat renklere yoğunlaşmaları gerekecek. 
  • Şeftali tonlu allıklardan çok bronz allık kullanımına yönelmek gerekecek. 
  • Dumanlı göz makyajı için olabildiğince az fondöten kullanımı önerilmektedir.  
  • Göz makyajında toprak tonları kullanmalısınız özellikle göz makyajının belirgin olduğu 2019 yılında ten makyajına daha az uygulama yapmalısınız. 
  • Mükemmel çekilmiş eyelenir ve takma kirpiklerden vazgeçmelisiniz. Bunun yerine siyah bir kalem ile ya da aynı etkiyi veren bir far ile buğulu bir görüntü elde etmelisiniz. 
  • 2019 yılının makyaj trendleri arasına baktığımız da aslında makyajsız görünümün ön plana çıktığını görmekteyiz. Makyaj ürünü kullanımının arttığı yıllarda makyaj malzemelerinizle vedalaşmanız oldukça zor olacak. Ama bu durumu yavaş yavaş malzeme azaltarak düzeltebilirsiniz ve sizde makyaj trendine uyum sağlayabilirsiniz. 

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Boztepe Gezi Rehberi – Kırşehir

Read Next

Yalnız Olmaktan Bıktın mı?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?