Bebek Odası Dekorasyonu

Bebek Odası Dekorasyonu  

Bebek sahibi olacak anne ve baba adayları için bebek doğana kadar tüm zamanlar çok heyecanı geçer. Bebek ismi düşünülür. Bebeğin cinsiyeti merak edilir. Sonrasında da bebek odası dekorları ile ilgili heyecanlar başlar. Anne ve baba adayları bebeğin ilk aşamada kendi yanlarında yatmasını tercih ettiğinden her zaman bebek odası fikrini sona bırakırlar. Ancak bebeğin mutlaka ona özel bir odası olması gerekir. Bebek odası dekorasyonunda en önemli unsur bebeğin cinsiyetidir. Çünkü bebeğin cinsiyetine göre odada kullanılacak dekorların tonları seçilmelidir.

Bebek Odası Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bebek odası dekorasyonunda ilk dikkat edilmesi gereken kullanılan malzemelerin kalitesi ve sağlıklı olmasıdır. Çünkü bebeklerde alerji sık görülen bir sorundur. Bu nedenle kullanılan malzemelerin mutlaka antialerjik ürünler ile üretilmiş olmasına dikkat edilmelidir.
  • Bebeğin yatağı mutlaka ortopedik yatak olmalıdır.
  • Bebeğin odası doğumdan önce rengine karar verilerek boyanmalıdır. Çünkü boya kokusu zor çıkan bir kokudur. Bu nedenle bu işlemin önceden yapılmış olması gerekir.
  • Bebek odası dekorasyonunda diğer unsurlardan biri de odanın ışık almasıdır. Seçilen odanın en ferah ve ışık alan bir oda olmasına dikkat edilmelidir.
  • Bebek odası dekorasyonunda bebeğin odası sizin yatak odanıza en yakın alan olmalıdır.
  • Bebeğin yatağı kapı ve pencereye çok yakın olmamalıdır. Ayrıca ısı kaynağına çok yakın mesafeye koyulmamasına da dikkat edilmelidir.

Bebek Odası Dekorasyon Önerileri

Bebeğin her zaman kullanabileceği tarzda bir oda dekor edilmelidir. Bebek odası dekorasyonunda seçilen mobilyaların kullanışlı olmasında dikkat edilmelidir. Yatak olarak büyüyen mobilyalar tercih edilmelidir. Tavana bebeğin ilgisini çekebilecek renkli süslemeler yapılabilir. Oda tek renge boyanmak yerine çift renk kullanılarak daha canlı bir dekor elde edilebilir. Perde ve halılar aynı tonda boya daha farklı bir tonda seçilmelidir. Bebeğin adının duvara yazılabileceği aksesuarlar da bebek odası dekorasyonunda ideal olacaktır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Akıllı Ev Teknolojileri

Read Next

Kirpik Tipine Göre Maskara Seçimi Nasıl Yapılır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?