Country Dekorasyon Uygulamaları

Country Dekorasyon Uygulamaları

Son zamanlarda büyük ilgi gören ve tasarımlarda sık sık adını duyuran Country dekorasyon uygulamaları ülkemizde de büyük ilgi görmeye başlamıştır. Country dekorasyon uygulamaları aslında bir anlamda kır evi havasını getiren bir uygulamadır. Kır evi uygulamasının güncel modern dekorasyon uygulaması ile birleşmesine bağlı olarak ortaya çıkmıştır.

Country dekorasyon uygulamaları ile doğanın güzellikleri ve enerjisi evin içindeki mobilya ve perdelere, halılara yansımaya başlamıştır. Country dekorasyon uygulamaları için en önemli unsur geniş ve konforlu mobilyalardır. Özellikle mobilyalarda doğallık ve ahşap ön plandadır. Daha çok eskiye dönük otantik bir görünüme sahip olan mobilyalarda ufak dokunuşlar yapılarak günümüz modern dekorasyona uygulandığı dekorasyon tarzıdır.

Country Dekorasyon Stili Nasıl Uygulanır?

Country dekorasyon uygulamalarında mobilyaların eskitme olmasına dikkat edilmelidir. Renk olarak daha pastel ve çiçek desenli modeller tercih edilmelidir. Country dekorasyon uygulamalarında ev içerisinde çok fazla eşya tercih edilmez. Hatta bu dekorasyon tarzının evi daha ferah gösterdiği tartışılmaz bir gerçektir. Çiçek desenli perdeler ve halılar ile ev içerisinde bahar havası hakim olur.

Country dekorasyon uygulamaları daha çok eski dönemlere özlem duyanların tercih ettiği bir dekorasyon türüdür. Pembe tonlarının yoğun olduğu ve avize kullanımın yaygın olduğu bir yöntemdir. Hayvan figürleri de yoğun olarak kullanılmaktadır. Country dekorasyon uygulamaları için daha çok bahar havası verilmesine dikkat edilir. Bu nedenle bahar mevsiminde yaygın olan renkler ve kuş desenleri kullanılır. Country dekorasyon uygulamaları için halılarda kullanılan desenlerde yine eski zamanları andıran modeller kullanılır. Bu modellerde yine kuş desenli ya da renkli olarak tercih edilir. Kısaca Country dekorasyon uygulamaları insanın içini açan huzur veren bir dekorasyon modelidir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

2019’ da Sanat ve Modanın Birleşimi: Pop art

Read Next

Çocuklarda Dikkat Dağınıklığı Tedavisi Nasıl Olmalıdır?

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?