Evlerde Nasıl Yer Tasarrufu Yapılır?

Evlerde Nasıl Yer Tasarrufu Yapılır?

Kadınların ev içerisinde en çok şikayet ettikleri konuların başında alanın darlığı gelmektedir. Evin geniş olması insanın içini daha da ferahlatır. Bu nedenle dekorasyon yaparken genel olarak az eşya tercih edilir. Ancak bu evin geniş görünmesi için bir çözüm değildir. Evlerde yer tasarrufu yapmak için bazı püf noktalar vardır. Bu püf noktalar dikkate alındığında ev olduğundan daha geniş gösterilebilir. Evin geniş görünmesi psikolojik olarak da insanı rahatlatmaktadır.

Evlerde Yer Tasarrufu için Püf Noktalar Nelerdir?

Evin geniş görünmesi sadece alan genişliği demek değildir. Aslında ev içerisinde kullanılan eşyaların bile evlerde yer tasarrufu yapılmasına evin olduğundan geniş görünmesine yardımcı olmaktadır. Bunun için ilk aşamada evin duvarlarında kullanılan boyanın renginin açık olmasına dikkat edilmelidir. Açık renk her zaman daha geniş bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır. TV kullanılan odalarda genellikle TV sehpası ya da TV ünitesi kullanılır. Ancak bunlar odalar ya da salon için çok gerekli bir eşya değildir. Bunun yerine duvara monte edilebilecek bir plazma tarzı TV tercih edilmesi alanın genişlemesi için önemli bir seçenektir.

Şehirleşme arttıkça yeni düzene göre imar edilen evler genel olarak daha küçük ve tavanlar yere daha yakındır. Bu da alanın dar olmasına neden olur. Bu durumun ortaya çıkardığı görünümü azaltmak için de özellikle mobilyaların kısa olmasına dikkat edilmelidir. Mobilya ne kadar kısa olursa tavanın alçaklığı o kadar geri planda kalacaktır.

Ev dekorasyonunda yine aksesuar kullanırken de yer tasarrufuna dikkat edilmelidir. Aksesuar kullanırken az yer kaplayan daha çok küçük aksesuarlar tercih edilerek evlerde yer tasarrufu yapılabilir. Mobilya seçerken de çok işlevli mobilya tercih edilmesi yer tasarrufuna yardımcı olacaktır. Ayrı bir çekmece yerine içerisinde çekmece olan bir mobilya yerin daralmasının önüne geçecektir.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

İpek Kirpik Nedir? İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Read Next

18 Mart 1915 Çanakkale Destanı

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?