Kova Burcunun Özellikleri

KOVA BURCUNUN ÖZELLİKLERİ

Kova burcunun en karakteristik özelliği 6. Hislerin kuvvetli olması ve mantıksal yönlerinin ağır olmasıdır. Kova burcu her olayda mantığı ön planda tutmaktadır. Hisleri kuvvetli ve ileri görüşlü bireylerdir. Yaptıkları tespitlerde her zaman doğru sonuçlanmaktadır. Özgürlüklerine aşırı düşkün olan asla kısıtlanmaya tahammülü olmayan bireylerdir. Samimiyetsiz tavırlardan nefret ederler. Yapı olarak dik kafalı ve inatçıdırlar. Çevresindeki insanların yaşadıkları olaylarla ilgili fikirlerini alsalar da her zaman kendi bildiklerini okurlar. Çünkü onlara göre yanlış yapsalar da bu yanlışı kendi kararları ile yaptıkları için hayıflanmazlar. Duygusal ancak bu duygusallığı dışarıya yansıtmaktan hoşlanmazlar. Daha çok sinirlendikleri zaman ağlama refleksi gösterirler. Asla bencil olmayan ve sadakatli insanlardır. Hayatta her zaman belirli kriterleri vardır. Bu kriterlerin dışına mümkün olduğunca çıkmazlar.

KOVA KADINI

Kova burcu kadını oldukça zeki ve kararlıdır. Egosu yüksek olan insanlardan hoşlanmazlar. Yanlarında birinin kendini övmesinden nefret ederler. Çevresinde kendi gibi düşünen ve sadakatli olan insanlarla arkadaşlık kurmayı severler. Kova kadını en samimi olduğu insanlarla bile mesafelidir. Fazla samimiyet kurmaktan çekinirler. Bu da güven duygularının zayıf olmasından kaynaklanmaktadır. Zeki olmalarından dolayı iş hayatlarında kolaylıkla yükselebilirler.

KOVA ERKEĞİ

Kova kadını ile erkeği arasında aynı burç olsalar da karakter olarak farklı yapıdadırlar. Kova erkeğinin rol yapma yeteneği yüksektir. Kova erkeği için her zaman ayrıntılar önemlidir. Her olaya mantık açısından yaklaşırlar. Bir çok kişinin aynı yorumu getirdiği bir olaya mantık çerçevesinde çok farklı bir bakış açısı getirebilirler. Bu nedenle çevrede fikrine çok başvurulan kişilerdir. Duygusal yapıdadırlar. Ancak bunu asla dışa yansıtmazlar. Çevrelerinde aranan ve sevilen bireylerdir. Bunun nedeni de her zaman dürüst olmalarından ve çevreye pozitif enerji vermelerinden kaynaklanmaktadır.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?