Mutfak Tasarımlarında Shabby Chic Modası

 Mutfak Tasarımlarında Shabby Chic Modası

Mutfak insanların evlerinde en sık zaman geçirdikleri ve buna bağlı olarak da dekorasyonuna daha çok önem verdikleri bir alandır. Mutfak tasarım tercihiniz sizin ruhunuzu da dışa yansıtmaktadır. Son dönemlerde de mutfak tasarımlarında Shabby Chic modası ön plana çıkmaktadır. Çünkü zaman ilerledikçe tasarımlarda çok eski zamanlara dönüş başlamış durumdadır. Trend hale gelen tasarımlara dikkat edildiğinde otantik tarzda tasarımların daha çok talep gördüğü görülmektedir. Mutfak tasarımlarında Shabby Chic modası da bu otantik tarzın daha çok ilgi gördüğünü gösteren bir tasarımdır.

Shabby Chic Nedir?

Shabby Chic bir dekorasyon tarzı olup daha çok romantik bir görünüm ortaya çıkaran dekorasyon tarzıdır. Dağınıklık ve şıklık anlamına gelen bu dekorasyon tarzında seçilen ürünler model olarak eski tarzı yansıtan ürünlerdir. Hatta bazı insanlar eski zaman mobilyalarını dekore ederek de Shabby Chic tarzını yaratabilmektedir. Mutfak tasarımlarında Shabby Chic modasının hızla ilgi görmesi ile beyaz rengin dekorasyonda kullanımı da daha çok artmıştır. Eski eşyalar ve antika parçaların kullanılarak ortaya otantik ve romantizmi yansıtan bir dekorasyon tarzı ortaya çıkarılmaktadır.

Shabby Chic Dekorasyon Önerileri  

Mutfak tasarımlarında Shabby Chic modasını tercih edenler dekorasyonu yaparken daha çok pastel renkleri tercih ederler. Perdeler çok canlı olmayan pastel tonlarda ama desenlidir. Eski tarz basma kumaş desenlerini andıran desenler kullanılmaktadır. Mobilyalar daha çok ahşap ve açık tonlarda tercih edilir. Mobilyalarda 80’ li ve 90’ lı yıllarda olduğu gibi kabartmalı desenler ve kıvrımlar bulunmaktadır. Ahşaplar eskitilmiş bir görünüm olması için daha çok zımparalanmıştır. Bunlar dışında sizde mutfak tasarımlarında Shabby Chic modasını daha çok uygulamak için gramofon ya da eski tarzda müzik aletleri kullanarak dekorasyonu daha da ön plana çıkarabilirsiniz.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler

Read Next

Çocuklarda Geniz Akıntısı

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?