Oturma Odasına Uygun Dekorasyon Çözümleri

Oturma Odasına Uygun Dekorasyon Çözümleri

Oturma odasına uygun dekorasyon çözümleri Evin şüphesiz ki en çok kullandığımız odası oturma odasıdır. Zamanımızın çoğunu kim evlerde küçük kim evlerde biraz daha büyük olan bu oturma odalarında geçiririz.

Ya ailemizde oturur, ya dostlarla sohbet eder veya televizyon izleriz. Özellikle de bizim gibi televizyon keyfine düşkün toplumlar oturma odalarında daha da fazla vakit geçirir. Bu yüzden oturma odalarımızın şık bir dekorasyona sahip olması çok önemlidir. Dinlenmek, vakit geçirmek için rahatlık ve şıklık aradığımız bu mekâna nasıl dokunuşlar yapmalıyız.

Oturma Odasına Uygun Dekorasyon Çözümleri
  • Dekorasyonun çok abartarak fazla kalabalık bir oda tasarlamamalıdır.
  • Çayımızı, kahvemizi koyabileceğimiz yerler yakında olmalıdır.
  • Koltuklarımız renk uyumunun yanı sıra rahat olmalı, hatta rahatlıkla kullanabileceğiniz koltuklar seçmeliyiz.
  • Koltuk, halı, perdenin renk uyumu önemlidir.
  • İddialı renklerden korkmamalısınız. Eğer rahatlık, şıklık anlamında gözünüze hitap ediyorsa iddialı renklerde şıklığın adresi olabilir.
  • Her ne kadar uygulanması kolay olmayan ve belli bir mali külfet getiren bir uygulama olsa da doğal taş kaplamaları oturma odanıza hayal bile edemeyeceğiniz bir güzellik katabilir. Sıradan Duvarlarla kıyaslanmayacak sıcak bir atmosfer sağlayan doğal taş kaplamalar genellikle yalnız bir duvar uygulanıyor. Televizyon ünitesinin olduğu duvarın tercih edilmesi ile odada geçirilen zamandaki ağırlıklı bakış yönüyle örtüştüğü için bu Işık dekoratif malzemeden daha yüksek randımanlı yararlanılmasını da garanti altına alır.
  • Eğer oturma odamız küçük ise evimizin salonlarında nazaran daha az aksesuar kullanılmalı her an bir şeylere çarpıp kırabilirim korkusunu yaşamalıyız.
Oturma Odasına Uygun Dekorasyon Çözümleri

Oturma odasına uygun dekorasyon çözümleri şimdilik bu kadar

Oturma Odasına Uygun Dekorasyon Çözümleri

Rahat, şık ve bol eğlenceli günler dileriz…

Yazar: çilo

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?