Doğumdan Sonra Diyete Ne Zaman Başlanır?

Doğumdan sonra diyete ne zaman başlanır? Ne zaman diyet yapılmadır? Gebelik sonrası diyete ne zaman başlanır? Emziren anne beslenmesi nasıl olmalıdır? Emziren anne diyeti var mıdır?

Doğumdan sonra kilo vermeye ne zaman başlanır?

Bu sorunlar bütün anne olanların ve anne adaylarının aklında var olan düşüncelerdir. Doğumdan sonra kilo vermek doğum esnasında alınan kilolar ile doğru orantılıdır. Doğum zamanında aldığınız kilo eğer normal değerlerin üzerinde değilse bu kilolardan kurtulmanız çok vaktinizi almayacaktır.

Emzirme Dönemi

Emzirme döneminde vücut kendi kendine kilo kaybı yaşayacaktır. Emzirmek kilo vermek hususunda yardımcı bir faktördür. Bir anne emzirme esnasında yaklaşık 150-200 kalori harcamaktadır. Bu dönemde kilo vermek için ekstra çaba içine girmenize gerek yoktur.

Emzirmenin İlk 6 Ayı Kilo Vermeye Çalışmayın!

Doğumdan sonra diyete ne zaman başlanır? Sorunun net cevabı 6 ay sonrasıdır. Diyet yapmak için acele etmeyin. İlk 6 ay anne sütü bebekler için çok önemlidir. Bu önemli konuda hassas olmalı ve önceliği bebeğinizin gelişimine vermelisiniz. Süt kalitenizin kaybolmaması, sütünüzün azalmaması için mutlaka dikkatli olmalısınız.

Doğumdan sonra diyete ne zaman başlanır?

Emzirirken ve diyet yaparken doğru bir beslenme için her zaman olması gerektiği gibi bu dönemde bol su tüketmelisiniz. Kilo vermenizi kolaylaştırmak için süt kalitesi adına korumak için günlük su tüketiminize gerekli özeni göstermelisiniz. Emzirme döneminde emzirdikten sonra kan şekeriniz düşeceği için vücudunuzda açlık hissi olacaktır. Özellikle tatlılara olan hassasiyetiniz artacak ve yeme isteği belirecektir. Böyle durumlarda öncelikle kendinize hakim olup hafif tatlılara yönelmeye gayret göstermeniz sizin için olumlu olacaktır. Bu konudaki önemli faktörlerden bir tanesi de emzirmeden önce ara öğün yaparak emzirme sonrası açlık belirtisinin önüne geçebilirsiniz.

Sakın Yapmayın!

Emzirme döneminde en büyük hatalardan bir tanesi anne sütünün artması için beslenme şeklinde aşırılıklara kaçmayın. Bu noktada kilo vermek isterken aşırı kilo alımı ile karşılaşırsınız. Emzirme döneminden sonra kilo veririm diye kendinizi kandırmanız aldığınız kiloları verememe gibi sonuçları ile karşınıza çıkar. Dikkatli olun. Hayatın her alanında olduğu gibi bu konuda da aşırılığa kaçmayın. Dozunda bir beslenme programına sahip olun. Unutmayın bebeğinizin sağlıklı olması annenin sağlıklı olması ile başlar.

Sevgiyle kalın.

Yazar: ugur

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?