Hamile Kalmak İçin Beslenme Yöntemleri Nelerdir?

Hamile Kalmak İçin Beslenme Yöntemleri Nelerdir? 

Anne olmaya karar veren anne adaylarının yaptıkları ilk şey hamilelik dönemlerinde nasıl davranmaları gerektiğini planlamak olacaktır. Hamile kalmaya karar veren ve bunun için planlamaya koyulan anne adayları ilk başta nasıl beslenmeliyim? Sorusunu sormaktadır. Hamilelik döneminde doğru ve bilinçli beslenme bebeğin sağlıklı gelişimine katkı sağlar ve anne adaylarının hamilelik döneminde fazla kilo almamalarını sağlar. Bu durum için yapılacak ilk planlama hamile kalmaya karar verdikten sonra doktor kontrolünden geçmek olacaktır. 

Hamile Kalmadan Önce Doktor Kontrolü Şart 

Hamile kalmaya karar verildiğinde doktor kontrolü şarttır. Bu sayede doktor muayenesinden geçerek hamile kalınmadan önce tıbbi rahatsızlık yaşanıyorsa tedavi süreci başlamış olur. Buna ek olarak doktora merak edilen tüm sorular sorularak bilinçli cevaplar alınır ve gerekiyorsa ilaç kullanımı ile bu durum desteklenir. Doktor muayenesinde en önemli bölüm ağız ve diş sağlığı olmalıdır. Diş doktoruna görünmek ve diş sorunlarını erkenden tedavi ettirmek olası problemlerin önüne geçecektir. 

Hamile kalmaya karar verildiğinde diş doktoruna görünmenin en büyük sebebi hamilelik döneminde ağız ve diş sorunlarının tetiklenmesi durumlarının öne geçilmesi içindir. Yapılan araştırmalara göre hamilelik döneminde yaşanan diş sorunlarının hamilelik dönemi ile doğru orantılı olduğu görülür. Bu yüzden tüm bu kontrollerin hamile kalınmaya karar verildiğin de yapılmasından büyük yarar vardır. 

Hamile Kalmak İçin Beslenme Düzenine Değiştirmelisin! 

  • Hamile kalmaya karar verildiği ilk günden itibaren bilinçli hazırlanmış bir beslenme düzeni oluşturulmalıdır. Böylece bebek 9 ay boyunca sağlıklı bir beden de gelişim gösterecektir. 
  • Hamile kalınmadan önce ideal kilo yapısına sahip olmak sağlıklı bir hamilelik geçirilmesini sağlayacaktır bu yüzden sağlıklı beslenmek ideal kilonun korunmasını sağlar ve hamilelik döneminin rahat geçmesini sağlar. 
  • Hamile kalmaya karar verilmesinden itibaren eğer kullanılıyorsa alkol ve sigara kullanımını terk etmek gerekecektir. Fazla alkol ve sigara tüketimi doğurganlığı azalttığı gibi bebeğin gelişimini olumsuz etkileyecektir. 
  • Karbonhidrat, yağ ve protein tüketimine ağırlık verilmelidir. Ancak yağ kullanımında sağlıklı olanlar tercih edilmelidir.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Saç Peelingi Nedir? Saça Faydaları Nelerdir?

Read Next

Yeni Trend Kaş Kontürü Microblading

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?