Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu?

Hamilelikte mide bulantısının nedenleri

Hamilelik Döneminde Adet Olunur mu?

Hamilelik Döneminde adet olunur mu? Hamile kadınlarda adet görme süreci olmaz. Ancak bazı kadınlar bu süreçte de adet görmeye devam edebilir. Aslında bu adet görme değil hamilelik kanamasıdır. Hamilelik sürecinde kanama kadınlarda sık görülmektedir. Bu kanamalar bazen düşük riskinin olduğunun göstergesidir. Ancak her kanama da düşük riski olduğunu göstermez.

Bazı kadınlarda hamilelik sürecinde adet görme devam eder. Hatta bu nedenle çoğu kadın hamile olduğunun farkına varmayabilir. Ama mutlaka hamilelik sürecinde görülen adet ile normal süreçte görülen adet dönemi arasında fark vardır. Adet dönemini periyodik olarak takip eden kadınlar bu farkın mutlaka farkına varacaktır.

Hamilelik Döneminde Görülen Kanamanın Nedenleri

Hamilelik döneminde sık kanama olmasının nedenleri kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Anne adayında hamileliğin ilk aylarında kanamalar olabilir. Adet kanaması ile hamilelik kanaması birbirinden ayırt edilebilmektedir. Hamilelik kanamasında sadece hafif lekelenmeler görülür. Bunun nedenleri;

  • Düşük nedeni ile oluşan kanama
  • Gebelik sürecinde karşılaşılan dış gebelik nedeni ile kanama
  • Ceninin rahim içine yerleşmesine bağlı oluşan kanama

şeklinde ortaya çıkabilmektedir. Hamilelik Döneminde adet olunur mu?Hamilelik sürecinde adet kanaması dahi olsa kanama riskli bir durumdur. Bu konuda doğum kontrol uzmanın düzenli takibi gerekmektedir. Kanamanın risk olabilecek bir durum olması ancak doktor tarafından tespit edilebilir. Hamilelik sürecinde olası bir düşük durumunun oluşmaması için mutlaka ciddiye alınması gerekmektedir.

Belirtilen durumlara göre hamilelikte normal süreçte adet olunmaz. Ancak adet olan hamile kadınlarda vardır. Bunlarda yine sağlıklı bir şekilde bebeklerini dünyaya getirebilir. Ama bu sürecin sağlıklı geçmesi için mutlaka uzman tarafından gerekli destek alınmalıdır.

0 Reviews

Write a Review

müzeyyen

Read Previous

Günde İki Bardak Zencefil Suyu İçerseniz Ne Olur?

Read Next

Akıllı Ev Teknolojileri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?