Yaz Lohusalarına Değerli Tavsiyeler

Yaz lohusalarına değerli tavsiyeler

Yaz lohusalarına değerli tavsiyeler, Doğum sonrası eski halinize dönmek ve kendinizi toparlama süreciniz biraz uzun sürebilir. Ancak 9 ay boyunca ilerleyen hamilelik döneminizin etkilerinin de zamana yayılacağını bilmelisiniz ve lohusalığın getirdiği bu olumsuz durumları da bu zaman çerçevesinde aşabilirsiniz. Yaz mevsimi yaklaşırken yaza anne olarak girecek kadınlara tavsiyelerimizi sunduk ve bu dönemi atlatırken mutlu ve huzurlu geçirebilmeleri için birkaç adımı bir araya getirdik. İşte yaz lohusalarına altın değerinde tavsiyeler;

Bol Su Tüketimi

Yaz Lohusalarına Değerli Tavsiyeler
metabolizma hızlandırma – su

Su tüketimi her dönem tavsiye edilen ve günde en aza 2,5 litre tüketilmesi önerilen bir durumdur. Lohusalık dönemi içerisinde iseniz ve yaz dönemindeyseniz mutlaka bu durumun aksamaması gerekir. Bol su tüketerek vücudunuzun su kaybetmemesini sağlarsınız ve aynı zamanda sütünüzün de çoğalmasını sağlarsınız. Su tüketiminizi ilk dönemler de önerilen miktara çıkaramasanız bile mutlaka 5 bardağın altına düşmemesini sağlayın.

Doğru Beslenme

Yaz Lohusalarına Değerli Tavsiyeler
akdeniz diyeti faydaları

Doğru beslenme her dönemde tavsiye edilir ancak lohusalık döneminde çok fazla yorgun hissetme ve depresyon durumlarına yakalanmamak adına mutlaka doğru besinleri tüketmelisiniz. Vücudunuza giren besinlerin sağlığınız ve enerjiniz açısından önemli olduğunu bilmeli ve doğru beslenme düzenini oluşturmalısınız. Bu durumu rayına oturttuğunuz da hem lohusalık dönemini rahat geçireceksiniz hem de hamilelik döneminde alınan kiloları vermek de zorlanmayacaksınız.

Dinlenin

Lohusalık döneminde uykusuzluk çekme doğal bir durumdur. Bebeğinizin uyku düzeni oturmamıştır ve bu süreç de sizde uyku sorunu yaşarsınız. Ancak bu sorunu en aza indirmek sizin elinizde. Bebeğinizin uykuya daldığı zaman dilimlerinde sizde uymalısınız. Bu şekilde dinlenerek daha zinde hissedersiniz ve bebeğinizle daha verimli olacak şekilde ilgilenirsiniz.

Yürüyüş yapın

Yaz Lohusalarına Değerli Tavsiyeler

Yaz lohusalarına değerli tavsiyeler, yaz aylarında yürüyüş yamak can sıkıcı gibi gelebilir fakat akşam saatlerini seçerek hem mis gibi havanın tadını çıkartabilir hem de tüm kötü enerjinizi dışarı salabilirsiniz. Lohusalık dönemi oldukça yorucu ve zorlu olabilir ancak unutmayın bu gibi dönemleri atlatabilmek için önce istemelisiniz. İstemek için de mutlu ve huzurlu hissetmek gerekir. Bebeğiniz ile kısa yürüyüşlere çıkın ve eşiniz de size eşlik etsin. Temiz hava size çok iyi gelecektir.

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Unutkanlığa İyi Gelen 5 Besin

Read Next

Finansal Bağımsızlık İsteyen Kadınların Yapması Gerekenler

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?