Boyun Germe Estetiği Nedir?

Boyun Germe Estetiği

Boyun Germe Estetiği

Yüzün estetik görünmesini sağlayan en önemli bölgesi boyun bölgemizdir. Zamanla alınan kilolar boyun kısmında birikerek gıdı olarak adlandırdığımız kısmı oluşturarak kötü bir görünüme sebep olur. Gıdı bölgesi yağlı bir yapıda olduğu için bazı durumlarda kilo kaybıyla geçebilmektedir. Ancak ilerleyen yaşlarda boyun bölgesinin elastik yapısını kaybetmesi bu bölgenin sarkmasına ve kırışmasına neden olarak içinden çıkılmaz bir hal almış olacaktır. Boyun bölgesinde oluşan bu durum ilerleyen yaşlarda sıkıntılı bir hal aldığı için estetik müdahale gerektirmektedir. Boyun germe estetiği burada devreye girmektedir.

Ameliyat Öncesi Süreç Nasıl İşler? 

Boyun germe estetiğin karar verildikten sonra doktorunuzla birlikte mutlaka iletişim halinde olmalısınız. Doktorunuz sizin kullanmakta olduğunuz ilaçların bilgilerini isteyecektir. Sigara ve alkol kullanımına ara vermeniz gerekecektir. Özellikle sigara kullanımı ameliyattan 2 hafta öncesinde bırakılması önerilir. Kan tetkiki ve akciğer ve kalp grafisi gibi birçok işlemden geçerek anestezi doktorunuz tarafından ameliyat ile ilgili bir sıkıntı çekme durumunuz mutlaka gözden geçirilecektir.  Ameliyat süresinde soğuk algınlığı gibi bir rahatsızlık geçirmeniz durumunda ameliyatınız ertelenerek iyileşmeniz beklenecektir. Bunun dışında eğer grip ve öksürük gibi problemleriniz varsa mutlaka doktorunuzla paylaşmalısınız.

Ameliyat Nasıl Yapılır? 

Boyun germe ameliyatı kulak hizasından saça yakın olan deriye doğru bir ameliyat kesisi atılarak yapılır. Atılan ameliyat kesisi ile boyun gerginleştirilerek uzatılır. İçeriden atılan dikiş ile deri sabitlenir. Bu işlem ile fazla olan kısım çıkarılmış olur ve geri kalan kısım dikilir. Boyun daha gergin bir görünüm alarak kırışıklık ortadan kaldırılır. Ameliyat izi kulağın arka kısmında bırakıldığı için ameliyat sonrası gözle görülmeyecektir. Ameliyat için mutlaka anestezi konusunda uzman bir hastane ile görüşmek ve uzman bir doktor ile iletişim kurmak gerekecektir. Ameliyat sonrası nasıl bir süreç geçirileceği ve öncesinde merak edilen tüm detaylar için mutlaka uzman doktorunuzla görüşmelisiniz.  

0 Reviews

Write a Review

Derya

Read Previous

Hyaluoronik Asit Dolgusu ile Dudak Kalınlaştırma

Read Next

2019’da Denerim Diyebileceğiniz Saç Trendleri

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?