Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Burun Estetiği Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Burun estetiği neden yapılıyor sorusu günümüzün en kısa cevaplarına maruz kalan sorudur. İdeal görünüme kavuşabilmek adına yapılan estetik operasyonların en başında burun estetiği gelmektedir. İdeal burun nasıl olur ve ameliyat süreci nasıldır? Soruları en sık sorulan ve merak edilen süreçlerdir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılıyor?

Rinoplasti olarak bilinen burun estetiği ameliyatı genel anestezi uygulanarak yapılan bir işlemdir. Tamamen uyutulan hasta bu süreçte herhangi bir ağrı hissetmez. Ameliyatı süresi tamamen buruna yapılacak işlemle doğru orantılı olarak değişim göstermektedir fakat ortalama 2-3 saat sürmektedir. Buruna estetik görünüm için yapılan bu işlemin yanı sıra nefes almada problem yaşayan hastalarında bu sorunları giderilmektedir.

Burun Ameliyatı sonrası tampon konuluyor mu?

Ameliyat sonrası tampon uygulaması tamamen hastanın yerine göre değişiklik gösteren bir durumdur. Eskiden yapılan bez tamponlarda yerini daha rahat silikon tabakalara bırakmıştır. Bez tamponlar yerine burun içerisine silikon tabaklar yerleştirerek hastanın ameliyat sonrasında da daha rahat etmesi sağlanır.

Rinoplasti ( Burun Estetiği) sonrası zor bir süreç midir?

Bu durum tamamen yapılan operasyona bağlıdır. Kullanılan teknik malzemelerin ve cerrahın da bu sorunun yanıtında önemi büyüktür. Ultrasonik rinoplasti tekniği ile yapılan yöntemler estetik operasyon sonunda oluşabilecek tüm olumsuz durumları en aza indirmektedir. Öyle ki estetik müdahale sonrası ayakta ve masa başında çalışılmaya devam edilmesi açısında herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Operasyon sonrası en çok şikâyet edilen durumlar nelerdir?

Hastalar genelde dış görünüm açısından bu yönteme başvurmaktadır. Bu açıdan düşünülürse tabi ki ideal bir buruna sahip olabilmek adına estetik operasyona başvurulmaktadır. İdeal burun denilince doğal fakat bir o kadar da havalı bir görünüm akla gelmektedir. Bu görünüme kavuşmak için mutlaka iyi bir cerrah ile konuşularak sağlıklı karar verilmelidir.

Yazar: müzeyyen

Bu Konuda Siz Ne Düşünüyorsunuz?